Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Trefl Gdańsk z kompletem punktów

LM: Trefl Gdańsk z kompletem punktów

fot. plusliga.pl

Siatkarze Trefla Gdańsk bez udziału publiczności pokonali belgijski Greenyard Maaseik. Podopieczni Andrei Anastasiego przegrali tylko premierową odsłonę, w trzech kolejnych to oni jednak cieszyli się ze zwycięstwa, zgarniając tym samym komplet punktów.

Gdańszczanie lepiej rozpoczęli spotkanie, dzięki zagrywkom Macieja Muzaja udało im się zbudować dwupunktowe prowadzenie, które jednak szybko stracili po błędzie dotknięcia siatki (4:4). Belgowie kapitalnie serwowali, w tym elemencie wyróżniał się Timo Tammemaa (8:5). Podopieczni Andrei Anastasiego dzielnie walczyli i odrobili straty (10:10). Przyjezdni popełnili coraz więcej błędów, co skrzętnie wykorzystywali gdańszczanie (16:14). Zawodnicy z Maaseik kapitalnie grali pasywnym blokiem i wyrównali stan seta (16:16). W końcówce siatkarze Trefla mieli kłopoty ze skończeniem ataku. Takich problemów nie mieli z kolei Belgowie, którzy zwyciężyli w premierowej partii 25:22.Gdańszczanie kapitalnie otworzyli drugą osłonę spotkania. Za sprawą świetnej zagrywki i bloku wygrywali 4:0. Przez długi czas różnica utrzymywała się na poziomie kilku punktów. Dopiero po błędach gospodarzy i swoim skutecznym bloku Belgowie złapali kontakt z rywalami (8:9). Przyjezdni grali mądrze i cierpliwie, co przynosiło efekty (11:10). Kąśliwe serwisy Macieja Muzaja skutkowały odbudowaniem prowadzenia przez gdańszczan (16:14). Zawodnicy z Pomorza coraz lepiej prezentowali się na siatce, co pozwoliło im powiększyć dystans dzielący ich od rywali (20:16). Gospodarze utrzymali zaliczkę do końca drugiej partii, którą zakończył ich atakujący (25:22).

Początek trzeciego seta był bardzo wyrównany, oba zespoły dość pewnie kończyły swoje pierwsze akcje, a wynik przez długi czas oscylował wokół remisu. Zmieniło się to za sprawą skutecznych kontr gospodarzy (8:5). Podopieczni Andrei Anastasiego prezentowali się coraz lepiej w każdym elemencie. Przyjezdni mieli kłopoty w przyjęciu, co wykorzystywali siatkarze z Pomorza (15:8). Zawodnicy z Gdańska bez większych problemów utrzymali zaliczkę do końca tej odsłony spotkania (25:20).

Podopieczni Andrei Anastasiego świetnie weszli w kolejną partię. Wykorzystywali błędy przeciwników, dołożyli skuteczny blok, co skutkowało zbudowaniem przez nich trzypunktowej zaliczki (4:1). Gdańszczanie dobrze czytali grę rywali, a to pozwoliło im powiększyć wcześniej wypracowaną przewagę (10:6). Zdeprymowani przyjezdni zaczęli popełniać coraz więcej błędów, siatkarze z Pomorza dołożyli asa serwisowego i prowadzili 14:8. Gdańszczanom przydarzył się jednak słabszy moment, co wykorzystali goście (12:15). Belgowie poszli za ciosem, kapitalnie zagrywali, kończyli swoje kontry i po asie Timo Tammemy na tablicy wyników widniał remis (18:18). W końcówce dobrą zmianę dał Szymon Jakubiszak, gospodarze zanotowali serię i prowadzili 23:19. Zwycięstwo przypieczętował skutecznym atakiem Patryk Niemiec (25:22).

Trefl Gdańsk (POL) – Greenyard Maaseik (BEL) 3:1
(22:25, 25:22, 25:20, 25:22)

Składy zespołów:
Trefl: Grzyb (9), Janusz, Niemiec (13), Mijailović (12), Muzaj (25), Schott (11), Olenderek (libero) oraz Jakubiszak (2) i Mordyl
Greenyard: Cox (15), Tammemaa (11), Maan (20), Blankenau (2), Baetens (10), Grazdanow (13), Dronkers (libero) oraz Van Heyste

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. D Ligi Mistrzów

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-01-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved