Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Siatkarska wojna w Berlinie dla VfB Friedrichshafen

LM: Siatkarska wojna w Berlinie dla VfB Friedrichshafen

fot. vfb-volleyball.de

Tie-break rozstrzygnął pierwszą część wewnątrzniemieckiej rywalizacji o awans do kolejnej fazy Ligi Mistrzów. W berlińskiej Max Schmelling Halle po długim widowisku lepsi okazali się podopieczni Vitala Heynena. Siatkarze VfB Friedrichshafen tym samym wciąż są niepokonani. Rewanż odbędzie się na terenie VfB i to ten zespół jest bliżej przyjazdu do Polski.

Mecz lepiej rozpoczęli podopieczni Vitala Heynena, odskakując na dwa punkty (5:3) i utrzymali ją na przerwie technicznej (8:6). W dalszej fazie seta VfB wypracowało sobie już większą przewagę (16:11, 19:15). W końcówce gospodarze zbliżyli się co prawda na 19:21, ale nie byli w stanie już odwrócić losów premierowej odsłony. Berlin Recycling Volleys lepiej weszło w kolejną partię, odskakując na 4:1. Na przerwie technicznej ekipa Steliana Moculescu przeważała 8:4. Po powrocie na parkiet utrzymywała swoje prowadzenie (16:12). VfB starało się odrabiać straty, ale było już za późno.

Początek trzeciej partii był wyrównany, dopiero gospodarze odskoczyli na 7:5. Ekipa Vitala Heynena szybko jednak odrobiła straty i wyszła na prowadzenie 9:8. Berlińczycy jednak znów wypracowali sobie przewagę, tym razem na 14:12. VfB jednak znów wyrównało, a nawet prowadziło na przerwie technicznej 16:15 i walka trwała w najlepsze. W końcówce ekipa Vitala Heynena prowadziła już 24:22 i tej przewagi już nie roztrwoniła.Początek czwartego seta także był wyrównany. Na pierwszej przerwie technicznej punkt przewagi mieli siatkarze VfB Friedrichshafen. Po powrocie na boisko kilka udanych akcji pozwoliło gospodarzom odskoczyć na 12:8. Przyjezdni poderwali się do walki i zbliżyli się na 15:16. Końcówka należała już jednak do Berlin Recycling Volleys, którzy pozwolili rywalom zdobyć do końca seta zaledwie trzy punkty. O losach meczu miał więc zadecydować tie-break.

W decydującej partii gra od początku toczyła się punkt za punkt. Przy zmianie stron nieznacznie prowadzili berlińczycy. Potem siatkarska wojna dalej trwała w najlepsze. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali jednak podopieczni Vitala Heynena (15:12). Ekipa z Berlina w przeciągu meczu przeważała w bloku (16:8) i zagrywce (4:1). Miała też lepszą skuteczność ataku (47% przy 44% gości). Popełniła jednak więcej błędów własnych, psując na przykład 21 zagrywek przy 11 pomyłkach ekipy z Friedrichshafen. Słabszy dzień miał Bartłomiej Bołądź, który skończył trzy z piętnastu ataków, dobrze zastąpił go jednak Daniel Malescha, zdobywca 12 punktów, liderem zwycięskiej ekipy okazał się Athanasios Protopsaltis, berlińczykom zaś nie pomogła dobra postawa Paula Carrolla.

Berlin Recycling Volleys (GER) – VfB Friedrichshafen (GER) 2:3
(22:25, 25:23, 23:25, 25:18, 12:15)

Składy zespołów:
Berlin RV: Okolić (12), Marshall (6), Vigrass (13), White (19), Carroll (25), Pujol (1), Perry (libero) oraz Kromm (8) i Russell (1)
VfB: Bołądź (3), Sossenheimer (12), Protopsaltis (26), Tischer (1), Gunthor (7), Keveorken (4), Steuerwald (libero) oraz Takvam (6), Atanasov (3) Malescha (12) i Kocian,

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off Ligi Mistrzów

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-03-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved