Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Francesca Piccinini najlepszą zawodniczką turnieju

LM: Francesca Piccinini najlepszą zawodniczką turnieju

fot. archiwum

Do wygranej w Lidze Mistrzyń Francesca Piccinini dodała kolejne trofeum. Włoska skrzydłowa została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju finałowego. Większość wyróżnień indywidualnych zgarnęły właśnie zawodniczki  Pomi. Najlepiej atakującą uznano Margaretę Kozuch, najlepszą rozgrywającą wybrano Carli Lloyd, a w gronie najlepszych środkowych znalazła się Jovana Stevanović.

  

Decyzja o wręczeniu nagrody MVP turnieju finałowego włoskiej skrzydłowej dla nikogo nie była zaskoczeniem. Siatkarka Pomi Casalmaggiore w finałowym starciu potwierdziła swoją dobrą dyspozycję. Piccinini była najpewniejszym punktem swojego zespołu, zawodniczka w finale zdobyła 14 oczek, utrzymując blisko 50-procentową skuteczność zagrań w ataku. To właśnie do Włoszki Carli Lloyd kierowała piłki w kluczowym momencie. Poczynania Amerykanki również nie umknęły uwadze ekspertów i rozgrywająca Pomi zdobyła wyróżnienie indywidualne dla najlepszej rozgrywającej zawodów, w rywalizacji o nagrodę pokonując m.in. polską rozgrywającą Fenerbahce – Katarzynę Skorupę.

Zestawienie wyróżnionych siatkarek z włoskiej ekipy uzupełniła Jovana Stevanović. Obok Serbki drugą najlepszą środkową turnieju uznano Edę Erdem z Fenerbahce. W „drużynie turnieju” znalazło się miejsce dla przyjmujących VakifBanku i Fenerbahce, statuetki otrzymały Kimberly Hill i Kim Young Yeon.  Mimo porażki w finale również gra libero zespołu trenera Guidettiego została nagrodzona. Gizem Orge nieco bardziej widoczna była w konfrontacji półfinałowej, jednak w ocenie gry w całym turnieju finałowym zostawiła swoje rywalki w tyle.

Wyróżnienia indywidualne:

Najlepsza rozgrywająca: Carli Lloyd (Pomi)

Najlepsze przyjmujące: Kimberly Hill (VakifBank), Kim Young Yeon  (Fenerbahce)

Najlepsza atakująca: Margareta Kozuch (Pomi)

Najlepsza libero: Gizem Orge (VakifBank)

Najlepsze środkowe: Jovana Stefanović (Pomi), Eda Erdem (Fenerbahce)

MVP turnieju: Francesca Piccinini (Pomi)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved