Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Mecz Jastrzębskiego Węgla jednak przełożony – CEV zmieniła zdanie

LM: Mecz Jastrzębskiego Węgla jednak przełożony – CEV zmieniła zdanie

fot. Klaudia Piwowarczyk

Przez ostatnie kilka dni siatkarska Polska żyła walką Jastrzębskiego Węgla o to, żeby przełożyć termin lub miejsce pierwszego meczu ćwierćfinałowego Ligi Mistrzów przeciwko Itasowi Trentino. 

Początkowo Włosi byli głusi na prośby i argumenty jastrzębian. Później również europejska federacja była nieugięta. Wczoraj polska drużyna stała przed widmem walkowera i kary finansowej. Wtedy do walki włączył się PZPS. Ostatecznie dziś okazało się, że Polakom udało się przekonać decydentów CEV i mecz zostanie przełożony.Poniżej prezentujemy oświadczenie zarządu Jastrzębskiego Węgla:

W związku ze stanowiskiem Europejskiej Konfederacji Siatkarskiej CEV z dnia 04.03.2020r. Zarząd KS Jastrzębski Węgiel S.A. informuje, że CEV na skutek nacisków ze strony naszego Klubu oraz przedstawionych przez nasz Klub argumentów popartych stosownymi dokumentami ostatecznie zmienił swoje wcześniejsze stanowisko i wyraził zgodę na przełożenie meczu 5-003 z Trentino Itas! Na ten moment jednak nie jest jeszcze znane miejsce oraz termin rozegrania tego spotkania.

Zarząd KS Jastrzębski Węgiel S.A. przy poparciu i we współpracy z władzami Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz polskiego przedstawiciela we władzach CEV w osobie szefa Komisji Organizacji Wydarzeń Sportowych na bieżąco czynił wszelkie możliwe w tym zakresie starania, by osiągnąć zamierzony efekt i uniknąć sytuacji, w której Klub musiałby oddać walkowerem mecz ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Jednocześnie wyrażamy wielką satysfakcję z końcowego rozstrzygnięcia tej wyjątkowo trudnej dla Jastrzębskiego Węgla i całego środowiska jastrzębskiej siatkówki sprawy, gdyż uważamy, że przyznanie naszemu rywalowi wyniku 3-0 na jego korzyść w obecnych okolicznościach byłoby dla nas krzywdzące.

Raz jeszcze podkreślamy, że zdrowie zawodników było i jest dla nas najważniejsze, a potwierdzeniem słuszności naszych wcześniejszych obaw jest stanowisko Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 04.03.2020r., który nie rekomenduje naszego wyjazdu do Włoch ze względu na panującą tam sytuację, a ewentualny wyjazd naszej drużyny do Włoch skutkowałby nałożeniem dwutygodniowej kwarantanny na cały zespół po powrocie do kraju, co uniemożliwiłoby nam rozegranie meczu rewanżowego z Trentino Itas w Lidze Mistrzów oraz dalsze uczestnictwo w końcowej fazie rozgrywek na szczeblu krajowym.

 

źródło: inf. własna, jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved