Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Udany start sopocianek, rywalki bez szans

LM: Udany start sopocianek, rywalki bez szans

Znakomicie zmagania w Lidze Mistrzyń rozpoczęły siatkarki PGE Atomu Trefla Sopot. W wyjazdowym starciu z Calcitem Ljubljana podopieczne Lorenzo Micellego nie dały szans rywalkom ze Słowenii. Siatkarki z Ljubljany były tłem dla wicemistrzyń Polski, które pewnie triumfowały 3:0.

Gospodynie rozpoczęły spotkanie od mocnych uderzeń i ekspresowego prowadzenia 3:0. Jednak po chwili atomówki zniwelowały straty i w konsekwencji odwróciły wynik na swoją korzyść, po dobrych zagrywkach Mai Tokarskiej. Pierwsza przerwa techniczna nastąpiła po udanym zbiciu Maret Balkestein (8:3). Holenderka nie zawodziła również w kolejnych akcjach, przez co przewaga sopocianek z minuty na minutę wzrastała. Na drugiej przerwie technicznej PGE Atom Trefl Sopot miał już wystarczająco wysokie prowadzenie, aby spokojnie kontrolować wydarzenia na boisku (16:7). Słowenki nie potrafiły przełamać dobrze grających rywalek i poddawały się stylowi gry sopocianek. W końcówce co prawda polska drużyna popełniła błędy własne, przez co sprezentowała przeciwnikowi kilka oczek, jednak jej przewaga była niezagrożona. Skuteczne ataki Zaroślińskiej dały prowadzenie 1:0 atomówkom w pierwszym meczu grupowym Ligi Mistrzyń.

Drugi set rozpoczął się od wymian punkt za punkt, bowiem sopocianki popełniały sporo błędów, w szczególności w ofensywie. Dopiero seria bloków PGE Atomu Trefla Sopot dała mu dwa oczka przewagi, w tym elemencie królowała środkowa Justyna Łukasik (7:5). To prowadzenie utrzymało się do pierwszej przerwy technicznej, która nastąpiła po skutecznym ataku Klaudii Kaczorowskiej. Po powrocie na boisko podopieczne trenera Lorenzo Micellego włączyły wyższy bieg i postraszyły rywalki zagrywką, zmuszając je do pomyłek w przyjęciu, a następnie wykorzystały słabość zawodniczek z Ljubljany na siatce, kilkakrotnie powstrzymując je dwublokiem (12:7). Do drugiej przerwy technicznej Słowenki zdołały odrobić kilka oczek, ale później ponownie na siatce skuteczniejsze były atomówki. Katarzyna Zaroślińska pewnie kończyła piłki, które dostawała od swojej rozgrywającej i dzięki temu jej zespół utrzymywał czteropunktową przewagę. W końcówce świetnymi zagrywkami popisała się jeszcze Łukasik i sopocianki mogły ze spokojem oczekiwać kolejnego seta. Tego zakończył punktowy serwis Kaczorowskiej (25:19).

Podobnie jak w poprzednich odsłonach początek trzeciego seta należał do gospodyń – to zawodniczki z Ljubljany wykorzystywały słabości przeciwnika i wyszły na minimalne prowadzenie (3:1). Jednak PGE Atom Trefl Sopot szybko przechylił szalę na swoją korzyść, bowiem ponownie dobrze zaczął funkcjonować sopocki blok. Kolejne udane akcje gości doprowadziły do pierwszej przerwy technicznej. Po powrocie na boisko sopocianki powoli przejmowały kontrolę nad przebiegiem partii – coraz więcej błędów popełniały Słowenki, a polska ekipa wykorzystywała każdą szansę na zdobycie punktu. Seria udanych zagrań Zaroślińskiej dała PGE Atomowi Treflowi niezwykle wysoką przewagę, której atomówki już nie wypuściły z rąk (21:10). Pod koniec seta trener Micelli zrobił sporo zmian w swoim zespole i sprawdził w boju m.in. młodą libero Klaudię Kulig. Spotkanie natomiast zakończył udany atak przez ręce blokującej Kaczorowskiej (25:17).

Calcit Ljubljana – PGE Atom Trefl Sopot 0:3
(14:25, 19:25, 17:25)

Calcit: Grudina (4), Vrhovnik (4), Kucej (4), Kostić (12), Aragao (3), Potokar (7), Jerela (libero) oraz Bozić, Iglicar (2) i Hribar (2)
Trefl: Tokarska (5), Balkestein-Grothues (7), Kaczmar (6), Łukasik (8), Kaczorowska (12), Zaroślińska (19), Durajczyk (libero) oraz Sawenczuk (1), Miros, Radenković i Kulig (libero)