Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Trzy punkty zostają w Policach, druga wygrana Chemika

LM: Trzy punkty zostają w Policach, druga wygrana Chemika

Siatkarki Chemika Police zapisały na swoim koncie drugą wygraną w rozgrywkach Ligi Mistrzyń. W trzecim grupowym starciu rywalem policzanek była bułgarska Maritza Płowdiw. Rywalki nastręczyły mistrzyniom Polski trudności jedynie w drugim secie, który podopieczne Jakuba Głuszaka wygrały dopiero po grze na przewagi.

Spotkanie rozpoczęło się od dobrej zagrywki rywalek (0:2), ale policzanki szybko wyrównały dzięki grze Stefany Veljković. Wkrótce dzięki zagrywce Malwiny Smarzek mistrzynie Polski miały już dwa oczka przewagi (4:2). Po ataku Natalii Mędrzyk policzanki wygrywały 8:5 na przerwie technicznej. Po niej w ekipie Jakuba Głuszaka zadziałała zagrywka i kontratak, a przy stanie 5:10 o czas poprosił szkoleniowiec gości. Chemik wydawał się przejmować kontrolę nad pierwszą partią, zagrywką pracowała Mędrzyk, a w kontrze pokazała się Smarzek (13:6), działał także blok (15:7). Po przerwie technicznej obraz gry nie uległ zmianie, dobrze grający Chemik utrzymywał wysoką przewagę, po ataku Malwiny Smarzek prowadził już 21:12, a do tego jeszcze przyjezdne popełniły błąd ustawienia i różnica wzrosła do 10 oczek. Przy zagrywce Lory Kitipowej Maritza Płowdiw zbliżyła się na 15:22, ale sprawy w swoje ręce wzięła Smarzek. Jej atak i blok dały policzankom piłki setowe. Ostatnie słowo należało jednak do Katarzyny Zaroślińskiej-Król.

Początek drugiej partii był wyrównany, ale obfitował w zepsute zagrywki. Po ataku Mędrzyk tablica pokazywała wynik 5:5, a kilka chwil później skuteczny blok i zagrywka pozwoliły Maritzie Płowdiw odskoczyć na 8:5. Rywalki znakomicie prezentowały się w polu zagrywki, kolejny punkt zdobyty tym elementem dał im już prowadzenie 10:6. O czas poprosił wtedy Jakub Głuszak. Po nim zapunktowała Zaroślińska-Król, a w polu serwisowym kolejne oczko do konta Chemika dołożyła Sladjana Mirković. Był to sygnał do odrabiania strat, po udanym bloku był już remis 11:11, a prowadzenie Chemikowi dał punkt zdobyty przez Natalię Mędrzyk. Na przerwie technicznej numer dwa po nieudanym ataku rywalek oczko przewagi miały siatkarki Chemika, a po błędzie Maritzy i kiwce Natalii Mędrzyk odskoczyły na 19:16. Rywalki wyrównały po błędzie w ataku Zaroślińskiej-Król na 22:22. Po zbiciu Natalii Mędrzyk była piłka setowa dla Chemika, ale doszło do gry na przewagi. Ostatecznie lepsze okazały się mistrzynie Polski, wygrywając tę partię po atakach Malwiny Smarzek.

W trzeciej odsłonie policzanki szybko objęły prowadzenie 5:1, a po ataku Natalii Mędrzyk i udanym bloku było już 8:2. Po przerwie technicznej udana kiwka Malwiny Smarzek pozwoliła policzankom powiększyć prowadzenie. Obraz gry przypominał ten z pierwszego seta, kiedy to mistrzynie Polski w pełni dominowały na boisku w każdym elemencie (11:5). Kiedy udanie zaatakowała Smarzek, na tablicy było już 13:6, a udany blok duetu Simeonowa/Zaroślińska-Król na Nikołowej 16:9 sprowadził zespoły na przerwę techniczną. Po niej policzanki znów nie zwalniały tempa, as Veljković, a następnie udany blok pozwoliły powiększyć różnicę do dziesięciu punktów. Skuteczne ataki mistrzyń Polski z piłki na piłkę odbierały nadzieję rywalkom, a po asie Simeonowej było już 24:12. W kolejnej akcji błąd Dimitrowej zakończył spotkanie.

Chemik Police – Maritza Płowdiw 3:0
(25:16, 26:24, 25:12)

Chemik: Smarzek (13), Veljković (8), Mirković (1), Mędrzyk (15), Simeonowa (4), Zaroślińska-Król (17), Krzos (libero)
Maritza: Dimitrowa N. (5), Kitipowa (4), Nikołowa (6), Dimitrowa S. (11), Grigorowa (6), Jospeh (4), Monowa (libero) oraz Todorowa (libero), Andrejewa i Szahpazowa