Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM K: Zespół Joanny Wołosz zagra w finale Ligi Mistrzyń

LM K: Zespół Joanny Wołosz zagra w finale Ligi Mistrzyń

fot. legavolleyfemminile.it

Imoco Volley Conegliano po raz drugi pokonało Fenerbahce Stambuł i zameldowało się w finale Ligi Mistrzyń. Gospodynie ze Stambułu tylko w trzecim secie nawiązały w miarę wyrównana grę, oraz miały momenty dobrej gry w drugim secie, pierwszy należał do drużyny z Półwyspu Apenińskiego.

Od początku seta minimalną przewagę miały przyjezdne, które punktowały głównie za sprawą dobrych ataków Samanty Fabris. Po drugiej stronie siatki niezbyt dobrze w spotkanie weszła Melissa Vargas, która nie kończyła posyłanych do niej piłek, a jej autowe zagranie sprawiło, że zrobiło się 6:9. Mistrzynie Włoch dobrze prezentowały się w każdym siatkarskim elemencie i po ustawieniu bloku przez Robin de Kruijf oraz asie serwisowym Anny Danesi uciekły swoim rywalkom już na pięć ,,oczek”. Nawet kiedy gospodynie odrabiły kilka punktów, ich atak zostawał natychmiast odpierany i ekipa Imoco utrzymywała wypracowaną sobie przewagę. Najbliżej wyrównania były po pojedynczym bloku Edy Erdem Dündar (14:16), jednak od tego momentu dominował tylko jeden zespół. Kolejne autowe zagranie Vargas, czy ,,czapa” Danesi odbierały zawodniczkom ze Stambułu nadzieję, że są w stanie powalczyć ze swoimi przeciwniczkami. W efekcie czego po dwóch autowych atakach Samanthy Bricio przegrały premierową odsłonę spotkania do 18, w konsekwencji czego postawiły się w bardzo trudnej sytuacji w dalszej fazie meczu.Drugą partię rozpoczęły jednak znakomicie, gdyż po skończeniu akcji przez Nur Dicle Babat objęły prowadzenie 5:1. Nie cieszyły się z niego długo, ponieważ trzy kolejne ,,oczka” zdobyły Włoszki, dzięki czemu nawiązały kontakt punktowy. Kiedy dodatkowo blok dołożyła Robin de Kruijf było po 7. Podopieczne Zorana Terzicia nie wytrzymały jednak presji. Rywalizację przegrały głównie na siatce nie potrafiąc przebić się przez ręce blokujących. Prym w tym elemencie wiodła Anna Danesi, która dzielnie była wspierana przez swoje koleżanki. Zawodniczki Fenerbahce nie potrafiły zrobić przejścia, dodatkowo powoli przestawały wierzyć, że mogą coś jeszcze w tym meczu ugrać, w konsekwencji czego straciły osiem punktów pod rząd (11:18). Przyjezdnym natomiast wychodziło wszystko i z każdą wygraną piłką zbliżały się do upragnionego celu. Kiedy wydawało się, że nic w tym secie już się nie wydarzy dobra zagrywka Dobriany Rabadżiewy spowodowała niespodziewane emocje, gdyż zrobiło się 19:22. Dodatkowo dwukrotnie zapunktowała Melissa Vargas, dzięki czemu miejscowe miały swoje rywalki na wyciągnięcie ręki (22:23), ale od tego momentu punktowały już tylko siatkarki z Italii, co dało im awans do finału rozgrywanego w Berlinie.

Dwa asy serwisowe Samanthy Bricio plus autowe zagranie Kimberly Hill dały Turczynkom prowadzenie 4:1. Ich rywalki powoli się do nich zbliżały, aż w końcu po wykorzystaniu kontrataku przez Anne Danesi doprowadziły do wyrównania. Wprawdzie chwilę potem Miriam Sylla nie trafiła w pomarańczowe, ale trzy kolejne akcje wygrały zawodniczki z Conegliano, dzięki czemu po raz pierwszy w tej partii wyszły na prowadzenie 10:9. Po zapewnieniu sobie awansu w ich szeregi wdarło się trochę rozprężenia, a ekipa prowadząca zmieniała się kilkukrotnie. Nikomu jednak nie udało się wypracować różnicy większej niż dwa punkty. Kiedy Joanna Wołosz ustawiła po raz kolejny dobry blok na tablicy wyników było po 19 i wszystko wskazywało na to, że zwycięzcę tej partii wyłoni zacięta końcówka. Tak też się się stało. Po punktowej zagrywce Melissy Vargas Turczynki prowadziły 26:25, ale w kolejnych trzech akcjach popełniły błędy własne i to drużyna Imoco Volley Conegliano mogła się cieszyć ze wygranej 3:0, a przede wszystkim z awansu do finału siatkarskiej Ligi Mistrzyń.

Fenerbahce Stambuł (TUR) – Imoco Volley Conegliano (ITA) 0:3
(18:25, 22:25, 26:28)

Składy zespołów:
Fenerbahce: Antonijevic (1), Babat (6), Vargas (14), Bricio (15), Erdem (7), Rabadzijewa (5), Dalbeler (libero) oraz Unver, Yildirim (3) i Yilmaz (lbero)
Imoco: De Kruijf (5), Danesi (12), Fabris (17), Wołosz (4), Hill (8),  Sylla (8), De Gennaro (libero) oraz Fersino i Lowe

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off Ligi Mistrzyń

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-04-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved