Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM M: ZAKSA bez większych szans w starciu z Lube

LM M: ZAKSA bez większych szans w starciu z Lube

W 3. kolejce Ligi Mistrzów mężczyzn ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rywalizowała w Gliwicach z Cucine Lube Civitanova. W premierowej odsłonie miejscowym udało się zniwelować straty, jednak w decydującym momencie Włosi przejęli inicjatywę i wygrali 25:19. Po zmianie stron ekipa Ferdinanda de Giorgiego dyktowała warunki. Set numer trzy to również znaczna przewaga Cucine Lube Civitanova.

Początek spotkania miał bardzo wyrównany przebieg. Wprawdzie po asie serwisowym Mateusza Bieńka gospodarze zbudowali przewagę (5:3), lecz Włosi szybko wyrównali stan seta (7:7). Zawodnicy Lube poszli za ciosem, mocno serwowali i wypracowali dwupunktową zaliczkę (10:8). Świetna passa podopiecznych Ferdinando de Giorgiego trwała dalej, kędzierzynian dopadła niemoc w ataku, co skrzętnie wykorzystywali goście (15:9). Zawodnicy prowadzeni przez Andreę Gardiniego nie poddawali się, przy zagrywkach Benjamina Toniuttiego odrobili cześć strat (15:17), a po punktowym serwisie Sama Deroo złapali kontakt z rywalami (17:18). W końcówce to gracze drużyny z Półwyspu Apenińskiego okazali się zdecydowanie lepsi i zwyciężyli w pierwszym secie 25:19.

Podopieczni Ferdinando de Giorgiego świetnie weszli w drugą odsłonę spotkania. Włosi prezentowali się od wicemistrzów Polski lepiej w każdym elemencie, a na szczególną uwagę zasługiwał ich blok, który dawał przyjezdnym punkty lub umożliwiał wyprowadzenie kontry (6:2). Za sprawą skutecznego bloku Mateusza Bieńka gospodarze zbliżyli się do przeciwników (7:9), lecz wciąż mieli kłopoty w przyjęciu, które utrudniały im grę (8:12). Zawodnicy z Półwyspu Apenińskiego prezentowali się coraz skuteczniej, co pozwoliło im powiększyć wcześniej wypracowaną zaliczkę (17:11). Dalsza część tej partii przebiegała już pod dyktando przyjezdnych, którzy wygrali 25:17.

Początek trzeciej partii był bardzo zacięty, zawodnicy obu zespołów grali punkt za punkt aż do stanu 5:5. Wtedy to Osmany Juantorena zaczął kończyć swoje kontry, zawodnicy Lube dołożyli do tego skuteczny blok i bardzo szybko wypracowali pokaźną zaliczkę (9:5). Siatkarze z Półwyspu Apenińskiego poszli za ciosem i powiększyli przewagę (11:5). Dzięki dobrym zagrywkom Brandona Koppersa kędzierzynianie odrobili cześć strat (10:13), lecz Lube powróciło do wysokiego prowadzenia po błędach przeciwników (16:10). Goście nie dali sobie wydrzeć trzech punktów. Bez większych problemów wygrali trzecią odsłonę spotkania 25:19 i cały mecz 3:0.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Cucine Lube Civitanova 0:3
(19:25, 17:25, 19:25)

ZAKSA: Kaczmarek (5), Toniutti (1), Wiśniewski (5), Bieniek (7), Śliwka (6), Deroo (11), Zatorski (libero) oraz Stępień, Jungiewicz, Koppers (2) i Szymura (2)
Lube: Sokołow (13), Simon (8), Juantorena (10), Stanković (7), Leal (14), Rezende (4), Balaso (libero) oraz Kovar, Cantagalli i Marchisio (libero)