Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Policzanki uległy Fenerbahce Stambuł

LM: Policzanki uległy Fenerbahce Stambuł

Chemik Police przegrał czwarte spotkanie z rzędu w rozgrywkach Ligi Mistrzyń. Policzanki uległy po raz drugi tureckiemu Fenerbahce Stambuł, tym razem przegrywając 0:3 w Szczecinie. Mistrzynie Polski miały swoją szansę w pierwszym secie, w którym miały dwie piłki setowe, jednak ich nie wykorzystały i wciąż czekają na pierwsze zwycięstwo w europejskich pucharach w tym sezonie.

Mecz z liderkami tabeli grupy E Ligi Mistrzyń policzanki rozpoczęły od prowadzenia 2:0. Podopieczne Zorana Terzicia wyrównały po tym, jak błąd własny popełniły policzanki (5:5). Zespół Chemika nie poddawał się i grał jak równy z równym z wyżej notowanym rywalem. Punktowy blok Chiaki Ogbogu na Melissie Vargas dał trzypunktowe prowadzenie policzankom (8:5). Zespół gości miał problemy z przyjęciem, asem serwisowym popisała się Bianka Busa i o przerwę na żądanie poprosił trener Terzić. Policzanki prowadziły wówczas 14:11. Posunięcie to okazało się być skuteczne, serią trudnych zagrywek popisała Melisa Vargas i ponownie był remis – 15:15. Niezrażone takim obrotem sprawy policzanki odrzuciły swoje rywalki od siatki, postawiły szczelny blok, przez który nie potrafiły się przebić ich rywalki i prowadziły 22:17. Szczególnie mogła podobać się gra Igi Chojnackiej oraz Chiaki Ogbogu. Turecka drużyna za sprawą Samanty Bricio zbliżyła się do Chemika na jeden punkt i przegrywała wówczas 22:23. Był to moment zwrotny tego seta, policzanki po ataku Martyny Łukasik prowadziły 24:22 i były bliskie wygrania tego seta. W końcówce popełniły błąd własny, punkt w ataku zdobyła Melissa Vargas i Fenerbahce wygrało tę część meczu w stosunku 26:24.

Od mocnego uderzenia rozpoczęły grę w drugim secie przyjezdne przy serii Any Antonijević prowadziły 5:1. Siatkarki ze Stambułu czujnie zagrały na siatce, zdobyły punkty w bloku i prowadziły 10:5. Wiele ożywienia w poczynania Chemika wniosła Sanja Gamma oraz Natalia Mędrzyk. Ciężar gry na siebie wzięła Sladjana Mirković, punktowała Sanja Gamma, dobrze zagrała też Bianka Busa i tablica wyników wskazała remis 14:14. Polickim siatkarkom udało się uzyskać dwupunktową przewagę (16:14), ale ich radość nie trwała zbyt długo. Czujna gra w obronie oraz punkty zdobyte w kontratakach przez Bricio i Vargas sprawiły że był remis 17:17. W końcówce przy stanie 19:20 w polu zagrywki zameldowała się Dobriana Rabadżijewa i dzięki niej Fenerbahce prowadziło 24:19. Policzanki miały duże problemy z przyjęciem, nadziewały się na blok swoich rywalek i przegrały tego seta 20:25.

Przyjezdne zupełnie dominowały na boisku i już na samym początku prowadziły 8:2. Zadowolone takim obrotem sprawy siatkarki z Turcji straciły kilka punktów z rzędu i przy stanie 12:9 o rozmowę ze swoimi zawodniczkami poprosił trener Terzić. Po tym jak punkt w bloku zdobyła Chiaka Ogbogu, Chemik tracił zaledwie dwa punkty i przegrywał 12:14. Na tym skończyła się dobra gra policzanek, przyjezdne wzmocniły swoją zagrywkę punktowała w tym elemencie Eda Erdem i Fenerbahce prowadziło 21:14. Policzanki miały bardzo duże problemy z przyjęciem, nie kończyły ataków i po błędzie w ataku Igi Chojnackiej wysoko przegrały tego seta oraz cały mecz.

MVP: Melissa Vargas

Chemik Police (POL) – Fenerbahce SK Stambuł (TUR) 0:3
(24:26, 20:25, 15:25)

Chemik: Busa (8), Grajber (3), Chojnacka (7), Łukasik M. (4), Ogbogu (8), Mirković (1), Krzos (libero) oraz Bednarek, Pleśnierowicz, Gamma (6) i Mędrzyk (3)
Fenerbahce: Antonijević (5), Babat (6), Vargas (19), Bricio (19), Erdem (8), Rabadżijewa (3), Dalbeler (libero) oraz Yilmaz (libero)