Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Efektowna wygrana Budowlanych Łódź

LM: Efektowna wygrana Budowlanych Łódź

Siatkarki Budowlanych Łódź zanotowały swoje pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach Ligi Mistrzyń. Łodzianki bez straty seta pokonały Racing Club de Cannes. Najbardziej wyrównana była trzecia partia spotkania, wygrana przez miejscowe na przewagi 30:28. W pozostałych setach Budowlani Łódź kontrolowali sytuację, wygrywając pewnie.

Mecz rozpoczął się od remisu 4:4, obie drużyny w początkowym okresie gry nie ustrzegły się błędów własnych. Po tym jak błąd w ataku popełniła Adela Helić gospodynie prowadziły 9:7, ich przewaga wzrosła do czterech punktów po dwóch dobrych zagrywkach Jovany Brakocević (11:7). Ekipa z Francji po ataku niezawodnej Brakocević przegrywała 8:13, przyjezdne miały problemy z przyjęciem, co przełożyło się na ich grę w ataku. Dystans pomiędzy dwoma drużynami wzrósł do siedmiu punktów na korzyść Budowlanych (18:11). Ta przewaga mocno zdekoncentrowała zespół Budowlanych, mnożyły się błędy własne, liderkami w RC Cannes były Helena Cazaute oraz Noemi Signorile. Po asie serwisowym Cazaute przyjezdne wyrównały stan seta na 19:19. Obie drużyny grały punkt za punkt, a w końcówce szczęście uśmiechnęło się do Budowlanych. Punkt w ataku zdobyła Brakocević, ta sama zawodniczka popisała się czapą na Cazaute i łodzianki wygrały premierową część spotkania.

W drugiej partii meczu po dwóch asach serwisowych Anny Bączyńskiej było 6:2 dla podopiecznych Błażeja Krzyształowicza. Ekipa z Francji zbliżyła się do swoich rywalek na dwa punkty po asie serwisowym Cazaute (6:8). Łodzianki ponownie powiększyły przewagę do pięciu punktów, lepiej grały w bloku w kontratakach i dominowały na boisku (12:7). Kolejny przestój, jaki przydarzył się łódzkiej drużynie, zmusił ich trenera do rozmowy ze swoimi zawodniczkami przy prowadzeniu łodzianek (14:13). Ciężar gry na siebie wzięła Christina Bauer, popisała się skutecznymi atakami ze środka, ale na niewiele się to zdało. Budowlane szybko odpowiedziały swoim przeciwniczkom, w ataku nie do zatrzymania była Brakocević, po jej ataku było 17:13 dla gospodyń. Gra falowała, zespół RC Cannes po ataku Liljany Ranković tracił do łodzianek dwa punkty (19:21). W końcówce skuteczną kiwką popisała się Stoltenborg i łodzianki wygrały tego seta 25:23.

Pomimo porażki w dwóch poprzednich setach zespół gości nie poddawał się i toczył wyrównany pojedynek. Po tym jak punkt atakiem ze środka zdobyła Gabriela Polańska, było 8:6 dla zespołu z Łodzi. Łodzianki utrzymały dwupunktową przewagę do stanu 14:12, po czym ponownie z dobrej strony pokazała się Christina Bauer, po jej asie serwisowym było 15:14 dla RC Cannes. Mecz obfitował w długie wymiany, lepiej radziły sobie przyjezdne, które po ataku Ranković miały dwupunktową zaliczkę (20:18). Do remisu doprowadziła Agata Babicz, zawodniczka ta popisała się skuteczną akcją w kontrataku (20:20). Końcówka seta obfitowała w zwroty sytuacji na boisku. Przy stanie 24:23 łodzianki nie wykorzystały szansy na zamknięcie seta oraz meczu, po tym jak została zablokowana Anna Bączyńska, było 25:24 dla przyjezdnych. Podopieczne Riccardo Marchesiego nie wykorzystały czterech piłek setowych, co srodze się na nich zemściło. Najpierw skutecznie zaatakowała Agata Babicz, a as serwisowy w wykonaniu Jaroslavy Pencovej zakończył to spotkanie.

Grot Budowlani Łódź (POL) – Racing Club de Cannes (FRA) 3:0
(25:23, 25:23, 30:28)

Budowlani: Polańska (5), Brakocević (25), Pencova (4), Babicz (9), Stoltenborg (5), Bączyńska (11), Stenzel (libero) oraz Śmieszek (1) i Tobiasz
RC Cannes: Kloster (13), Cazaute (13), Signorile, Bauer (16), Helic (6), Ranković (9), Carocci (libero) oraz Holzer (1) i Grbić