Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Trefl Gdańsk zwycięstwem przypieczętował wygraną w grupie D

LM: Trefl Gdańsk zwycięstwem przypieczętował wygraną w grupie D

Pewni już awansu do kolejnej fazy siatkarze Trefla Gdańsk na zakończenie fazy grupowej zmierzyli się z zespołem z Maaseik. Podopieczni Andrei Anastasiego zwyciężyli w trzech setach, przypieczętowując tym samym pierwsze miejsce w grupie. Gospodarze tylko momentami nawiązywali walkę z zespołem z Trójmiasta, który może już czekać na losowanie.

Na początku meczu Trefl prowadził kilkoma punktami, zespół Greenyard miał kłopoty z przyjęciem i przy stanie 1:5 o przerwę na żądanie poprosił ich trener Joel Banks. Posunięcie to nic nie zmieniło, nadal warunki gry dyktowała ekipa z Gdańska, punktował Maciej Muzaj, na środku siatki czujnie zagrali Patryk Niemiec oraz Piotr Nowakowski i goście prowadzili 10:7. Gra z obu stron falowała, ale wciąż polska drużyna była w natarciu, gdańszczanie lepiej zagrali w polu zagrywki i po asie serwisowym Patryka Niemca mieli czteropunktową zaliczkę (16:12). Gospodarze nie kończyli ataków własnych, a pojedyncze akcje Jolana Coxa czy Jelte Maana nic nie dały. Podopieczni trenera Andrei Anastasiego przez cały czas utrzymali kilkupunktową zaliczkę i po błędzie Coxa prowadzili 21:16. Seta skutecznym zbiciem zakończył Ruben Schott.

W drugim secie meczu ekipa Greenyard poprawiła swoje przyjęcie i na początku wypracowała sobie dwupunktową przewagę po ataku Keitha Puparta. Gdańszczanie szybko odpowiedzieli swoim rywalom, postawili szczelny blok, punktowali w tym elemencie, dobrze w polu zagrywki spisał się Patryk Niemiec i to Trefl miał jeden punkt przewagi (7:6). Przez dłuższy czas obie drużyny grały punkt za punkt i żadnej z nich nie udało się uzyskać wyraźnej przewagi (10:10, 12:12). Przełom nastąpił po ataku Szymona Jakubiszaka, punkt w kontrataku zdobył Ruben Schott i ekipa Trefla miała dwa punkty więcej niż gospodarze (16:14). Przyjezdni podbijali ataki swoich rywali, po kontrataku Macieja Muzaja mieli trzy punkty więcej niż ich rywale (17:14). Był to moment zwrotny tego seta, Timo Tammemaa pojedynczymi akcjami próbował poderwać swoich kolegów do skutecznej gry, ale nie znalazł wśród nich wsparcia. Gospodarze po bloku na Jakubiszaku tracili zaledwie jeden punkt do gdańszczan (20:21). Na więcej nie było ich stać w tym secie, Maciej Muzaj był nie do zatrzymania w ataku i udanym atakiem zakończył tego seta.

W trzecim secie w drużynie Trefla pojawili się zmiennicy, trener Anastasi wymienił całą szóstkę. Rezerwowi siatkarze na początku po bloku Wojciecha Grzyba prowadzili 5:3, następnie do głosu doszli gospodarze i po punktowym bloku na Miłoszu Hebdzie prowadzili 9:6. Do stanu 13:10 podopieczni trenera Joela Banksa utrzymali trzypunktową przewagę, po czym siatkarze z Gdańska doszli po raz kolejny udokumentowali swoją przewagę. Na dobre rozkręcił się Kewin Sasak, gdańszczanie punktowali w bloku i po tym jak został zablokowany Cox, mieli trzy punkty przewagi (19:16). Błąd własny Miłosza Hebdy niewiele zmienił, do końca seta trwała przewaga i dominacja Trefla. Sukces, jakim jest awans do kolejnej rundy w Lidze Mistrzów, przypieczętował Nikola Mijailović.

Greenyard Maaseik (BEL) – Trefl Gdańsk (POL) 0:3
(20:25, 21:25, 21:25)

Greenyard: Cox (12), Pupart (4), Tammemaa (12), Maan (8), Blankenau (2), Grozdanow (8), Dronkers (libero) oraz Wojcik (1), Van Heyste i Baetens (1)
Trefl: Nowakowski (7), Janusz (1), Jakubiszak (7), Niemiec (6), Muzaj (11), Schott (5), Olenderek (libero) oraz Grzyb (3), Hebda (2), Mijailović (3), Mordyl (2), Kozłowski (1), Sasak (6) i Majcherski (libero)