Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Policzanki przedłużyły szanse na awans

LM: Policzanki przedłużyły szanse na awans

Siatkarki z Polic aby nadal liczyć się w walce o fazę play-off Ligi Mistrzyń, musiały w starciu z Telekomem Baku zdobyć komplet punktów. To udało się podopiecznym Jakuba Głuszaka, choć nie obyło się bez falstartu. Mistrzynie Polski po potknięciu w premierowej odsłonie spotkania w trzech kolejnych setach całkowicie kontrolowały już boiskowe wydarzenia i zakończyły spotkanie z azerskim zespołem w czterech partiach.

Mecz znacznie lepiej rozpoczęły zagraniczne rywalki Chemika Police. Dzięki efektywnej grze na kontrach zdołały wypracować czteropunktową przewagę (10:6). Choć klub z Polski nie dawał za wygraną, to siatkarki Telekomu Baku skutecznie powstrzymywały na siatce policką armatę, Malwinę Smarzek. Niestety pomyłki w atakach ze środka uniemożliwiały podopiecznym Jakuba Głuszaka niwelowanie strat (11:16). Obydwa zespoły prezentowały wręcz znakomitą dyspozycję w obronie, więc widowisko mogło podobać się kibicom. Stefana Veljković usiłowała się zrehabilitować za wcześniej popełnione błędy, Agnieszka Bednarek-Kasza dobrze radziła sobie w bloku i na tablicy wyników był remis (18:18). Kilka dobrych akcji Azerek pozwoliło im na nowo zbudować przewagę (22:20), a spokojny finisz pomógł im wygrać w premierowej odsłonie 25:21.

Siatkarki z Polski zdeterminowane porażką w premierowej odsłonie koniecznie chciały znacznie lepiej zacząć drugą partię. I w rzeczywistości tak było. Przede wszystkim wykazywały się większą skutecznością w ataku, co zaprocentowało prowadzeniem na pierwszej przerwie technicznej 8:4. Walczyły o wszystkie piłki niezwykle ofiarnie. Raz po raz punktowały Katarzyna Zaroślińska i Malwina Smarzek, dzięki czemu ekipa z Polic mogła utrzymywać stałe, kilkupunktowe prowadzenie (16:11). Końcowy zryw w tej partii pozwolił policzankom uzbierać jeszcze więcej punktów przewagi i set zakończył się wynikiem 25:16.

Zwycięstwo w drugim secie było dobrym bodźcem do dalszej walki. Policzanki wyraźnie się podbudowały i próbowały gromadzić przewagę (8:5). Szły za ciosem i powstrzymywały swoje rywalki na siatce. Niezwykle efektywne w elemencie bloku była Agnieszka Bednarek-Kasza (13:6). Zawodniczki trenera Głuszaka bawiły się swoją siatkówką. Wszystkie elementy ich gry „zazębiały się” i nawet przerwa na żądanie dla trenera Zorana Gajicia nie była w stanie zatrzymać „polickiej maszyny”. Wynik wyglądał coraz korzystniej dla drużyny z Polic (18:9). Do końca partii polska ekipa kontrolowała wydarzenia na boisku i triumfowała 25:13.

Z wysokiego C drużyna Chemika Police rozpoczęła także czwartą odsłonę (4:0). Sytuację usiłował ratować trener Telekomu Baku, lecz policzanki kontynuowały swoją dobrą passę. Filarem polickiej drużyny w ataku w tym fragmencie gry była Madelaynne Montano. Azerki grały bezradnie, popełniały błędy i nie potrafiły znaleźć recepty na znakomitą dyspozycję rywalek. Nie umiały przyjąć zagrywki Veljković i punktowały na konto mistrzyń Polski (3:12). Mistrzynie Polski grały niezwykle skoncentrowane i konsekwentne, dosłownie „jak z nut”. Swój wkład w miażdżący wręcz wynik (17:7) miała Anna Werblińska, która chwilę wcześniej pojawiła się na boisku. Na parkiecie zameldowały się również Aleksandra Jagieło i Katarzyna Gajgał-Anioł, zatem z wyjściowej szóstki nie pozostała ani jedna zawodniczka. Nic w tym dziwnego, bo nim się obejrzeliśmy, policzanki miały piłkę meczową (24:15). Zbicie Werblińskiej pozwoliło drużynie z Polic sięgnąć po zwycięstwo w całym spotkaniu 3:1.

Chemik Police – Telekom Baku 3:1
(21:25, 25:16, 25:13, 25:16)

Chemik Police: Wołosz (7), Zaroślińska (5), Bednarek-Kasza (8), Veljković (13), Smarzek (15), Blagojević (13), Krzos (libero) oraz Montano (8), Bełcik (1), Werblińska (4), Jagieło i Gajgał-Anioł
Telekom Baku: Petrović (1), Mirković (5), Samadova (20), Hasanova (8), Azizova (12), Vesović (6), Filipova (libero) oraz Azimova, Koeva (1), Ivanović, Baidiuk (1) i Bezsonova (libero)