Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Ważny mecz Budowlanych w Cannes

LM: Ważny mecz Budowlanych w Cannes

fot. cev.lu

Przed siatkarkami Grot Budowlanych Łódź może najważniejszy mecz w fazie grupowej Ligi Mistrzyń. Podopieczne Błażeja Krzyształowicza zmierzą się w Cannes z miejscowym RC. Wynik tego pojedynku może zaważyć na tym, czy łodzianki zagrają w fazie play-off.

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź w ostatnich tygodniach spisują się całkiem przyzwoicie. Podopieczne Błażeja Krzyształowicza awansowały do turnieju finałowego Pucharu Polski, a w Lidze Siatkówki Kobiet odniosły zwycięstwa z zespołami z Legionowa, Ostrowca Świętokrzyskiego i Wrocławia, chociaż wciąż plasują się dopiero na czwartym miejscu. Obecnie mają aż 11 oczek straty do liderującego Chemika Police, choć także o jedno spotkanie rozegrane od niego mniej. W Lidze Mistrzyń też wiedzie im się całkiem dobrze, bo mają na koncie dwa zwycięstwa w trzech meczach. Przed nimi kolejny ważny pojedynek na europejskim froncie, w którym na wyjeździe zmierzą się z RC Cannes. Może to być jeden z kluczowych meczów w kontekście awansu Budowlanych do fazy play-off.U siebie łodzianki pokonały RC Cannes bez straty seta, ale nie można powiedzieć, by było to jednostronne widowisko. Gospodynie kilkukrotnie wychodziły z opresji, a wszystkie odsłony wygrywały zaledwie dwupunktową różnicą. Mimo że na przestrzeni całego spotkania osiągnęły nieco lepszą skuteczność zarówno w przyjęciu, jak i w ataku, to nie przełożyło się to na różnicę w wyniku. Częściowo dlatego, że przyjezdne zanotowały na swoim koncie aż 12 bloków, czym zniwelowały nieco gorszą swoją skuteczność w ataku. W tamtym pojedynku ofensywa rywalek opierała się na trzech zawodniczkach – Christinie Bauer, Myriam Kloster oraz Helenie Cazaute, które łącznie zgromadziły 42 punkty dla swojego zespołu. Gra Budowlanych była bardziej czytelna, bowiem ich liderką była Jovana Brakocević, która wywalczyła 25 punktów. Przyzwoicie spisała się też Anna Bączyńska, która zgromadziła 11 oczek na koncie. Jednak bez wątpienia w Cannes łodzianki muszą zagrać jeszcze bardziej zespołowo, jeśli myślą o zwycięstwie.

Obecnie przedstawicielki Ligi Siatkówki Kobiet są drugie w grupie B. Mają trzy oczka przewagi nad trzecim RC Cannes, które do tej pory pokonało jedynie Minczankę Mińsk. Słabsze okazało się od łodzianek oraz od Igor Gorgonzola Novara. Na krajowym podwórku francuskiej ekipie wiedzie się lepiej, bowiem jest wiceliderem tabeli. Obecnie ma trzy punkty straty do ASPTT Mulhouse, które zajmuje pozycję lidera. Jeśli jednak przegra u siebie z Budowlanymi, to może stracić szansę na drugie miejsce w grupie. Podopieczne Błażeja Krzyształowicza zdają sobie sprawę z tego, że pojedynek we Francji ma dla nich niebagatelne znaczenie. – Ważne są dla nas wyniki osiągane w meczach z drużynami z Mińska i Cannes, bo jest szansa na to, by awansować do fazy play-off. Taki jest właśnie nasz cel – mówiła niedawno na łamach serwisu tvtoya.pl środkowa łódzkiej ekipy, Jaroslava Pencova. A czy po meczu we Francji łodzianki przybliżą się do zrealizowania tego celu? Przekonamy się we wtorek.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-02-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved