Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Trzy punkty zostały w Gdańsku, Trefl lepszy od Berlin RV

LM: Trzy punkty zostały w Gdańsku, Trefl lepszy od Berlin RV

Pewne zwycięstwo w drugiej kolejce spotkań fazy grupowej Ligi Mistrzów zapisali na swoim koncie siatkarze Trefla Gdańsk. Podopieczni Andrei Anastasiego we własnej hali zmierzyli się z Berlin Recycling Volleys. Gdańszczanie pokonali niemiecki zespół 3:0. Rywale najwyraźniej postawili się Treflowi w pierwszej odsłonie. Gospodarze wygrali ją bowiem dopiero po grze na przewagi. W kolejnych setach triumfowali już pewnie, w obu nie pozwalając przyjezdnym na przekroczenie bariery 19 oczek.

Początek spotkania lepiej ułożył się dla siatkarzy z Berlina, którzy po kilku pierwszych akcjach odskoczyli Treflowi na trzy oczka (6:3). Gdy przewaga gości wzrosła do czterech punktów (9:5), o czas poprosił Andrea Anastasi. Po przerwie jego zawodnicy zaczęli odrabiać straty. Rywale trochę im w tym pomogli, bowiem przy wyniku 8:11 w aut zaserwował Patch, a następnie w ataku pomylił się Tuia. W kolejnej akcji Muzaj zablokował Patcha i był remis po 11. Szybko zareagował trener Berlin Recycling Volleys, Enard Cedric, który natychmiast przywołał do siebie swoją ekipę. Po wznowieniu rywalizacji gra zaczęła się toczyć punkt za punkt. Zacięta wymiana ciosów trwała aż do samego końca, choć gdańszczanie prowadzili już 24:22. Wtedy jednak w ataku pomylił się Hebda, a w kolejnej akcji punkt zdobył White i o losach seta decydowała gra na przewagi. Zwycięsko ostatecznie wyszli z niej gdańszczanie, którzy po skutecznych zagraniach Nowakowskiego i Schotta triumfowali 26:24.

Zacięta końcówka pierwszej partii przełożyła się na początek seta numer dwa. W pewnym momencie gospodarze zaczęli odskakiwać (5:3), ale z dobrej strony pokazał się wówczas Tuia, którego zagrania doprowadziły do remisu po 5. Gra znów przez moment toczyła się punkt za punkt. Przy stanie 10:10 ponowie inicjatywę zaczęli jednak przejmować gdańszczanie, którzy wkrótce wygrywali 13:12. Po ataku Nowakowskiego, dwóch skutecznych blokach i asie serwisowym Schotta ich przewaga wzrosła już do pięciu oczek (17:12). O przerwę poprosił wtedy trener Cedric, ale nie zdołał tym posunięciem wybić z rytmu gdańszczan. Kontrolowali oni już przebieg seta i w efekcie pewnie wygrali go 25:19. Partię atakiem ze środka zakończył Nowakowski.

Początek trzeciej odsłony był wyrównany. W ekipie gości dobrze spisywali się Zimmermann i White. Przy stanie 5:5 zespół z Berlina odskoczył jednak na dwa oczka (7:5). Taką przewagę utrzymywał on do wyniku 10:8. Po błędzie Le Goffa i kontrze Muzaja gdańszczanie doprowadzili do remisu. Po chwilowej wymianie ciosów podopieczni Andrei Anastasiego wyszli na trzypunktowe prowadzenie (17:14). Zawodnicy Trefla pewnie zaczęli zmierzać po zwycięstwo w tym secie oraz całym spotkaniu. Siatkarze Berlin Recycling Volleys nie byli już w stanie odrobić start, popełniali coraz więcej błędów, a gdańszczanie co chwila dokładali do wyniku kolejne oczka. Ostatecznie pokonali oni niemiecki team 25:18 i wygrywając bez starty seta, zapisali na swoim koncie cenny komplet punktów.

Trefl Gdańsk – Berlin Recycling Volleys 3:0
(26:24, 25:19, 25:18)

Trefl: Nowakowski (7), Hebda (18), Niemiec (4), Muzaj (17), Schott (7), Kozłowski, Majcherski (libero) oraz Janusz, Jakubiszak (3) i Sasak (1)
Berlin RV: Jendryk II (5), Zimmermann (3), White (13), Tuia (5), Patch (7), Le Goff (6), Rossar (libero) oraz Watten, Reichert i Russell (4)