Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM, gr. E: ZAKSA z pewnym zwycięstwem nad Knack Roeselare

LM, gr. E: ZAKSA z pewnym zwycięstwem nad Knack Roeselare

fot. cev.eu

Mistrzowie Polski, siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle dominują w grupie E Ligi Mistrzów.  Podopieczni Nikoli Grbica w swoim czwartym meczu w tych rozgrywkach bardzo pewnie pokonali na własnym boisku Knack Roeselare. Wicemistrzowie Belgii byli zespołem słabszym w każdym elemencie i tylko w ostatnim z setów byli w stanie przekroczyć granicę 20 punktów.  ZAKSA jest już bardzo bliska awansu do kolejnej fazy rozgrywek.

W początkowym fragmencie seta żadna z drużyn nie potrafiła uciec swoim rywalom i gra oscylowała wokół remisu. Po stronie belgijskiej szczególnie aktywny był Andreas Fragkos, który nie miał problemów z kończeniem posyłanych do niego piłek. Dopiero as serwisowy Kamila Semeniuka sprawił, że na pierwsze dwupunktowe prowadzenie wyszli gospodarze (8:6). Powiększył je Simone Parodi trafiając w sam narożnik boiska i stan taki utrzymywał się przez dłuższy czas. Kolejna punktowa zagrywka, tym razem w wykonaniu Davida Smitha, spowodowała, że zrobiło się 14:10, a po przestrzelonym uderzeniu Fragkosa nawet 15:10. Z biegiem trwania tej partii uwidaczniała się przewaga mistrzów Polski, którzy w dużej mierze wypracowywali ją sobie w polu serwisowym. Kiedy z przechodzącej piłki trafił Parodi wszystko wskazywało na to, że pewnie zwyciężą w premierowej odsłonie spotkania. Do jej zakończenia obraz gry się nie zmienił i po pomyłce w zagrywce Bretta Walsha, kędzierzynianie objęli prowadzenie 1:0.Pomyłki w ataku Simone Parodiego i Árpáda Barótiego dawały dwupunktowe prowadzenie siatkarzom z Roeselare. Kiedy dodatkowo asa serwisowego dołożył Hendrik Tuerlinckx było już 2:5. Przyjezdni dobrze zagrali w tym fragmencie blokiem oraz serwisem i w pewnym momencie mieli nawet cztery ,,oczka” więcej. Drużyna Grupy Azoty ZAKSA szybko wzięła się do roboty i w dwóch ustawieniach udało im się doprowadzić do wyrównania (10:10). W ataku szalał Parodi, a po przeciwnej stronie siatki Belgowie stracili moc uderzenia. Od tego momentu punkty były zdobywane naprzemiennie i dopiero wykorzystana kontra przez Parodiego sprawiła, że na tablicy wyników było 16:14. Od tego momentu zawodnicy Nikoli Grbicia wyraźnie przyspieszyli i zaczęli punktować w jednym ustawieniu. Gra Belgów całkowicie się załamała i raz za razem zatrzymywali się na rękach blokujących kędzierzynian, a do tego zaczęli popełniać błędy. W efekcie czego przejście zrobili dopiero, kiedy ze środka siatki trafił Andreas Fragkos (21:15). Strata ta okazała się niemożliwa do odrobienia, a trzy ostatnie akcje wygrali gospodarze, którzy po ustawieniu szczelnego bloku zwyciężyli w całym secie 25:18 i prowadzili już 2:0.

Zawodnicy Stevena Vanmedegaela nie zamierzali się jednak załamywać końcówką poprzedniej partii i od początku trzeciej odsłony tego meczu dotrzymywali kroku Polakom. Po stronie kędzierzynian wyraźnie rozegrał się Krzysztof Rejno i to jego blok sprawił, że zrobiło się 8:6. Dodatkowo kiedy tym samym elementem zapunktował Piotr Łukasik gospodarze zaczęli powoli powiększać dystans dzielący oba zespoły. Zawodnik ten dobrze wprowadził się na boisko, gdyż trafił także zza linii dziewiątego metra, przez co powiększył różnicę na korzyść jego teamu do czterech punktów (11:7). Goście próbowali straty te odrobić, ale każda próba szybko była kontrowana i zamiast zbliżenia się do miejscowych, dystans się jeszcze zwiększył. Stało się to po tym, jak po ostrym skosie trafił Łukasik (18:13). Zawodnicy Grupy Azoty ZAKSA rozgrywali bardzo dobre zawody i nawet strata kilku punktów pod rząd nie wytrącała ich z równowagi. Szansę pokazania się w samej końcówce dostali zmiennicy, gdyż wynik ani przez chwilę nie był zagrożony. Ostatecznie siatkarze Knacka zdołali uzbierać tylko 20 punktów i po zepsutej zagrywce Rune Fastelanda, mistrzowie Polski mogli się cieszyć z kolejnego zwycięstwa, zachowując tym samym miano niepokonanej drużyny w Lidze Mistrzów.

MVP: Simone Parodi

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Knack Roeselare 3:0
(25:19, 25:18, 25:20)

Składy zespołów:
ZAKSA: Parodi (11), Toniutti (2), Semeniuk (8), Baroti (12), Smith (9), Rejno (6), Zatorski (libero) oraz Stępień, Łukasik (6). Warda, Grygiel (3)
Knack: Walsh, Tuerlinckx (9), Verhanneman (13), Jansen Vandoorn (5),  Fragkos (7), Fasteland (6), Deroey (libero) oraz Desmet, Norman (1), Depovere

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy E Ligi Mistrzów

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved