Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM K: Kolejny tie-break ŁKS-u, tym razem jednak przegrany

LM K: Kolejny tie-break ŁKS-u, tym razem jednak przegrany

ŁKS Commercecon tanio skóry nie sprzedał wyżej notowanym rywalkom z Novary. Mistrzynie Polski wygrały premierową odsłonę starcia z Igor Gorgonzolą Novara i choć były wyraźnie gorsze w dwóch kolejnych setach, to doprowadziły do tie-breaka. W nim lepiej już zagrały siatkarki włoskiej ekipy i to one mogły cieszyć się ze zwycięstwa.

ŁKS Commercecon Łódź po ligowej porażce z BKS-em Stal Bielsko-Biała miał szansę zamknąć rok pozytywnym akcentem. Igor Gorgonzola Novara, czyli triumfator poprzedniej edycji rozgrywek zaczął swój sezon od dużej ilości kłopotów zdrowotnych. Niespodziewanie w poprzedniej rundzie włoska drużyna zanotowała porażkę 1:3 z drużyną ze Stuttgartu. Tym samym wynik wtorkowego starcia mógł się okazać kluczowy dla awansu, lub jego braku jednej z drużyn.

Do Łodzi Igor Gorgonzola Novara przyjechał osłabiony brakiem Stefany Veljković. Znana z gry w Policach serbska środkowa doznała kontuzji łydki na Klubowych Mistrzostwach Świata. Oznaczało to, że trener Massimo Barbolini nie miał możliwości dokonać żadnej zmiany na środku. ŁKS podszedł do meczu bez żadnych nerwów. Dobra praca w obronie i skuteczność w kontrataku pomogła łodziankom doprowadzić do wyrównanej końcówki. Ważną kontrę skończyła Katarina Lazović (20:20). Włoski zespół miał ogromne kłopoty ze skutecznością w ataku. Okazję na łatwy punkt zmarnowała Valentina Arighetti, a gospodynie nie zmarnowały wypracowanej szansy i po asie serwisowym Klaudii Alagierskiej wygrały seta (25:22).

Włoski zespół został wyraźnie podrażniony porażką w pierwszej odsłonie. Nie było się czemu dziwić, ponieważ wypracował on tylko 22% skuteczności w ataku zamieniając na punkt ledwie 10 z wypracowanych 46 okazji. Igor zaczął znacznie lepiej zagrywać i siatkarki ŁKS-u długimi fragmentami gry nie mogły poradzić sobie z zagrywką Jovany Brakocević-Canzian. Swoje w tym elemencie dołożyła też Micha Hancock (18:9). Gospodynie nie ustrzegły się również błędów własnych i po pewnym ataku ze środka Chirichelli stan meczu wyrównał się (25:15).

Trzecia odsłona miała wyrównany początek, aczkolwiek wyraźnie było widać że włoska drużyna czuje się w ataku coraz pewniej. Po bloku wybiła na aut Megan Courtney i od tego momentu ŁKS miał coraz większe problemy z punktowaniem, co bezlitośnie wykorzystywał włoski team. Piłka przewinęła się za taśmę po zagrywce Brakocević-Canzian (20:8). Set zakończył się kiwką Darii Szczyrby w siatkę (25:9).

Czwartą partię na ataku rozpoczęła w miejscu Moniki Bociek bardziej doświadczona Izabela Kowalińska. Pomimo dotkliwej porażki w trzecim secie ŁKS nie spuszczał głów. Przydało się bardzo doświadczenie Kowalińskiej i wzmocnienie zagrywki po łódzkiej stronie. Od bloku jak od ściany odbiła się Di Iulio (11:18). Massimo Barbolini dał odpocząć swoim liderkom, tak więc na boisku pojawiły się Zuzanna Górecka i Iza Mlakar. To zagrywki polskiej przyjmującej sprawiły ŁKS-owi dużo kłopotów (23:17), a piłkę setową zdobyła Wójcik. To również ona zakończyła seta na korzyść swojego zespołu (25:19).

Trener Barbolini na piątego seta zdecydował się powrócić w większości do wyjściowego ustawienia. Pozostawił jednak w miejscu Megan Courtney na przyjęciu Chiarę Di Iulio. Na ataku po stronie ŁKS-u pozostała Izabela Kowalińska. Problemy ze skutecznością miała Lazović, a swoją wielkość nad siatką udowadniała Arighetti (11:7). Waleczna postawa ŁKS-u tym razem nie odpłaciła się wygraną, bowiem po bloku na Lazović mógł się z niej cieszyć Igor Gorgonzola Novara (15:10).

ŁKS Commercecon Łódź (POL) – Igor Gorgonzola Novara (ITA) 2:3
(25:22, 15:25, 9:25, 25:18, 10:15)

ŁKS: Mori (2), Pacak (11), A. Wójcik (13), Lazović (15), Bociek (6), Alagierska (8), Strasz (libero) oraz Kwiatkowska (1), Skrzypkowska, Szczyrba (3), Edelman i Kowalińska (5)
Igor: Brakocevic-Canzian (17), Courtney (3), Chirichella (14), Hancock (12), Arrighetti (13), Wasiliewa (16), Sansonna (libero) oraz Mlakar (1), Napodano, Górecka (2) i Di Iulio