Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Rzeszowianki o krok od fazy grupowej

LM: Rzeszowianki o krok od fazy grupowej

Udanie decydującą walkę o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzyń rozpoczęły siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów. W pierwszym meczu ze słoweńskim Nova KBM Branik Maribor podopieczne Lorenzo Micellego wygrały 3:1. Rewanż w najbliższą  sobotę w Rzeszowie.

Zdecydowanie lepiej spotkanie rozpoczęły siatkarki Nova KBM Branik Maribor, które prowadziły już 3:0. Słowenki utrzymywały swoją trzypunktową przewagę głównie za sprawą skutecznych zbić Izy Mlakar (9:6). Potem jednak swoje uderzenia wzmocniła między innymi Adela Helić (11:12), jednak nadal w rzeszowskim zespole sporo było popsutych zagrywek. Udany atak Julii Andruszko sprawił, że na drugiej przerwie technicznej o oczko lepsze były przyjezdne (16:15), ale kontra drużyny z Mariboru przywróciła jej prowadzenie (18:17). Gra była wyrównana i obie ekipy miały czasem problemy ze skończeniem swoich akcji. W końcówce sprawy w swoje ręce wzięła Jelena Blagojević, a autowe zbicie Mlakar dało dwa oczka zaliczki rzeszowiankom. Atakująca słoweńskiej ekipy przywróciła remis na tablicy wyników (22:22), jednak trzy kolejne akcje należały już do Developresu, a premierową odsłonę blokiem zakończyła Monika Ptak.Tym razem seta o wiele lepiej rozpoczęły siatkarki z Podkarpacia, które po dwóch udanych blokach wygrywały już 6:2. Do odrabiania strat szybko rzuciły się gospodynie, a pierwsze skrzypce grała ponownie Mlakar, która zapisała na swoim koncie między innymi asa serwisowego (4:6). Chociaż rzeszowianki znów odskoczyły przeciwniczkom (10:6), to nieskończone zbicia Helić sprawiły, że przewaga stopniała do dwóch oczek (11:9). Jeśli tylko brązowym medalistkom polskiej ligi udało się powiększyć dystans, to rywalki natychmiast go niwelowały (13:14) i po kolejnej świetnej kontrze Mlakar na tablicy wyników pojawił się remis po 16. Gra znów toczyła się punkt za punkt (20:20), a w kluczowym momencie ręki nie zwolniła Ana Vovk, dając swojej ekipie 23. punkt, a dobry atak Mlakar doprowadził do piłki setowej (24:23). Drużyna z Mariboru nie przedłużała losów tej rywalizacji, kończąc ją udanym zbiciem z lewego skrzydła.

Początek seta numer trzy ponownie należał do gospodyń, które wykorzystywały słabszy moment gry Helene Rousseaux (2:5). Potem jednak do odrabiania strat wzięły się rzeszowianki, a skuteczny atak Andruszko wyrównał stan na tablicy wyników (6:6). Podopieczne Lorenzo Micellego kompletnie nie potrafiły odnaleźć swojej gry, oddając rywalkom sporo piłek za darmo (6:12). Polski team zaczął odrabiać straty, w czym pomagały mu błędy rywalek. W końcu świetny blok Hawryły i kolejny już popsuty atak po słoweńskiej stronie doprowadził do wyrównania (17:17), a minimalne prowadzenie dała swojej ekipie Blagojević (21:20). To zagrywki Serbki pozwoliły Developresowi złapać oddech (24:22), a atak Moniki Ptak zakończył tę odsłonę.

Tym razem pierwsze momenty seta były o wiele bardziej wyrównane (6:6), ale dopiero kiwka Jeleny Blagojević dała jej drużynie minimalne prowadzenie, które po udanych akcjach Serbki oraz Andruszko wzrosło do trzech oczek (12:9). Z pola zagrywki długo nie schodziła Magdalena Hawryła i to właśnie wtedy rzeszowianki wypracowały sobie wyraźne prowadzenie, a skuteczność utrzymywały między innymi Julia Andruszko czy Blagojević (18:13). Przy serwisie Mlakar tym razem zaczęły punktować siatkarki ze Słowenii, zmniejszając dystans do dwóch oczek (17:19), a asa serwisowego dołożyła również Alja Jerala (19:20). Kolejna już skuteczna kontra Izy Mlakar w końcówce doprowadziła do remisu po 22. Piłkę meczową zapewniła rzeszowiankom swoją zagrywką Magdalena Hawryła, a ostatnia akcja należała do rzeszowskiego bloku (25:22).

Nova KBM Branik Maribor – Developres SkyRes Rzeszów 1:3
(22:25, 25:23, 23:25, 22:25)

Składy zespołów:
Maribor: Mlakar (31), Kakucić (3), Najdić (5), Sobocan (11), Jerala (6), Pintar (10), Koskelo (libero) oraz Bracko (1), Vovk (5), Milosavljević i Krajnc
Developres: Rousseaux (8), Ptak (13), Gajewska (2), Hawryła (8), Helić (10), Blagojević (22), Sawicka (libero) oraz Kaczmar (1), Kaczorowska (3) i Andruszko (11)

Zobacz również:
Wyniki II rundy eliminacji Ligi Mistrzyń

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-11-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved