Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM K: Zdecydowane wygrane Vakifbanku i Imoco Volley

LM K: Zdecydowane wygrane Vakifbanku i Imoco Volley

Tylko dwa z czterech meczów ćwierćfinałowych Ligi Mistrzyń zostały rozegrane w tym tygodniu. We wtorek Vakifbank Stambuł rozbił w Moskwie w trzech setach zespół Dinama, a dzień później Imoco Volley Conegliano pewnie pokonało 3:0 w Stuttgarcie mistrza Niemiec. Zarówno zespół Joanny Wołosz jak i Vakifbank są zdecydowanymi faworytami w rewanżach. Nie ustalono jeszcze nowych terminów spotkań włosko-tureckich, w których Fenerbahce ma się zmierzyć z Igor Gorgonzola Novara, a Savino Del Bene Scandicci z Eczacibasi Stambuł.

Pierwsze mecze ćwierćfinałowe Ligi Mistrzyń w Stambule i Scandicci zostały przełożone przez CEV z powodu zawieszenia lotów pomiędzy Turcją a Włochami. Wciąż nie wiadomo jeszcze, w jakich terminach się odbędą, a sytuację związaną z utrudnieniami, jakie w Europie powoduje epidemia koronawirusa jest na bieżąco monitorowana.

Udało się rozegrać dwa inne mecze. We wtorek na boisko w Moskwie wybiegły zespoły miejscowego Dinama i Vakifbanku Stambuł. Gospodynie mimo ambitnej postawy Natalii Gonczarowej w ataku praktycznie w tym meczu nie istniały. Już od początku spotkania turecki zespół odskoczył rywalkom, w pewnym momencie prowadził w pierwszej partii 16:8. Potem Vakifbank powiększył przewagę do 10 punktów i ostatecznie wygrał tę partię wysoko do 13.

Niewiele zmieniło się w dwóch kolejnych partiach. Cały czas inicjatywa była po stronie podopiecznych trenera Giovanniego Guidettiego, które od początku do końca prowadziły. Nie do zatrzymania na siatce była Isabelle Haak, która zdobyła w tym meczu 22 punkty przy 57% skuteczności. Vakifbank pewnie wygrał obie te partie do 17 i całe spotkanie 3:0 i jest zdecydowanym faworytem przed meczem rewanżowym.

Dinamo Moskwa (RUS) – Vakifbank Stambuł (TUR) 0:3
(13:25, 17:25, 17:25)

Dinamo: Carlini, Jefimowa (3), Szczerban (3), Gonczarowa (17), Babeszina (5), Havelkova (1), Tałyszewa (libero) oraz Krotkowa (9)
Vakifbank: Gabi (7), Haak (22), Bartsch-Hackley (9), Rasić (9), Ognjenović (7), Gunes (6), Orge (libero)

W środę mistrz Niemiec podejmował w Stuttgarcie Imoco Volley Conegliano. Po dobrym początku gospodynie stopniowo traciły inicjatywę i prowadzenie, a do głosu doszedł zespół z Włoch (14:16). Końcówka w wykonaniu Imoco była już piorunująca i po wygranej 25:17 mistrzynie Włoch objęły prowadzenie w meczu. W drugim secie niemiecki zespół dotrzymywał kroku rywalkom dzięki skutecznym atakom Krystal Rivers mniej więcej do połowy partii. Potem znów dała o sobie znać w ataku Paola Egonu (20 punktów) i Imoco wygrało pewnie i wysoko do 16.

Najbardziej wyrównany był set trzeci. Allianz MTV prowadził 8:6, potem miał jednopunktową stratę (15:16) i znów nie wytrzymał końcówki seta. Gospodynie nie mogły sobie poradzić z zagrywkami Robin De Kruijf, która do tego świetnie spisywała się w bloku i ataku na środku siatki. Imoco odskoczyło rywalko i wygrało tę odsłonę 25:20, a całe spotkanie 3:0. – Po tym, jak nie grałyśmy przez ostatnich dziesięć dni, zależało nam na ciągłości gry i prostych rozwiązaniach. Po tym, jak złapałyśmy podstawy reszta przyszła sama – mówiła po meczu Paola Egonu, atakująca Imoco Volley. – Grałyśmy przeciwko najlepszej drużynie na świecie i nie miałyśmy nic do stracenia. Zaczęłyśmy dobrze, ale rywalki to silny zespół – przyznała Celine van Gestel.Grały dobrze i zasłużyły na wygraną. Plan na mecz rewanżowy jest taki, by dobrze się bawić i cieszyć się grą, mimo tej porażki będziemy atakować i przeanalizujemy ten dzisiejszy mecz – dodała przyjmująca mistrzyń Niemiec.

Całe spotkanie w barwach Imoco rozegrała Joanna Wołosz, która poprowadziła swój zespół do zwycięstwa. Polska rozgrywająca zdobyła w tym meczu również dwa punkty, popisując się jednym asem serwisowym i jednym skutecznym blokiem.

Allianz MTV Stuttgart (GER) – Imoco Volley Conegliano (ITA) 0:3
(17:25, 16:25, 20:25)

Allianz: Lohuis (3), Van Gestel (7), Lazić (4), Samadan (2), Rivers (14), Aydinogullari (2), Koskelo (libero) oraz Lee (6), Rosenthal, Hamson i Havili
Imoco: De Kruijf (15), Folie (9), Wołosz (2), Hill (8), Sylla (4), Egonu (20), De Gennaro (libero) oraz Fersino