Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM K: Budowlani Łódź rozbici w Stambule przez Fenerbahce

LM K: Budowlani Łódź rozbici w Stambule przez Fenerbahce

fot. Michał Szymański

Nie udało się siatkarkom Budowlanych Łódź urwać nawet seta Fenerbahce Stambuł w wyjazdowym meczu 2. kolejki Ligi Mistrzyń. Jedynie w pierwszej partii wicemistrzynie Polski próbowały nawiązać w miarę wyrównaną walkę z rywalkami. W dwóch pozostałych łodzianki zostały rozbite przez turecki zespół i spadły na 3. miejsce w grupie A, a cały mecz w Stambule zakończył się po 67 minutach.

Bardzo nerwowo rozpoczęły łodzianki to spotkanie popełniając proste błędy przekroczenia linii, czy dotknięcia siatki. Dodatkowo gospodynie nie zamierzały próżnować i po uderzeniu Melissy Vargas prowadziły 6:1. Kiedy Małgorzata Śmieszek trafiła zagrywką straty te zostały nieco zmniejszone, ale nadal były bardzo wysokie. Tym samym odpowiedziała Kelsey Robinson, ale blok Jaroslavy Pencovej sprawił, że nasze reprezentantki powróciły do trzech punktów różnicy. Miały jednak wyraźne problemy z kończącym atakiem, co przekładało się na sporą ilość kontr w wykonaniu siatkarek ze Stambułu. Te kierowane były do Brankicy Mihajlović, która była niezawodna w ich kończeniu. Po zerwaniu ataku przez Julię Twardowską na tablicy wyników było 16:10. Łodzianki wzięły się jeszcze do niwelowania strat i po asie serwisowym Anny Bączyńskiej oraz trafieniu Anastasiji Kraiduby zrobiło się 18:16. Jednak to było wszystko na co w tym secie stać było podopieczne Błażeja Krzyształowicza. Siatkarki Fenerbahce nie pozwoliły im na nic więcej i po trafieniu Vargas wygrały premierową odsłonę spotkania 25:20.Początek drugiej partii miał podobny przebieg jak poprzedniej. Szybko na dwupunktowe prowadzenie wyszły Turczynki, które stopniowo powiększały. Zwłaszcza w jednym ustawieniu zrobiły różnicę, bo łodzianki nie mogły dobić się do pomarańczowego. Świetna kontra w wykonaniu Kelsey Robinson sprawiła, że zrobiło się 10:5. Gospodynie przeważały w każdym elemencie i prezentowały się znacznie lepiej niż wicemistrzynie Polski. W efekcie czego po charakterystycznym dla siebie ataku z obejścia w wykonaniu Edy Erdem Dündar było 13:6. Przyjezdnym wyraźnie brakowało pomysłu na grę i raz za razem odbijały się od bloku. Kiedy najpierw w tym elemencie popisała się Brankica Mihajlović, a zaraz po niej Naz Aydemir Akyol przewaga miejscowych sięgała dziesięciu ,,oczek”. Nasze reprezentantki miały problem ze skonstruowaniem dwóch dobrych akcji pod rząd, ich gra się załamała, przez co różnica stale powiększała się. Istniało nawet ryzyko, że nie wyjdą z ,,dychy”. Z pomocą przyszłym im jednak rywalki i to one zaczęły popełniać błędy. Wprawdzie w końcówce seta zafunkcjonował dwukrotnie blok, ale przegrana do 12 zawodniczkom Budowlanych nie przystoi.

Trzy pierwsze punkty w trzeciej partii zdobyły Turczynki po naszych błędach. Popełniając ich aż tyle z tak doświadczonym rywalem wygrać się po prostu nie da. Gospodynie po raz trzeci przyspieszyły w okolicach ósmego punktu, kiedy na zagrywce pojawiła się Melissa Vargas. Jej as plus ,,czapa” w wykonaniu Edy Erdem Dündar dały im czteropunktowe prowadzenie, które utrzymywało się przez dłuższy czas. Dopiero kontra ze środka w wykonaniu Erdem Dündar zwiększyła je do pięciu ,,oczek”. Obraz gry nie zmieniał się w porównaniu do poprzednich setów. Każda zagrywka Turczynek przynosiła im wymierne korzyści, gdyż albo zdobywały punkty bezpośrednio, albo dawała im możliwość ustawienia bloku, czy grania kontr. Popis w tym elemencie dała Brankica Michajlović, kiedy zza linii dziewiątego metra zeszła po serii pięciu wygranych akcji (18:8). Siatkarki Zorana Terzicia pewnie zmierzały do zwycięstwa w całym meczu. Ostatecznie bilans Polek był niewiele lepszy, gdyż zatrzymał się na 13 punktach, kiedy to turecki zespół zakończył to bardzo jednostronne spotkanie.

Fenerbahce Opet Stambuł (TUR) – Budowlani Łódź (POL) 3:0
(25:20, 25:12, 25:13)

Składy zespołów:
Fenerbahce: Robinson (12), Vargas (16), Toksoy (5), Mihajlović (16), Erdem Dundar (7), Aydemir (2), Yilmaz (libero) oraz Baskir, Yildirim (2), Kurt i Kestirengoz (1)
Budowlani: Nowicka (2), Śmieszek (5), Leys (2), Kraiduba (11), Pencova (5), Bączyńska (4), Stenzel (libero) oraz Twardowska i Bałdyga (1)

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela gr. A Ligi Mistrzyń

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-11-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved