Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM K: Eczacibasi pewnie wygrało mecz z Budowlanymi

LM K: Eczacibasi pewnie wygrało mecz z Budowlanymi

Budowlani Łódź przegrali z Eczacibasi Stambuł 0:3 w trzeciej kolejce Ligi Mistrzyń. Łodzianki tylko w trzecim secie postawiły większy opór swoim rywalkom, w dwócjh pierwszych nie miały zbyt wiele do powiedzenia. Była to druga porażka Budowlanych w Lidze Mistrzyń. Eczacibasi z kompletem punktów prowadzi w tabeli grupy D.

Po ligowym zwycięstwie z #VolleyWrocław Grot Budowlanym Łódź pozostało zamknięcie roku 2019 w rozgrywkach Ligi Mistrzyń. Eczacibasi Vitra Stambuł przegrało swoje ostatnie ligowe starcie z Vakifem. Nie zmieniało to jednak faktu, że był to bardzo trudny rywal. Dość podobnie do wtorkowego starcia pomiędzy ŁKS-em a Novarą, również Budowlane nie były zdenerwowane i przytłoczone wielkością przeciwnika. Dobra praca w obronie odpłaciła im się możliwością gry na kontakcie punktowym. Problematyczne niestety okazało się kończenie ataków, bowiem nawet kiedy udało się kontrę wypracować skrzydłowym zdarzało się mylić w ataku (9:13). Co swoje w polu zagrywki jak można się było spodziewać dołożyła Tjana Bosković (16:11).  Budowlanym grę udało się uspokoić tylko na chwilę, gdyż dalej znalezienie skuteczności w ataku było dużym problemem. Seta strzelając w aut zakończyła Charlotte Leys (25:17).

Od nieco dziwnej sytuacji zaczął się drugi set. Bowiem w szóstce wyszła Jaroslava Pencova, która natychmiast została zmieniona przez Annę Lewandowską. Dobrze na początku seta pracował łódzki blok (3:3). Po łódzkiej stronie trwały kłopoty ze skutecznością w ataku, za to turecka drużyna wyeliminowała błędy po swojej stronie i dobrą decyzją trenera Mottyokazała się zmiana Kim Yeon-Koung na Hande Baladin. To właśnie turecka przyjmująca w duecie z Natalią Pereirą okazała się niezastąpiona w końcowej fazie seta i to ona wykorzystując kontrę zapewniła rozstrzygnięcie seta na korzyść Eczacibasi (25:16).

Trzecią odsłonę na pozycji atakującej rozpoczęła Gabriela Maciągowski, a za przyjęcie odpowiedzialny był duet Anna Bączyńska i Charlotte Leys. Obie rozgrywające w początkowej fazie seta wybierały przede wszystkim grę ze swoimi środkowymi. Na czystej siatce pomyliła się Małgorzata Śmieszek, ale to dzięki jej zagrywkom udało się utrzymać kontakt punktowy. Niezrozumiała decyzja sędziów po jednej z wideoweryfikacji nieco wybiła łódzką drużynę z rytmu. Łodzianki jednak szybko zapanowała nad nerwami i doprowadziła do zaciętej końcówki. Na skrzydle Twardowska złapała blokiem Baladin (22:21). Jednak błąd przekroczenia przez nią linii trzeciego metra zakończył mecz na niekorzyść Budowlanych (25:22).

Budowlani Łódż – Eczacibasi Stambuł 0:3
(17:25, 16:25, 22:25)

Budowlani: Nowicka (2), Bączyńska (6), Śmieszek (7), Lewandowska (6), Twardowska (7), Leys (6), Stenzel (libero) oraz Bałdyga, Maciągowski (5)
Eczacibasi: Lloyd (3), Bosković (17), Arici (5), Gibbermeyer (13), Kim (2), Pereira (8), Sebnem Akoz (libero) oraz Baladin (5), Guveli (2) i Kara (libero)