Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: VakifBank uzupełnił skład Final Four

LM: VakifBank uzupełnił skład Final Four

Po wygranej z Volero Zurych w pierwszym meczu II rundy play-off Ligi Mistrzyń 3:2 siatkarki VakifBanku Stambuł w spotkaniu rewanżowym postawiły kropkę nad i. Podopieczne Giovenniego Guidettiego tym razem oddały rywalkom tylko seta i to one wywalczyły awans do turnieju Final Four.

Inauguracyjną partię lepiej rozpoczęły gospodynie, które po kilku pierwszych akcjach zbudowały dwupunktową nadwyżkę (3:1). Rywalki szybko jednak doprowadziły do remisu po 3, ale nie zdołały wyrównać wyniku na dłużej. Pierwsza przerwa techniczna przyniosła bowiem trzypunktowe prowadzenie ekipy z Zurychu (8:5). Po wznowieniu gry siatkarki ze Stambułu znów zaczęły jednak odrabiać straty i wkrótce był wynik po 8. Chwilę potem zaś przyjezdne wygrywały już 12:10, a na drugiej regulaminowej przerwie w secie górowały jeszcze wyraźniej, bo 16:12. Rywalki znów nie zamierzały jednak odpuszczać, wkrótce zbliżyły się do ekipy Volero na jedno oczko (16:17). Do stanu 19:20 zespoły grały punkt za punkt. Wówczas zdołały odskoczyć siatkarki VakifBanku i tego prowadzenia nie oddały one już do końca partii, w której triumfowały 25:22.

Druga odsłona początkowo była lepsza w wykonaniu ekipy VakifBanku. Szybko wyszła ona na dwupunktowe prowadzenie, a do pierwszej przerwy technicznej powiększyła przewagę do czterech oczek (8:4). Po powrocie zespołów na boisko przewaga gości zaczęła drastycznie wzrastać i po chwili ekipa Giovanniego Guidettiego wygrywała aż 12:6. Wtedy w grze drużyny ze Stambułu coś się zacięło i straty zaczęły odrabiać rywalki, zbliżając się do niej na trzy oczka (9:12). Taka przewaga VakifBanku utrzymywała się do drugiej regulaminowej przerwy w secie (16:13). Dopiero po niej miejscowe zdołały doprowadzić do remisu po 17. W tym momencie rozgorzała prawdziwa wymiana ciosów, która trwała aż do końca seta. Po długiej i zaciętej walce 34:32 ostatecznie triumfowały gospodynie.

Rozpędzone po szczęśliwym zakończeniu poprzedniej partii siatkarki Volero Zurych dobrze weszły też w seta numer trzy. Po kilku pierwszych akcjach wyszły one bowiem na trzypunktowe prowadzenie (5:2). Na pierwszej przerwie w secie ich przewaga była już jednak minimalna (8:7). Nie wybiło ich to z rytmu, gdyż po czasie znów dołożyły do wyniku kilka oczek i odzyskały trzypunktową nadwyżkę (11:8). Taki dystans między zespołami utrzymał się do stanu 14:11. Wówczas rywalki gonić zaczęła ekipa ze Stambułu, która doprowadziła do remisu 15:15, a następnie wyszła na skromne prowadzenie (17:16). Gra zaczęła się toczyć punkt za punkt i trwała do stanu po 21. Od tej pory akcje kończyła już tylko drużyna gości, która ostatecznie triumfowała 25:21.

Czwartą i ostatnią odsłonę od prowadzenia 2:0 rozpoczęły gospodynie. Dwupunktową przewagę miały one jeszcze podczas pierwszej regulaminowej przerwy w secie, ale potem utrzymały ją tylko do stanu 10:8. Ekipa trenera Guidettiego bowiem doprowadziła wtedy do remisu, by następnie przejąć inicjatywę i wyjść chwilowo na prowadzenie. Gra wciąż jednak była wyrównana i do stanu po 19 trwała wymiana ciosów. W końcówce na trzy oczka odskoczyły przyjezdne (22:19) i takiej przewagi nie oddały już do końca seta, którego wygrały 25:22.

Volero Zurych – VakifBank Stambuł 1:3
(22:25, 34:32, 21:25, 22:25)

Volero: Zivković (6), Rabadżiewa (14), Rychliuk (16), Mammadova (27), Orłowa (5), Akinradewo (16), Popović (libero) oraz Hagglund, Podskalnaja i Vasant (1)
VakifBank: Kirdar (14), De Kruijf (13), Sloetjes (24), Aydemir (3), Buijs (8), Rasić (17), Orge (libero) oraz Akin, Gurkaynak, Castro i Hill (8)