Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Niewykorzystana szansa rzeszowianek. Volero z kompletem punktów

LM: Niewykorzystana szansa rzeszowianek. Volero z kompletem punktów

fot. Sylwia Lis

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów pojedynek 4. rundy fazy grupowej Ligi Mistrzyń rozpoczęły od wysokiej porażki w premierowej partii, ale w kolejnej to one pewnie triumfowały. Swoją wysoką przewagę roztrwoniły w secie numer trzy i ostatecznie przegrały również czwartą część meczu, a komplet punktów pojechał do Szwajcarii.

Dwa pierwsze punkty pojedynku padły łupem przyjezdnych z Zurychu (2:0), a w ofensywie nie mogły się odnaleźć rzeszowianki. Blokowana była Jelena Blagojević, rywalki wykorzystywały za to skrzętnie wszystkie okazje do kontrataku (8:4). Po udanym zbiciu Helene Rousseaux rzeszowianki zbliżyły się znów na trzy oczka (6:9), jednak ich problemy ze skończeniem ataków ponownie sprawiły, że Volero odskoczyło (13:7). Czujnością na siatce wykazała się Ana Bjelica (16:8) i chociaż Developres przy serwisie Julii Andruszko odrobił część strat, to błyskawicznie swoją przewagę odzyskały siatkarki z Zurychu, między innymi dzięki dobrej zagrywce Laury Unternahrer (20:11). W końcówce gospodynie nie były w stanie odrobić już swoich strat i po kiwce Unternahrer ze zwycięstwa cieszyło się Volero Zurych.Po wyrównanym początku drugiej partii (4:4) do głosu doszły zawodniczki z Podkarpacia. Dobre zagrywki Rousseaux i czujna gra na siatce pozwoliły Developresowi wyjść na czteropunktowe prowadzenie (8:4). Podopieczne Lorenzo Micellego nie zwalniały tempa i po udanych dwóch blokach ich przewaga wzrosła do sześciu oczek (13:7). Rzeszowianki kończyły swoje akcje po przyjęciu, tym samym odpowiadały przyjezdne i na tablicy wyników cały czas utrzymywał się rezultat korzystny dla Developresu (17:12). W końcówce nic się nie zmieniło i po ataku z lewego skrzydła Rousseaux jej ekipa miała piłkę setową i to właśnie Belgijka zakończyła całą odsłonę (25:18).

Od mocnego uderzenia kolejną część meczu zaczęły gospodynie (3:0) i chociaż chwilę później Volero nawiązało kontakt punktowy, to niezawodna w ofensywie Rousseaux przywróciła swojej drużynie trzy oczka przewagi (8:5). Po przerwie technicznej całą serią popisały się rzeszowianki, kończąc swoje kontry, a atakiem z drugiej piłki zapunktowała Anna Kaczmar (14:6). Volero nie było w stanie skończyć swojej akcji, w ofensywie pomyliła się Bjelica i strata szwajcarskiej drużyny wzrosła do dziesięciu punktów (6:16). Serią odpowiedziały zawodniczki Avitala Selingera (11:16), a i po przerwie na żądanie trenera Micellego akcji nie mogły skończyć brązowe medalistki Ligi Siatkówki Kobiet (16:14) i dopiero udane zagranie po bloku Adeli Helić dało upragnione przejście (17:14). Po bloku na Rousseaux Szwajcarki nawiązały kontakt punktowy (17:18), a kiedy ofensywna przyjmująca pomyliła się w ataku, na tablicy wyników zagościł remis po 19. Rzeszowianki nie mogły odnaleźć swojej skuteczności, a tej nie brakowało Alexandrze Lazić (23:19). Ekipa trenera Micellego rzuciła się do odrabiania strat (22:23), ale jako pierwsze piłkę setową przy stanie 24:22 miały siatkarki Volero, kończąc odsłonę blokiem na Blagojević.

W czwartego seta lepiej weszły przyjezdne, które po ataku Miry Todorowej prowadziły już 6:2. Skuteczne w pierwszej akcji cały czas były siatkarki z Zurychu, które punktowały również w kontratakach (10:4). Trener Micelli wprowadził na boisko trochę „świeżej krwi”, ale wynik nadal był niekorzystny, choć strata zmalała do dwóch oczek po bloku na Lazić (10:12). Chwilę potem goście z Zurychu odzyskały swoje w miarę bezpieczne prowadzenie po dobrym serwisie Angeliny Lazarenko (14:10). Miejscowy zespół cały czas nie był w stanie zbliżyć się na więcej niż trzy oczka (14:17), a udana kiwka Any Antonijević przyniosła przyjezdnym kolejny punkt (20:16). Wydawało się, że siatkarki z Zurychu pewnie zakończą to starcie, bo przy stanie 24:17 miały już piłkę meczową. Długo w polu zagrywki pozostawała jednak Monika Ptak, a swoich zagrań punktem nie były w stanie zakończyć przeciwniczki (24:22) i dopiero udana akcja Todorowej dała im zwycięstwo w całym pojedynku.

Developres SkyRes Rzeszów – Volero Zurych 1:3
(16:25, 25:18, 22:25, 22:25)

Składy zespołów:
Developres: Rousseaux (16), Ptak (9), Żabińska (4), Kaczmar (4), Helić (9), Blagojević (13), Nowakowska (libero) oraz Ganszczyk (2), Rabka, Andruszka (4), Kaczorowska (2) i Żak
Volero: Lazarenko (6), Antonijević (5), Bjelica (14), Todorowa (16), Unternahrer (13), Lazić (21), Popović (libero) oraz Rodrigues i Dimitrowa

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. A Ligi Mistrzyń

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-02-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved