Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Możliwa zmiana terminu meczu Jastrzębskiego Węgla

LM: Możliwa zmiana terminu meczu Jastrzębskiego Węgla

fot. Klaudia Piwowarczyk

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla 5 marca mają we włoskim Trydencie zagrać w ćwierćfinale Ligi Mistrzów z miejscowym Itasem. Na północy Włoch odnotowano przypadki koronawirusa, środowy mecz Pucharu Challenge zespołu Allianz Powervolley Mediolan został odwołany.

Prezes jastrzębskiego klubu Adam Gorol przyznał, że liczy się z możliwością zmiany daty spotkania. – Na dziś żadnych oficjalnych decyzji nie ma. W przypadku odwołania meczu przez CEV, będzie trzeba uzgodnić nowe miejsce i termin jego rozegrania.Jeżeli dojdzie do zmiany terminu meczu, będzie to z pewnością problem do dla obu drużyn. W jednej i drugiej lidze kalendarz jest szczelnie wypełniony z powodu zbliżających się igrzysk w Tokio. Być może rozwiązanie w tym przypadku byłaby zamiana gospodarzy meczów, jednak sytuacja we Włoszech dynamicznie się rozwija i niewykluczone, że podróżowanie z Italii i do niej będzie utrudnione.

Odwołanie spotkania jest o tyle prawdopodobne, że Trydent leży właśnie w północnej części Włoch, a jastrzębianie lot mają zarezerwowany do Bergamo w Lombardii, która jest jednym z najbardziej zagrożonych regionów. – Czekamy z niecierpliwością na to, co się wydarzy. Nasz Klub Kibica był zorganizowany w kwestii wyjazdu i zostało to wyhamowane. Dla wszystkich jest to problem, biorąc pod uwagę napięty terminarz fazy zasadniczej naszej ligi. Wszystko się musi rozstrzygnąć w krótkim czasie – powiedział Gorol.

źródło: inf. własna, onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved