Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM K: Znamy wszystkich ćwierćfinalistów

LM K: Znamy wszystkich ćwierćfinalistów

We wtorek została rozegrana ostatnia kolejka fazy grupowej Ligi Mistrzyń. Jedyną polską drużyną, która miała szanse na awans do dalszej fazy, był zespół Grot Budowlanych Łódź. Polki wygrały wprawdzie 3:1, jednak musiały czekać na wynik meczu Imoco Volley Conegliano z ŁKS Commercecon Łódź. Włoszki wygrały jednak bez straty seta i to one cieszyły z awansu. Swoje mecze przegrały ŁKS Commercecon Łódź oraz Chemik Police

Pierwszym pojedynkiem w grupie A był mecz VakifBanku Stambuł z Beziers VB. Turczynki przystąpiły do tego spotkania w roli faworytek i wywiązały się z tego zadania znakomicie. Siatkarki znad Bosforu kapitalnie weszły w mecz, wygrały pierwszą odsłonę spotkania do 10. Kolejne także padły ich łupem, w żadnym secie ich przeciwniczki nie były w stanie przekroczyć bariery 20 punktów. Najskuteczniejszą siatkarką w zespole gospodyń była Ebrar Karakurt, która zapisała na swoim koncie 13 „oczek”. Dla gości najwięcej punktów zdobyła Malina Terrell, która uzbierała 9 „oczek”. W drugim meczu tej grupy Maritza Płowdiw podejmowała Allianz MTV Stuttgart. To spotkanie miało bardziej zacięty przebieg. Pierwsze dwa sety, po walce, padły łupem Niemek, jednak kolejny wygrały już gospodynie. W czwartej partii Bułgarki prowadziły 8:2, jednak przeciwniczki je dogoniły i rozstrzygnęły seta oraz całe spotkanie na swoją korzyść. Przyjezdne do zwycięstwa poprowadziła Krystal Rivers, która zdobyła 29 punktów, w tym aż 8 blokiem. Do dalszej fazy rozgrywek awansowały VakifBank Stambuł oraz Allianz MTV Stuttgart.

W grupie B hitowym starciem był pojedynek Eczacibasi Vitra Stambuł z Dynamem Kazań. Pierwsza i druga część spotkania dość pewnie padły jednak łupem Turczynek. Trzecią zdecydowanie lepiej rozpoczęły Rosjanki, lecz nie były w stanie utrzymać czteropunktowej przewagi. Trzecią odsłonę spotkania także wygrały Turczynki, które pokonały rywalki bez straty seta. Kapitalne spotkanie rozegrała Tijana Bošković, która zdobyła aż 20 punktów. W drugim spotkaniu ten grupy siatkarki z Hämeenlinny podejmowały Urałoczkę-NTMK Jekaterynburg. Finki, dość nieoczekiwanie, postawiły się zawodniczkom z Rosji. Pierwsze dwie partie padły łupem gospodyń i przeciwniczki musiały gonić wynik. Kolejne dwa w miarę wyrównane sety zwyciężyły gospodynie, więc o losach meczu musiał zadecydować tie-break. W nim lepsze okazały się Rosjanki. Do zwycięstwa poprowadziła swój zespół Hanna Klimec, która zanotowała na swoim koncie aż 20 punktów. Z tej grupy do dalszej fazy awansowało tylko Eczacibasi, oba zespoły z ligi rosyjskiej zakończyły już swój udział w rozgrywkach.

W grupie C najbardziej interesującym polskich kibiców starciem był pojedynek Grota Budowlanych Łódź z Minczanką Mińsk. Podopiecznym Błażeja Krzyształowicza przed spotkaniem awans zapewniała wygrana 3:0. Pierwsze dwa sety ułożyły się po myśli polskiej drużyny. W trzecim łodzianki miały jednak słabsze przyjęcie, co przełożyło się na skuteczność ataku. Białorusinki wykorzystały sytuację i zwyciężyły w tej odsłonie spotkania. Polki zdołały wygrać czwartego seta i cały mecz 3:1, jednak ich awans zależał już od rozstrzygnięć w innych spotkaniach. Najlepiej punktującą siatkarką została Jovana Brakocević-Canzian, która zgromadziła na swoim koncie 25 „oczek”. Więcej o spotkaniu można przeczytać TUTAJ. W drugim starciu tej grupy zmierzyły się Igor Gorgonzola Novara oraz Racing Club de Cannes. Francuzki tylko w pierwszym secie zdołały dobić do 20 „oczek”, pozostałe partie pewnie padły łupem Włoszek. Najskuteczniejszą zawodniczką w drużynie z Półwyspu Apenińskiego była Michelle Bartsch-Hackley, która zdobyła 13 „oczek”. W drużynie gości na boisku w roli zmienniczki zaprezentowała się Julia Szczurowska, która zdobyła jedno „oczko” blokiem. W Lidze Mistrzyń dalej będzie grał tylko zespół z Novary.

W grupie D siatkarki ŁKS-u Commerceon Łódź zmierzyły się na wyjeździe z Imoco Volley Conegliano. Włoszki były faworytkami tego spotkania i potwierdziły to już w pierwszym secie. Podopieczne Michala Maška nie potrafiły znaleźć sposobu na świetne dysponowane rywalki, przegrały drugiego i trzeciego seta odpowiednio do 12 oraz 15. Trzy punkty zostały w Conegliano. Najskuteczniejszymi zawodniczki w drużynie zwycięskiej były Samanta Fabris i Kimberly Hill, które zdobyły po 14 „oczek”. Całe spotkanie rozegrała także Joanna Wołosz, która wywalczyła 3 punkty, 1 blokiem i 2 w polu serwisowym. Z kolei w zespole z Łodzi najlepsza Regiane Bidias zapisała na swoim koncie 9 „oczek”. Więcej o spotkaniu można przeczytać TUTAJ. W drugim starciu SSC Palmberg Schwerin podejmował Salvino Del Bene Scandici. Pierwszego seta dość pewnie wygrały faworyzowane Włoszki, w kolejnych lepsze okazały się Niemki i to one zapisały na swoim koncie zwycięstwo. Najlepiej punktującą zawodniczką została McKenzie Adams, która zdobyła aż 26 „oczek”. Do ćwierćfinału Ligi Mistrzów z tej grupy awansowały obie włoskie drużyny.

W grupie E na wyjeździe Chemik Police rozegrał mecz przeciwko Dynamu Moskwa. To Rosjanki przystępowały do tego meczu w roli faworytek i pewnie wygrały pierwsze dwa sety. W trzecim zawodniczki Chemika zdołały poprawić swoją grę i przedłużyły spotkanie. Czwarta odsłona spotkania miała bardzo zacięty przebieg, jednak końcówkę lepiej rozegrały gospodynie i to one cieszyły się ze zwycięstwa. Do wygranej rosyjski zespół poprowadziła Natalia Gonczarowa, która zdobyła aż 30 punktów. Z kolei w drużynie mistrzyń Polski najskuteczniejsza była Martyna Łukasik, która rozpoczęła spotkania na ławce rezerwowych, ale wypracowała aż 16 punktów dla zespołu. Więcej o spotkaniu można przeczytać TUTAJ. W drugim pojedynku tej grupy siatkarki CSM Bukareszt podejmowały Fenerbahce Opet Stambuł. Pierwszego seta bardzo pewnie wygrały Turczynki, drugi jednak padł łupem Rumunek. Kolejne dwie partie wygrały jednak przyjezdne, które zwyciężyły w całym spotkaniu 3:1. Najlepszą zawodniczką była Melissa Teresa Vargas Abreu, która zdobyła 27 „oczek”. Z tej grupy w grze o zwycięstwo w Lidze Mistrzyń są dalej zespoły z Turcji i Rosji.