Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM K: Trzy punkty Chemika w meczu z Agelem Prostejov

LM K: Trzy punkty Chemika w meczu z Agelem Prostejov

Mistrzynie Polski siatkarki Chemika Police pokonały w pierwszym meczu Agel Prostejov 3:0. Czeska drużyna tylko w trzecim secie poważniej zagroziła policzankom i zdobyła w nim 21 punktów. W pierwszej i drugiej partii dominacja policzanek była zdecydowana. Dzięki tej wygranej policzanki zostały liderkami w swojej grupie.

Pierwsza partia rozpoczęła się od bardzo zaciętej gry. Po asie serwisowym Anny Werblińskiej Chemik zszedł na przerwę techniczną z jednopunktowym prowadzeniem. Po chwili dobry serwis dołożyła Agnieszka Bednarek-Kasza, efektowny blok Helena Havelkova i gospodynie odskoczyły na trzy punkty (14:11). Przyjezdne miały problemy z dokładnym przyjęciem. Teresa Melissa Vargas odbierała niedokładnie, przez co zespół nie był w stanie przyspieszać piłki do skrzydeł. W końcowym fragmencie seta świetnie w polu serwisowym spisywała się Anna Werblińska. Chemik dobrze radził sobie w przyjęciu. Po inauguracyjnej odsłonie miał 71% pozytywnego odbioru.

Drugi set rozpoczął się od mocnego uderzenia gospodyń. Po efektownych blokach Madelaynne Montano i Heleny Havelkovej policzanki wyszły na wysokie prowadzenie (8:3). Joanna Wołosz umiejętnie rozgrywała, angażując w atak zawodniczki ze wszystkich stref boiska. Po asie serwisowym Havelkovej o czas poprosił szkoleniowiec gości (18:10). Gospodynie grały bardzo rozsądnie, cierpliwie rozegrały końcówkę i prowadziły już 2:0 w setach.

Policzanki wciąż doskonale radziły sobie z serwisem przeciwniczek. W drugim secie Havelkova miała 100% pozytywnego odbioru. Świetną partię w obronie rozgrywała Paulina Maj-Erwardt. Dobrą atmosferę udało się utrzymać również na początku trzeciej partii. Po dwóch skutecznych kontrach i kolejnych asach Anny Werblińskiej mistrzynie Polski wyszły na sześciopunktowe prowadzenie (13:7). Mając bardzo dobry odbiór i utrzymując skuteczność w ataku, gospodynie nie mogły przegrać. Chemik zwyciężył pierwsze spotkanie w tegorocznej Lidze Mistrzyń i wyszedł na prowadzenie w grupie C.

Chemik Police – Agel Prostejov 3:0
(25,18, 25:16, 25:21)

Chemik: Werblińska (13), Montano (11), Bednarek-Kasza (6), Havelkova (18), Veljković (7), Wołosz (2), Maj-Erwardt (libero)
Agel: Vargas Abreu (11), Weiss, Steenbergen (6), Borovinsek (2), Cataneda Simon (6), Markiewicz (9), Kovarova (libero) oraz Gambowa, Pereira Soares, Tinklova i Matienzo Linares (3)