Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM K: Za nami pierwsze spotkania drugiej rundy

LM K: Za nami pierwsze spotkania drugiej rundy

W pierwszych meczach drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzyń poza Minczanką Mińsk zwycięstwa odniosły zespoły gości. W nich trzeba upatrywać faworytów w spotkaniach rewanżowych. MKS Dąbrowa Górnicza wygrał 3:1 z Maccabi Hajafa i jest o krok od gry w trzeciej rundzie.

W pierwszym spotkaniu Minczanka Mińsk pokonała HPK Hämeenlinna 3:1. W dwóch pierwszych partiach ekipa z Białorusi pewnie wygrała 25:15 i 25:18 i była bliska wygrania całego spotkania 3:0. Tak się jednak nie stało, siatkarki HPK od drugiej przerwy technicznej dominowały na boisku i wygrały tę odsłonę meczu 25:22. W ostatnim secie wszystko wróciło do „normy”, Minczanka pokonała swoje rywalki 25:19 i wygrała cały mecz 3:1. Najlepiej punktującą w tym spotkaniu zawodniczką została zdobywczyni 26 punktów Silancewa w białoruskiej ekipie, a w HPK Mayfield, która zdobyła 20 punktów. Mecz Maritzy Płowdiw z Eczacibasi Stambuł miał jednostronny przebieg i w żadnym z setów zwycięstwo Turczynek nie podlegało żadnej dyskusji. Tatiana Koszelewa zapisała na swoim koncie 13 punktów i atakowała z 63-procentową skutecznością. W takim samym stanie ze swoimi rywalkami z Węgier rozprawiły się siatkarki Agel Prostejov (potencjalne, przyszłe rywalki MKS-u Dąbrowa Górnicza w III rundzie eliminacji LM w przypadku awansu przez MKS). Czeski zespół w każdym z rozegranych setów udowodnił swoją wyższość, Basa i Emonts napędziły grę swojej drużyny i to dzięki nim w głównej mierze Agel zawdzięcza wygraną i niemal pewny awans do kolejnej rundy. Nordmeccanica Modena może być pewna awansu do kolejnej rundy eliminacji LM. Siatkarki z Ljubljany pomimo dzielnej postawy musiały uznać wyższość swoich rywalek z północnych Włoch i przegrały 0:3. Kostić starała się jak mogła, ale w pojedynkę niewiele mogła zdziałać, po przeciwnej stronie siatki Brakocević z Ozsoy były nie do zatrzymania. To im w głównej mierze włoski zespół zawdzięcza wygraną. RC Cannes także wygrał swój mecz wyjazdowy z ekipą z Bośni i Hercegowiny i potrzebuje zaledwie dwóch wygranych partii do awansu do ostatniej fazy eliminacji Ligi Mistrzyń. Podopieczne Pezrovica tylko w drugim secie były równorzędnymi rywalkami dla ekipy z południa Francji. Pierwszy i trzeci seta to zdecydowana przewaga RC Cannes.

Dwa najbardziej zacięte mecze rozegrały między sobą estoński zespół Kohila z Vizurą Belgrad oraz Chimik Jużnyj z Dinamem Krasnodar. Oba mecze zakończyły się zwycięstwami ekip gości 3:2. Ekipa z Belgradu prowadziła 2:1, jednak dopiero w piątym secie rozstrzygnęła mecz na swoją korzyść. Ekipa z Serbii bardzo dobrze spisała się w polu zagrywki i w tym elemencie zdobyła 12 punktów. Zespół z Estonii starał się jak mógł, ale bardzie doświadczony zespół z Serbii po tej wygranej jest bliższy awansu do kolejnej rundy. Ekipa Dinama Krasnodar także po zaciętym i obfitującym w zwroty akcji meczu wygrała z ukraińskim Chimkiem Jużnyj 3:2. W tym meczu siatkarki z Ukrainy prowadziły po trzech partiach 2:1. Ostatnie słowo w tym spotkaniu należało do rosyjskich siatkarek. Podopieczne Uszakowa wygrały czwartą partię 25:16, a w ostatniej nie pozostawiły złudzeń siatkarkom Chimika i wysoko wygrały tego seta.