Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Dynamo Moskwa z awansem do kolejnej rundy

LM: Dynamo Moskwa z awansem do kolejnej rundy

Po zwycięstwie 3:0 w Izmirze siatkarze Dynama Moskwa potrzebowali tylko dwóch setów, aby zapewnić sobie awans do 1/6 fazy play-off Ligi Mistrzów. Podopieczni Jurija Mariczewa zrealizowali swój plan, wygrywając dwie pierwsze partie spotkania z Arkasem, a i w trzeciej, pomimo sporych problemów, okazali się lepsi od tureckiej ekipy i pewnie zameldowali się w następnej rundzie rozgrywek.

Spotkanie rewanżowe pomiędzy Dynamem Moskwa a Arkasem Izmir rozpoczęło się od gry punkt za punkt, ale już na początku Siergiej Grankin korzystał ze wszystkich stref ataku (4:4). Dopiero autowy atak ekipy z Turcji oraz skuteczny blok Rosjan wyprowadził gospodarzy na trzypunktowe prowadzenie (8:5), ale po przerwie techniczej Arkasowi udało się ponownie nawiązać kontakt punktowy (7:8). Dzięki powstrzymaniu Denisa Biriukowa przyjezdni wyrównali stan na tablicy wyników (10:10). W kolejnej akcji przyjmujący Dynama posłał piłkę w aut i o czas błyskawicznie poprosił Jurij Mariczew. Gra znów toczyła się punkt za punkt, ale tym razem ze wskazaniem na turecki zespół (16:15). Kontratak wicemistrzów Rosji sprawił, że to oni objęli minimalne prowadzenie (17:16) i obie drużyny nieprzerwanie szły łeb w łeb (20:20). Niewykorzystana przez Mauricio Borgesa piłka przechodząca natychmiast się zemściła, bo od razu punktową zagrywką popisał się Aleksander Wołkow, dając swojej ekipie piłkę setową (24:22) i premierową odsłonę rosyjski team zakończył atakiem ze środka (25:23).

Po bloku na Mauricio siatkarze miejscowego zespołu na początku drugiej partii zapewnili sobie prowadzenie 3:1 i już na pierwszym czasem technicznym mieli trzy oczka więcej na swoim koncie (8:5). As serwisowy Hakkiego Capkinoglu zbliżył jednak jego zespół do rywali (7:8), ale gospodarze błyskawicznie ponownie odskoczyli i po potężnym bloku na kolejną przerwę techniczną zeszli z zapasem 5 punktów (16:11). Po powrocie na boisko lepiej zaczęli radzić sobie gracze z Turcji i przy serwisie Gokhana Gokgoza odrobili w dużej części swoje starty (16:17). Przestój Dynama Moskwa nie trwał zbyt długo (21:17), ale goście nie składali broni i po błędzie dotknięcia siatki doszli Rosjan na dwa oczka (20:22). Potrójny blok rozwiał nadzieje Turków (20:24), a mocny atak z prawego skrzydła Konstantina Bakuna dał jego ekipie ostatni punkt w tym secie, a co za tym idzie – awans do kolejnej rundy Ligi Mistrzów.

Chociaż siatkarze ze stolicy Rosji zapewnili sobie już udział w następnej fazie rozgrywek, to nie odpuszczali również na początku trzeciej części spotkania (5:5) i po bloku na Michaelu Sanchezie zeszli na przerwę techniczną z dwoma punktami przewagi (8:6). Goście zatrzymali na środku Aleksieja Ostapienkę, doprowadzając tym samym do remisu po 10, a chwilę potem przez turecki blok nie przedarli się ani Paweł Krugłow, ani dwa razy z rzędu Jurij Biereżko (12:15). Arkas zaczął również punktować zagrywką i pewnie kończył swoje side-outy (22:18). W kluczowym momencie seta zespół Jurija Mariczewa zaczął odrabiać swoje starty i doszedł przyjezdnych na jeden punkt (21:22). Gokhan Gokgoz dał swojej ekipie upragnioną piłkę setową (24:22), ale przechodzącą piłkę wykorzystali Rosjanie, wyrównując stan na tablicy wyników (24:24). W końcówce nie mylił się Krugłow, a ważną kontrę skończył Aleksander Markin, co zaowocowało pierwszą piłką meczową. Obie drużyny w grze na przewagi myliły się natomiast w polu zagrywki (31:31), ale więcej zimnej krwi zachowali gospodarze, blokiem na Sanchezie kończąc całe spotkanie (33:31).

Dynamo Moskwa – Arkas Izmir 3:0
(25:23, 25:22, 33:31)

Dynamo: Bakun (11), Grankin (2), Biriukow (4), Bierieżko (11), Wołkow (10), Szczerbinin (4), Jermakow (libero) oraz Antpikin, Filipow, Krugłow (9), Ostapienko (3) i Ilinik (6)
Arkas: Sanders (2), Mauricio (5), Sanchez (17), Gokgoz (16), Capkinoglu (4), Koc (7), Karatas (libero) oraz Gulmezoglu (3), Pereira i Sikar