Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Dynamo Kazań o krok od Final Four

LM: Dynamo Kazań o krok od Final Four

fot. CEV

Po przegranym pierwszym secie siatkarki Nordmeccaniki Piacenza zaczęły walczyć z zawodniczkami Dynama Kazań. Pomimo starań Włoszki nie zdołały jednak zdobyć nawet seta w rywalizacji z dobrze dysponowanymi Rosjankami, dzięki czemu to podopieczne Gilazutdinowa są bliżej udziału w Final Four Ligi Mistrzyń. Rewanż w Piacenzie rozegrany zostanie za niespełna dwa tygodnie.

Od początku spotkania to siatkarki Dynama Kazań dyktowały warunki gry. Bardzo pewnie punktowała Wasilewa (8:5). Z czasem Rosjanki coraz pewniej kończyły kolejne akcje, przez co ich przewaga powiększała się. Podopieczne trenera Marco Gaspariego nie radziły sobie z przyjęciem celnej zagrywki przeciwniczek, co odbijało się na ich skuteczności w ataku. Rosyjski zespół był niemalże bezbłędny. Pomimo starań Floortje Meijners drużyna z Piacenzy nie była w stanie przeciwstawić się dobrze dysponowanym rywalkom. Skuteczna postawa Gamowej pomogła gospodyniom utrzymywać wyraźną przewagę (21:12). Do końca Włoszki nie były w stanie zniwelować strat. Ostatecznie przyjezdne w inauguracyjnej partii zdobyły zaledwie 14 punktów.Otwarcie drugiego seta było wyrównane. Z akcji na akcję gospodynie coraz spokojniej prowadziły grę, punktując rywalki. Gdy przewaga siatkarek Dynama wzrosła do czterech punktów, o czas poprosił trener włoskiego zespołu (12:8). Po przerwie Włoszki poprawiły grę w obronie, zaczęły wykorzystywać kontrataki. Przyjezdne znacznie zmniejszyły straty, jednak podczas drugiej przerwy technicznej wciąż prowadziły gospodynie (16:14). Siatkarki z Piacenzy coraz częściej przebijały się przez blok, dzięki czemu tuż po regulaminowej pauzie doprowadziły do wyrównania 16:16. Skutecznie punktowała Indre Sorokaite. Dobra zmiana zadaniowa Anny Mielnikowej na zagrywkę pozwoliła gospodyniom powrócić na prowadzenie, a po efektownym rosyjskim bloku o drugi czas w tym secie poprosił trener Gaspari (20:17). Chociaż włoszki do końca walczyły o odwrócenie wyniku, nie udało im się to. Ostatecznie pomimo obronienia dwóch piłek setowych to Rosjanki cieszyły się ze zwycięstwa do 23.

Od pierwszych piłek trzeciego seta Włoszki nie odpuszczały. Akcje były ciekawe i bardzo wyrównane. Dobrze grę włoskiego zespołu prowadziła Maja Ognjenović. Po punktowym bloku na Gamowej na tablicy wyników pojawił się remis, a o czas poprosił trener Dynama (10:10). Chociaż gospodynie szybko wyszły z trudnego ustawienia, Włoszki poczuły szansę na zbudowanie prowadzenia. Dobra postawa w ataku Sorokaite pozwoliła przyjezdnym oddalić się na dwa punkty. Głównie przez błędy własne siatkarki Nordmeccaniki Piacenza straciły zbudowaną przewagę i podczas drugiej przerwy technicznej oczko więcej miały zawodniczki z Kazania (16:15). W dalszej części seta gospodynie zaczęły budować przewagę. Przyjezdne miały problemy z przyjęciem, co odbiło się na skuteczności w ataku. Podopieczne Marco Gaspariego długo nie były w stanie przerwać efektownej serii Rosjanek. Chociaż w końcówce Włoszki odrobiły kilka punktów, błąd Floortje Meijners zamknął cały pojedynek (25:21).

Dynamo Kazań – Nordmeccanica Piacenza 3:0
(25:14, 25:23, 25:21)

Składy zespołów:
Dynamo: Borodakowa (7), Juriewa (5), Gamowa (20), Starcewa (3), Del Core (11), Wasilewa (12), Jeżowa (libero) oraz Kuziakina (libero), Malkowa i Mielnikowa (1)
Nordmeccanica: Sorokaite (13), Belien (9), Bauer (9), Marconi (3), Meijners (12), Ognjenović (1), Leonardi (libero) oraz Pascuci

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off Ligi Mistrzyń

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-03-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved