Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Trzy sety ZAKSY z zespołem z Turcji

LM: Trzy sety ZAKSY z zespołem z Turcji

Udane starcie z Turkami mają na swoim koncie siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Podopieczni Ferdinando de Giorgiego potrzebowali zaledwie trzech setów, żeby pokonać rywali i unieść ręce w geście zwycięstwa. W żadnym z rozdań nie pozwolili gościom całkowicie przejąć kontroli nad walką i pokazali, że stawianie ich w roli faworytów ma swoje uzasadnienie.

Wynik pierwszego meczu po powrocie na siatkarskie salony ZAKSA otworzyła udanym atakiem Sama Deroo i bardzo szybko dzięki świetnej postawie w bloku miała wiele okazji do kontry, których nie marnowała (6:2). Jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną dobre zagrywki Łukasza Wiśniewskiego pozwoliły powiększyć przewagę gospodarzom (8:2), a po autowym ataku Antonina Rouziera jego ekipa miała już 8 oczek straty (3:11). Wreszcie skutecznymi zbiciami zaczęli popisywać się francuscy skrzydłowi tureckiej ekipy, a do tego punkt zagrywką dołożył Nicolas Le Goff (11:16). Tym samym i to dwukrotnie odpowiedział Dawid Konarski, przywracając jednocześnie mistrzom Polski wysokie prowadzenie (20:11). Kędzierzynianie w pełni kontrolowali wydarzenia na boisku, trzykrotnie w kontrze udanie uderzał Mateusz Bieniek, kończąc tym samym premierową partię (25:12).

O wiele lepiej w drugiego seta weszli goście z Turcji, a w polu zagrywki szalał Le Goff (5:1), a przewaga zbudowana przy jego serwisach utrzymała się do pierwszej regulaminowej przerwy (8:4). Dobrymi serwisami popisał się również Nicolas Marechal (11:6), ale błyskawicznie po drugiej stronie odpowiedział na to Konarski, zmniejszając straty do dwóch punktów (9:11). Chwilę potem znów jednak inicjatywę przejęli goście, a skuteczności z premierowej partii nie mógł odnaleźć atakujący miejscowej ekipy (12:16) i jego miejsce zajął Dominik Witczak. Trener Ferdinando de Giorgi zdecydował się również na zmianę rozgrywającego i na parkiecie pojawił się Grzegorz Pająk, ale kędzierzynianie nadal mieli cztery oczka straty (17:21). Gospodarze rzucili się w udaną pogoń, na co pozwalały im dobre zagrywki Kevina Tillie (21:21), a błędy Rouziera dały im piłkę setową (24:22). Sytuacja szybko się odwróciła i w tym zwariowanym secie ostatecznie lepsi okazali się mistrzowie Polski, a partię punktową zagrywką rozstrzygnął Deroo (28:26).

Siatkarze ZAKSY znów nie najlepiej rozpoczęli seta (1:4), jednak szybko odrobili straty (8:8) i gra po obu stronach się wyrównała. BBSK znów odskoczył na dwa oczka, ale po raz kolejny nic z tego prowadzenia nie zostało i kiedy podwójny blok ponownie zatrzymał Rouziera, to miejscowa ekipa miała minimalną przewagę na drugiej przerwie technicznej (16:15) i rozpoczęła budowanie dystansu nad rywalem (17:15). Marko Matić też mógł pochwalić się udanym blokiem, a zaraz jego wyczyn powtórzył Marechal i na tablicy wyników znów zagościł remis (21:21). Pierwszą piłkę setową mieli goście, jednak kolejna wyrównana końcówka padła łupem kędzierzynian i po raz kolejny to Sam Deroo był autorem ostatniego punktu (29:27).

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Stambuł BBSK 3:0
(25:12, 28:26, 29:27)

ZAKSA: Tillie (13), Konarski (19), Wiśniewski (6), Bieniek (7), Deroo (15), Toniutti (2), Zatorski (libero) oraz Pająk (1), Witczak (1) i Czarnowski
BBSK: Peksen (2), Rouzier (14), Coskovic (7), Le Goff (7), Matić (7), Marechal (9), Mert (libero) oraz Antanovich, Price i Cin