Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Sir Colussi Sicoma Perugia pewnie awansowała do półfinału

LM: Sir Colussi Sicoma Perugia pewnie awansowała do półfinału

fot. sirsafetyperugia.it

Trzecią drużyną, która zagra w półfinale Ligi Mistrzów jest Sir Colussi Sicoma Perugia Wilfredo Leona. Podopieczni Lorenzo Bernardiego mieli kłopoty w pierwszym meczu z Chaumont VB 52, gdzie wygrali dopiero 3:2, ale środowy rewanż w Pala Evangelisti okazał się dość jednostronnym widowiskiem. Ekipa Silviano Prandiego  walkę podjęła jedynie w premierowej odsłonie. Półfinał zapowiada się hitowo, bowiem rywalem Perugii będzie Zenit Kazań.

Mecz miał wyrównany początek, ale działający blok dał Perugii dwupunktowe prowadzenie 3:1. Podopieczni Lorenzo Bernardiego wkrótce odskoczyli już na 3 punkty. Po stronie Chaumont dobrze jednak spisywał się Julien Winkelmuller. Siatkarze Perugii jednak utrzymywali prowadzenie, nadal znakomicie grali blokiem (12:7). Po ataku Geilera i błędzie Filippo Lanzy Chaumont zbliżyło się na 12:14, ale lekiem na kłopot okazał się Atanasijević (16:12), atakował także Wilfredo Leon. Gospodarze utrzymywali przewagę, blok na Winkelmullerze dał im wynik 22:17. Przyjezdni nie odpuszczali, zablokowali Leona i zbliżyli się na 20:23, ale kiedy zepsuli zagrywkę to faworyci mieli piłki setowe. Jedną z nich obronił Winkelmuller (21:24). Tę część meczu zakończył zepsuty serwis  Martina Atanasowa.Na początku drugiej partii wynik oscylował wokół remisu, po ataku Atanasijevica było 3:3. Kolejny udany blok mistrza Włoch, a następnie zagrywka w wykonaniu Filippo Lanzy pozwoliły ekipie Lorenzo Bernardiego odskoczyć na 8:5, a kiedy udanie atakował Marko Podrascanin było już 10:6.  Nadal kapitalnie funkcjonował blok Perugii, którego nie potrafili sforsować gracze Chaumont (13:7).  Kiedy blokiem popisał się Podrascanin było już 16:9 i Sir Colussi Sicoma w pełni kontrolowała boiskowe wydarzenia. Skutecznie atakował Lanza (17:10), ale swojej ekipie starał się zagrywką pomóc Michael Saeta (12:17). Ataki Leona i Atanasijevica pozwoliły jednak mistrzom Italii powiększyć przewagę. Kolejne zbicie reprezentanta Polski dało już wynik 21:14. Francuska ekipa nie potrafiła już nawiązać walki, popełniała proste błędy, jak dotknięcie siatki (15:23). Ręki na zagrywce nie wstrzymywał Leon dając swojej ekipie piłki setowe. Ostatnią akcją seta było przebicie piłki przez graczy Chaumont na drugą stronę, ale ta wyleciała w aut.

Od bloku na Atanisjevicu i Leonie rozpoczął się set trzeci (2:0), a pierwszy punkt dla Perugii zdobył Podrascanin. Nieudany atak gości dał remis 2:2, a kiedy piłkę przechodzącą po zagrywce Atanasijevica skończył Leon tablica pokazała wynik 5:3 dla faworyta i o czas poprosił Silviano Prandi. Nie dało  to wiele jego podopiecznym, w ustawieniu z dobrze serwującym Leonem Sir Colussi Sicoma prowadziła już 9:5, świetnie funkcjonował także kontratak.  Sprawy w swoje ręce starał się brać Winkelmuller (10:12). Po ataku Atanasijevica było już jednak 15:11, cały czas działał też blok, atakował Ricci a Leon znakomicie zagrywał (20:13). Takiej przewagi mistrzowie Włoch już nie roztrwonili, trener Bernardi wprowadził także zawodników rezerwowych, a ostatnią akcją meczu było to, co przez cały mecz funkcjonowało znakomicie, czyli udany blok i hala Pala Evangelisti wypełniła się radością.

Sir Colussi Sicoma Perugia (ITA) –  Chaumont VB 52 (FRA) 3:0
(25:21, 25:16, 25:17)

Składy zespołów:
Sir Colussi Sicoma: Ricci (9), Leon (16), Lanza (6), Atanasijević (15), De Cecco (3), Podrascanin (6), Colaci (libero) oraz Piccinelli (libero), Hoag, Hoogendoorn, Seif, Galassi (2), Berger (1)
Chaumont VB: Atanasow (3), Geiler (1), Fernandez (4), Winkelmuller (16), Repak, Averill (7), Bann (libero) oraz West (1),  Saeta (2), Patak (1), Rodriguez

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off Ligi Mistrzów

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved