Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM M: Sir Colussi Perugia bliżej awansu

LM M: Sir Colussi Perugia bliżej awansu

fot. legavolley.it

Siatkarze Sir Colussi Sicoma Perugia wykonali pierwszy krok w stronę Final Four Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu II fazy play-off pokonali we własnej hali Lokomotiw Nowosybirsk, oddając rywalom zaledwie seta. Dzięki temu rezultatowi Włosi są w o wiele lepszej sytuacji przed rewanżem. Triumf w pierwszym spotkaniu oznacza, że w najlepszej czwórce mogą znaleźć się dwie ekipy z Italii.

Początkowe akcje należały do miejscowych, dzięki skutecznej grze prowadzili bowiem 8:5. Z każdą kolejną akcją lepiej prezentowali się jednak przyjezdni z Rosji, którzy najpierw zniwelowali straty, a później osiągnęli przewagę. Podopieczni Lorenzo Bernardiego nie dawali za wygraną, w ataku nie zawodził Aleksandar Atanasijević i Perugia wróciła do dyktowania warunków. Gdy wydawało się, że zawodnicy z Półwyspu Apenińskiego osiągnęli wystarczającą przewagę do triumfu w premierowej odsłonie, do głosu doszli rywale. O wyniku zadecydowała zacięta końcówka. Artiom Smoliar oraz Siergiej Sawin wzięli sprawy w swoje ręce i to Lokomotiw prowadził 1:0 (26:24).Po zmianie stron Włosi nie pozwolili przyjezdnym z Nowosybirska na zaprezentowanie swoich argumentów. Świetnie na siatce dysponowany był Marko Podrascanin, który nie tylko kończył wszystko ze stuprocentową skutecznością, ale również nie pozwalał rywalom sforsować bloku. Z kolei ekipa prowadzona przez Plamena Konstantinowa nie była w stanie znaleźć sposobu, by zatrzymać rozpędzonych Włochów. Zmiany wprowadzone przez szkoleniowca na niewiele się zdały, to Sir Colussi Sicoma Perugia dyktowała warunki gry. Wśród reprezentantów Rosji wysoką skuteczność w ataku utrzymywał jedynie Iljas Kurkajew, ale pojedyncze akcje okazały się niewystarczające. Lokomotiw przegrał ostatecznie trzy kolejne sety (odpowiednio do 15, 19  21).

Co ciekawe w całym spotkaniu to drużyna z Nowosybirska zanotowała korzystniejszy wskaźnik dokładnego przyjęcia, jednak nie przekładało się to w żaden sposób na dyspozycję ofensywną. Jeśli chodzi o Włochów, ich główną mocą w środowym spotkaniu była przede wszystkim gra blokiem (12:9), a także zdecydowanie mniejsza liczba błędów.

Sir Colussi Sicoma Perugia (ITA) – Lokomotiw Nowosybirsk (RUS) 3:1
(24:26, 25:15, 25:19, 25:21)

Składy zespołów:
Sir Colussi Perugia: Atanasijević (21), Russell (14), Zajcew (14), Podrascanin (11), Anzani (8), De Cecco (3), Colacci (lbero) oraz Cesarini (libero), Shaw, Della Lung i Berger
Lokomotiw: Sawin (11), Smoliar (11), Divis (8), Kurkajew (7), Nilsson (4), Martyniuk (libero) oraz Pawłow (7), Rodiczew (3), Łukianienko, Gołubiew i Szczerbakow

Zobacz również:
Wyniki II fazy play-off Ligi Mistrzów

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-04-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved