Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Jeden złoty set w pierwszej rundzie

LM: Jeden złoty set w pierwszej rundzie

Pierwsze zespoły właśnie pożegnały się z rozgrywkami Ligi Mistrzów. Najbliżej odwrócenia sytuacji z pierwszego meczu był Lindemans Aalst, jednak po złotym secie lepszy okazał się CV Teruel. Zwycięstwa, które nie dały awansu, odniosły Abiant Lycurgus Groningen i Szachcior Soligorsk. Obie drużyny triumfowały po tie-breakach, natomiast w pierwszych meczach przegrały odpowiednio 1:3 i 0:3. Pierwsze spotkania kolejnej rundy rozegrane zostaną w przyszłym tygodniu.

Po raz kolejny OK Mladost Brcko nie dało rady skutecznie przeciwstawić się mistrzowi Bułgarii. Gospodarze już po dwóch setach zapewnili sobie awans. Trener Najden Najdenow w kolejnych setach dał pograć rezerwowym, którzy przegrali w trzeciej odsłonie. W czwartej Bułgarzy wrócili do swojej gry i po zwycięstwu 25:16 zakończyli grę w I rundzie. Najwięcej punktów dla Neftohimiku zdobył Georgi Petrow – 12 w dwóch setach. Najlepiej punktującym zawodnikiem OK był natomiast Andrija Divljan (14).

Neftohimik Burgas – OK Mladost Brcko  3:1
(25:21, 25:19, 19:25, 25:16)

Starcie w Nowym Sadzie było niezwykle zacięte. Emocji nie brakowało. Ponieważ w Zagrzebiu Vojvodina wygrała dopiero po tie-breaku, przyjezdni nie odpuszczali, nawet gdy przegrywali 1:2. Czwarty set miał niezwykle ciekawy przebieg. Maldost regularnie wychodził na kilkupunktowe prowadzenie, które gospodarze raz za razem niwelowali. Ostatecznie wszystko rozstrzygnęła ciekawa końcówka, którą 28:26 wygrali gospodarze. Zespół z Nowego Sadu do zwycięstwa poprowadzili Lazaro Fundora (19) i Dmitro Wieteski, który wszedł w trakcie drugiego seta i od tego momentu zdobył 18 punktów. Najwięcej punktów dla Mladostu zdobył Kruno Nikacević, który mecz rozpoczął na ławce rezerwowych.

Vojvodina Seme Nowy Sad – Mladost Zagrzeb 3:1
(25:23, 21:25, 25:21, 28:26)

W rewanżu przed własną publicznością Chaumont VB 52 potrzebował nieco ponad godziny, by pokonać Viking TIF Bergen. Tylko w drugiej partii przyjezdni byli w stanie nawiązać walkę z przeciwnikami. Pozostałe partie toczyły się pod dyktando Francuzów, którzy w trzeciej odsłonie rozbili rywali do 8. Gospodarzom w wyraźnym zwycięstwie nie przeszkodziła nawet duża liczba błędów własnych.

Chaumont VB 52 – Viking TIF Bergen 3:0
(25:15, 25:20, 25:8)

Bardzo dobrze w rewanżu we własnej hali zaprezentował się Lindemans Aalst. Chociaż początek spotkania toczył się pod dyktando CV Teruel, zespół z czterema Polakami w składzie odwrócił bieg seta i wygrał do 32. W dwóch kolejnych podopieczni Johana Devoghela wygrali, mając od początku do końca kontrolę nad grą. Tym samym o zwycięstwie miał zdecydować złoty set. W decydującą partię przyjezdni weszli z wysokiego C. Przy zmianie stron prowadzili już 8:3, a cała partia skończyła się wynikiem 15:7. Tym samym to CV Teruel wywalczył awans. W szeregach gospodarzy najlepiej punktował Patryk Strzeżek (23). Cały mecz rozegrali również Janusz Górski (10), Adrian Staszewski (12) i Jan Firlej (2). Dla podopiecznych Miguela Rivery najwięcej punktów zdobył Andres Vilena (22).

Lindemans Aalst – CV Teruel 3:0
(34:32, 25:21, 25:21)
złoty set: 7:15

Aż pięć setów zobaczyli kibice zgromadzeni w hali w Klagenfurcie. Pierwszy set rozegrany został pod dyktando przyjezdnych. W drugim i trzecim triumfowali gospodarze, tym samym zapewniając sobie awans do kolejnej fazy. To jednak nie podłamało siatkarzy Abiant Lycurgus Groningen, którzy do końca walczyli o zwycięstwo w całym spotkaniu. Stało się to faktem po granym punkt za punkt tie-breaku, wygranym przez przyjezdnych do 15. Mecz na ławce rezerwowych rozpoczął Kacper Stelmach, Polak wchodził na zmiany w pierwszym i drugim secie, natomiast od początku grał w czwartym i piątym. Przyjmujący zdobył 7 punktów.

Posojilnica Aich/Dob – Abiant Lycurgus Groningen 2:3
(20:25, 26:24, 25:19, 19:25, 15:17)

Siatkarze Stelio DeRocco już po dwóch setach zapewnili sobie awans do kolejnej fazy. Następne odsłony United Volleys Frankfurt wyszedł w zupełnie odmienionym składzie, jedyny siatkarz, który rozegrał cały mecz, to Paul Henning. Goście wykorzystali to i przez dwa kolejne sety dyktowali warunki gry. Emocji nie zabrakło jednak w tie-breaku, który długo grany był na przewagi. Ostatecznie kropkę nad i przy stanie 21:19 postawili siatkarze Szachciora. Najwięcej punktów w tym spotkaniu zdobył Tanner Syftestad – 14.

United Volleys Frankfurt – Szachcior Soligorsk 2:3
(25:21, 25:21, 19:25, 18:25, 19:21)

Stambuł BBSK tylko w trzecim secie musiał uznać wyższość Ford Store Levoranta Sastamala. Chociaż początki pozostałych setów również toczyły się po myśli przyjezdnych, drugie fazy kolejnych partii grane były pod dyktando siatkarzy ze Stambułu. Turków do zwycięstwa poprowadził Baturalp Burak Güngör, który zdobył 16 punktów. O jedno oczko mniej zapisali na swoim koncie Gökhan Gökgöz i Metin Toy. Najlepiej punktującym zawodnikiem przyjezdnych był natomiast Arvis Lamont Greene (17).

Stambuł BBSK – Ford Store Levoranta Sastamala 3:1
(25:23, 25:19, 23:25, 25:16)

Po ciekawym boju na Węgrzech, w rewanżu w Grecji PAOK nie dał rywalom szans. Jedynie początek poszczególnych setów był wyrównany. W kolejnych minutach Grecy dyktowali już warunki i po nieco ponad godzinie triumfowali 3:0. Najwięcej punktów w tym meczu – 19 zdobył Mitar Djurić. Po drugiej stronie siatki 11 oczek zapisał na swoim koncie David Szabo.

PAOK Saloniki – VRCK Kazinbarcika Nyiregyhaza 3:0
(25:16, 25:12, 25:19)