Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Nieudana inauguracja Chemika Police

LM: Nieudana inauguracja Chemika Police

Nie powiodła się mistrzyniom Polski inauguracja sezonu w Lidze Mistrzyń. W meczu z Nordmeccanicą Modena podopieczne Jakuba Głuszaka uległy włoskiej ekipie w czterech partiach. Najbardziej wyrównana była druga odsłona spotkania, ale po walce na przewagi ostatecznie triumfowały w niej siatkarki z Włoch. Chemik Police triumfował nad rywalem w secie numer trzy, ale w kolejnej partii kropkę nad i postawiły przyjezdne, rozbijając polską ekipę 25:13.

Początek seta toczył się punkt za punkt. Kiedy dwukrotnie skutecznie zaatakowała Jagieło, to Chemik wyszedł na dwupunktowe prowadzenie. Jednak przyjezdne szybko doprowadziły do remisu, po tym jak błąd w ataku popełniła Bednarek-Kasza. Dalej gra ponownie się wyrównała, dopiero w drugiej części po zepsutym serwisie Zaroślińskiej włoska ekipa wyszła na dwupunktowe prowadzenie. Policzanki od tego momentu psuły zbyt dużo zagrywek, by móc nawiązać wyrównaną walkę z rywalkami, które rozpędzały się z akcji na akcję. W przyjęciu problemy miała Malwina Smarzek, również w ataku nie radziła sobie zawodniczka Chemika. Dlatego na boisku pojawiła się Anna Werblińska. Atakująca gospodyń nie była w stanie jednak odwrócić losów tego seta i to włoska drużyna triumfowała 25:21.

W drugiej partii początek znów był wyrównany i toczył się punkt za punkt. Gdy jednak uaktywniła się Veljković w bloku, Chemik wypracował sobie dwupunktową przewagę. Następne dwie akcje również należały do gospodyń, które prowadziły już 12:8. Zespół z Włoch jednak powoli odrabiał straty, krok po kroku zmierzając w stronę remisu. Ostatecznie zrobiła to w końcu Ozsoy, na tablicy wyników pojawił się rezultat 18:18. Dalej gra ponownie toczyła się akcja za akcję aż do samej końcówki. W niej prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, raz jedna, a raz druga ekipa przeważała. Ostatecznie jednak blok na Jagieło i skuteczny atak Ozsoy spowodowały, że to Nordmeccanica Modena wygrała 29:27.

Trzecią odsłonę spotkania policzanki rozpoczęły dość zmobilizowane i od razu narzuciły swój styl gry. Bardzo dobrze w ataku radziła sobie Werblińska, dzięki której Chemik prowadził 4:0. Rozpędzone gospodynie w dalszej części seta także dobrze sobie radziły, punktowały i utrzymywały swoją przewagę. Jednak gdy zablokowana została Zaroślińska, a przewaga stopniała do czterech oczek, to trener Chemika poprosił o czas. Podziałał on mobilizująco, bo dwa kolejne punkty trafiły na konto drużyny z Polic, w tym jeden został zdobyty dzięki bardzo dobrze serwującej Wołosz. Następnie jednak znów policzanki straciły koncentrację, a włoski zespół szybko to wykorzystał i zniwelował swoją stratę do dwóch oczek. Kiedy zablokowana została Jagieło, przewaga Chemika stopniała do tylko jednego punktu, a następnie nieuwaga siatkarek z Polic dała włoskiej drużynie remis 19:19. Od stanu 20:20 punktowały już w zasadzie tylko gospodynie, a seta ostatecznie zakończyła zepsuta zagrywka przyjezdnych. Chemik tym samym wygrał 25:21.

Początek czwartej partii był, podobnie jak w poprzednich setach, wyrównany, jednak tuż przed pierwszą przerwą techniczną włoska ekipa wyszła na dwupunktowe prowadzenie. Policzanki grały bardzo nerwowo, w szczególności w przyjęciu, dzięki czemu to przyjezdne powiększyły swoją przewagę do pięciu oczek. W drużynie z Polic w dalszej części seta mnożyły się błędy, Nordmeccanica na drugiej przerwie technicznej prowadziła już 16:9. W końcówce gra Chemika kompletnie się posypała, włoska ekipa przejęła inicjatywę na boisku i pewnie zmierzała do końcowego zwycięstwa. Ostatecznie blok drużyny z Włoch przypieczętował triumf w tym spotkaniu, które zakończyło się wynikiem 3:1, a ostatniego seta włoski zespół wygrał do 13.

Chemik Police – Liu Jo Nordmeccanica Modena 1:3
(21:25, 27:29, 25:21, 13:25)

Chemik: Bednarek-Kasza (12), Smarzek (4), Veljković (13), Wołosz (1), Jagieło (13), Zaroślińska (11), Krzos (libero) oraz Werblińska (9), Montano (5) i Blagojević
Nordmeccanica: Brakocević (15), Belien (11), Heyrman (16), Bosetti (14), Ferretti (2), Ozsoy (18), Leonardi (libero) oraz Petrucci (2) i Bianchini