Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Francuskie pożegnanie Developresu z Ligą Mistrzyń

LM: Francuskie pożegnanie Developresu z Ligą Mistrzyń

fot. Łukasz Krzywański

W ostatnim meczu fazy grupowej siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów zmierzą się na wyjeździe z ASPTT Mulhouse. Dla podopiecznych Lorenzo Micellego będzie to pożegnanie z Ligą Mistrzyń, bowiem wcześniej straciły już szanse na awans do play-off. A czy udanie zaprezentują się na koniec fazy grupowej?

Na pewno nie tak siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów wyobrażały sobie rywalizację w fazie grupowej Ligi Mistrzyń. Dobra gra w eliminacjach oraz szczęśliwe losowanie, w którym podopieczne Lorenzo Micellego nie trafiły na żadnego z europejskich gigantów, rozbudziły nadzieję na to, że rzeszowska drużyna w swoim debiucie w europejskich pucharach może zajść dość daleko. Zdawał się to potwierdzać pierwszy pojedynek fazy grupowej, w którym Developres pokonał ASPTT, ale później było już tylko gorzej. Siatkarki z Podkarpacia dwukrotnie nie sprostały Volero Zurych, które w obecnym sezonie jest zdecydowanie słabsze niż w poprzednich latach oraz dwukrotnie musiały uznać wyższość rumuńskiej rewelacji fazy grupowej, czyli CSM Volei Alba Blaj. Mimo że w drużynie z Podkarpacia tkwi spory potencjał, to jednak nie była go w stanie zaprezentować na europejskiej arenie, dlatego przed ostatnią serią zmagań w fazie grupowej zajmuje ostatnie miejsce w grupie A, a ewentualna wygrana we Francji nad zespołem z Mulhouse może przesunąć ją co najwyżej na trzecie miejsce w stawce.Na Podpromiu rzeszowianki pokonały ASPTT za komplet punktów. Moment słabości przytrafił im się tylko w drugiej odsłonie, ale w pozostałych okazały się lepsze od rywalek. Co ciekawe francuska ekipa na przestrzeni całego pojedynku osiągnęła wyższą skuteczność perfekcyjnego przyjęcia (ponad 30%), ale nie przełożyło się to na jej siłę ofensywną. W ataku nawet nie przekroczyła 30% skuteczności, co było jej największą bolączką. Gospodynie również nie osiągnęły oszałamiających wskaźników w tym elemencie, ale dokładały także punkty w bloku i polu serwisowym, co w pełni wystarczyło im do podniesienia z parkietu kompletu punktów. Wówczas pierwsze skrzypce w Developresie grała Helene Rousseaux, która zapisała na swoim koncie 24 oczka, chociaż miała wsparcie w koleżankach – Jelenie Blagojević i Adeli Helić. Po drugiej stronie siatki trochę brakowało liderki, choć najwięcej krwi rzeszowiankom napsuła Britt Herbots, która zdobyła 12 punktów.

Wydaje się, że gra na wielu frontach nie posłużyła podopiecznym trenera Micellego. Poniżej swoich możliwości spisały się nie tylko w europejskich pucharach, ale także na krajowym podwórku. Wystarczy wspomnieć, że odpadły już z Pucharu Polski, przegrywając na etapie ćwierćfinału z ŁKS-em Commercecon Łódź, a w Lidze Siatkówki Kobiet udane mecze przeplatają porażkami. W ostatnich dniach doznały dotkliwej przegranej z Budowlanymi Łódź, a w miniony weekend męczyły się we Wrocławiu z odmłodzonym Impelem. – Byłyśmy w kryzysie. Jeśli chodzi o przegrane ostatnio spotkania, to o ile mecz z ŁKS-em był na dobrym poziomie, to z Budowlanymi i Albą zagrałyśmy bardzo źle. Mam nadzieję, że zwycięstwo we Wrocławiu pomoże nam się odbudować i pójść w górę – skomentowała na łamach serwisu lsk.net.pl rozgrywająca podkarpackiej ekipy, Anna Kaczmar. Mimo że wygrana w Mulhouse nie da jej awansu do kolejnej rundy, to jednak warto, żeby udanie pożegnała się z rywalizacją w Lidze Mistrzyń. A czy tak faktycznie się stanie? Czy rzeszowianki po raz drugi ograją ASPTT? A może tym razem francuska drużyna okaże się lepsza, przez co Developres zakończy zmagania na ostatnim miejscu w grupie? Przekonamy się we wtorek.

ASPTT Mulhouse – Developres SkyRes Rzeszów

wtorek, 27.02, godz. 20:00, transmisja TV

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-02-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved