Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Jastrzębski Węgiel zostanie ukarany walkowerem

LM: Jastrzębski Węgiel zostanie ukarany walkowerem

fot. Klaudia Piwowarczyk

Wczoraj działacze Jastrzębskiego Węgla podjęli decyzję, że ze względu na koronawirusa zespół nie pojedzie na pierwszy mecz ćwierćfinałowy Ligi Mistrzów zaplanowany na 5 marca w Trento. – Liczymy, że CEV zrozumie nasze argumenty i znajdzie jakieś rozwiązanie – mówił „PS’ prezes klub Adam Gorol. Niestety, mocno się przeliczył.

Dzisiaj CEV zdecydowała, że mecz ma się odbyć w zaplanowanym terminie w hali w Trento i przy udziale publiczności. W piśmie wysłanym do klubu federacja argumentuje, że rejon Trento nie jest objęty wirusem, a włoski rząd nie wydał zakazu rozgrywania w nim imprez sportowych. CEV pisze także o tym, że w poniedziałek w hali, w której mają spotkać się oba zespoły odbył się mecz ligowy Trentino z Sorą. Nie wspomina jednak nic o stwierdzonym tego samego dnia przypadku zakażenia koronawirusem w Trento.Europejska federacja grozi także jastrzębianom, że w przypadku niestawienia się 5 marca na mecz, Trento wygra spotkanie walkowerem. Polski klub ma czas na odpowiedź do 4 marca do godziny 9.00. Odpowiedź będzie jednak oczywista, bo jastrzębianie juz podjęli decyzję, bez względu na grożące im konsekwencje.

Jastrzębianie podjęli bezprecedensową decyzję, licząc się z tym, że przegrają pierwsze spotkanie walkowerem. – Trudno. Przyjmiemy decyzję CEV i zapłacimy karę finansową. Na szczęście zostanie nam jeszcze rewanż. Jeśli wygramy w Jastrzębiu 3:0 lub 3:1, losy awansu rozstrzygną się w złotym secie – mówi na łamach Przeglądu Sportowego szef jastrzębskiego klubu.


Komunikat Zarządu KS Jastrzębski Węgiel S.A. w związku ze stanowiskiem CEV z dnia 03.03.2020r.  dotyczącego  meczu Ligi Mistrzów z Trentino Itas nr 5-003.

W nawiązaniu do komunikatu Zarządu KS Jastrzębski Węgiel S.A. z dnia 02.03.2020r. w sprawie  odwołania wyjazdu naszego zespołu na ćwierćfinałowy mecz nr 5-003 w ramach Ligi Mistrzów z Trentino Itas informujemy, że w dniu dzisiejszym tj. 03.03.2020r. otrzymaliśmy oficjalne stanowisko Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej, w którym CEV nie wyraził zgody na przełożenie terminu rozegrania tego meczu i tym samym potwierdzony został termin rozegrania meczu w dniu 05.03.2020r. o godzinie 20:30  w hali BLM Group Arena w Trento.

CEV swoje stanowisko uzasadnił faktem, że  prowincja Trydentu nie należy do tych regionów i obszarów na terytorium Włoch, dla których władze krajowe Włoch wydały zalecenia dotyczące organizowania wydarzeń sportowych za zamkniętymi drzwiami do 8 marca włącznie. Z kolei władze polskie na szczeblu krajowym i lokalnym nie przyjęły żadnych oficjalnych postanowień, które uniemożliwiłyby naszemu zespołowi podróż do Trentino. Brak wyjazdu naszej drużyny na mecz z Trentino Itas  skutkować będzie wynikiem 3-0 na korzyść zespołu gospodarzy.

Jednak zdaniem klubu CEV pominął fakt, że  w godzinach wieczornych w dniu 02.03.2020r. władze lokalne miasta Trydent na konferencji prasowej poinformowały  o pierwszym przypadku koronawirusa w ich mieście. Ponadto Główny Inspektor Sanitarny w Polsce – z punktu widzenia zagrożenia epidemiologicznego – nie zaleca obecnie podróżowania  m.in. do Włoch.

Zarząd KS Jastrzębski Węgiel S.A. podaje, że podtrzymuje swoje stanowisko z dnia 02.03.2020r., co oznacza, że nasz zespół nie wyjedzie na mecz ćwierćfinału Ligi Mistrzów do Włoch i nie weźmie udziału w meczu nr 5-003.

Jednocześnie podajemy, że wystąpimy do CEV o ponowne przeanalizowanie przedmiotowej sprawy i zmianę decyzji poprzez przełożenie terminu rozegrania meczu nr 5-003, jak również wystąpimy do Polskiego Związku Piłki Siatkowej z prośbą o interwencję w tej sprawie.

Ponadto informujemy, że w dniu 04.03.2020r. Zarząd KS Jastrzębski Węgiel S.A. oraz przedstawiciele drużyny będą do dyspozycji mediów podczas poświęconej tej tematyce konferencji prasowej w Klubie zaplanowanej na godz. 9.30.

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved