Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM K: Gładka przegrana Budowlanych Łódź

LM K: Gładka przegrana Budowlanych Łódź

Czwarta kolejka fazy grupowej Ligi Mistrzyń nie była szczęśliwa dla siatkarek Budowlanych Łódź. Ekipa Błażeja Krzyształowicza zapisała na swoim koncie trzecią przegraną. Łodzianki nie sprostały Fenerbahce Opet Stambuł. W żadnej z partii nie zdołały przeciwstawić się rywalkom i w efekcie przegrały spotkanie 0:3.

Siatkarki Fenerbahce mogły w Łodzi liczyć na wsparcie tureckich fanów. Od samego początku podopieczne Zorana Terzicia kładły duży nacisk na zagrywkę i zarówno Twardowska, jak i Leys miały naprawdę dużo kłopotów w elemencie przyjęcia. Praktycznie cała pierwsza odsłona odbywała się w rytmie budowania przewagi przez siatkarki z Turcji i odrabiania jej przez gospodynie. Bardzo we znaki Budowlanym dała się Brankica Mihajlović, a po podwójnym bloku na Kraidubie to Fenerbahce objęło prowadzenie (25:20).

Łódzkie siatkarki podrażnione końcówką pierwszego seta jakby poczuły krew i znacznie lepiej zaczęły pracować w bloku.  W ten sposób wypracowywały sobie więcej okazji do kontrataku. Efektownym pojedynczym blokiem zatrzymała atakującą z obiegnięcia Edę Erdem Julia Twardowska. W środkowej fazie seta turecka drużyna podkręciła tempo i powstrzymała dwukrotnie blokiem Twardowską (16:14). Pomimo kłopotów Budowlane dawały radę trzymać się na dystansie dwóch punktów do rywala. Znowu jednak w końcówce seta doświadczenie i zgranie tureckiej drużyny okazało się decydujące.

Trzeciej partii Budowlane nie rozpoczęły od prowadzenia. Dobrą decyzją sztabu okazało się jednak zmienienie Julii Twardowskiej na Annę Bączyńską (5:4). Determinacja w ataku i nieco więcej błędów ze strony Fenerbahce pomogło łódzkiej drużynie nawiązać walkę. Kelsey Robinson ze swoimi zagrywkami dała zespołowi nieco więcej życia, blok obiła Mihajlović i Fenerbahce wróciło na prowadzenie (15:12). Budowlane jednak cały czas próbowały walczyć i w ważnym momencie złapały blokiem Mihajlović (23:21). Pasjonująca końcówka rozwiązała się w dość kuriozalny sposób, bo bez bloku w aut kiwnęła Kraiduba, a turecki blok powstrzymał Bączyńską (25:22).

MVP: Kelsey Robinson

Budowlani Łódź – Fenerbahce Opet Stambuł 0:3
(20:25, 21:25, 22:25)

Budowlani: Nowicka (1), Kraiduba (17), Śmieszek (6), Pencova (4), Twardowska (8), Leys (7), Stenzel (libero) oraz Lewandowska, Bączyńska (6) i Bałdyga
Fenerbahce: Aydemir Akyol (5), Thompson (12), Toksoy-Guidetti (9), Erdem (8), Mihajlović (14), Robinson (15), Sarioglu (libero) oraz Yilmaz (libero)