Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Czy drugi łódzki zespół zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzyń?

LM: Czy drugi łódzki zespół zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzyń?

fot. cev.lu

Przed siatkarkami Grot Budowlanych Łódź ostatnia przeszkoda w walce o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzyń. Podopieczne Błażeja Krzyształowicza u siebie pokonały ASPTT Mulhouse 3:1, ale jeszcze na wyjeździe muszą przypieczętować awans. Czy ta sztuka im się uda?

Dotychczas siatkarki Grot Budowlanych Łódź kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. Mają za sobą udany start w Lidze Siatkówki Kobiet, trzy wygrane w Lidze Mistrzyń oraz zdobycie Superpucharu Polski, ale najwyraźniej natłok meczów na razie im nie przeszkadza. W miniony weekend na krajowym podwórku odniosły bardzo ważne zwycięstwo, ogrywając w tie-breaku Developres SKyRes Rzeszów. Podopieczne Błażeja Krzyształowicza były w tym meczu kilka razy „pod wodą”, ale po raz kolejny wyszły z siatkarskich opresji. Chociaż zwycięstwo okupiły kontuzją Julii Twardowskiej. Jednak taka wygrana powinna dodać im jeszcze więcej pewności siebie przed rewanżowym starciem z ASPTT Mulhouse, które zadecyduje o tym, czy w tym sezonie zagrają w fazie grupowej najbardziej prestiżowego z europejskich pucharów, czy też nie.U siebie łodzianki pokonały francuskiego przeciwnika 3:1, ale miały w tym meczu sporo problemów. Wystarczy wspomnieć, że chociażby w pierwszej i drugiej partii odrabiały kilkupunktowe straty. Najważniejsza jest jednak wypracowana zaliczka przed rewanżowym pojedynkiem we Francji. – Było nerwowo. Czasami drużynie nie szło. W różnych momentach, formacjach i elementach mieliśmy słabsze okresy gry. Cały czas mieliśmy jednak z tyłu głowy wizję tego, jak powinniśmy grać. Dziewczyny wiedziały, co muszą poprawić. Ta świadomość i umiejętność naprawy błędów w trakcie meczu są niezwykle ważne. Dzięki temu po raz kolejny przegrywając wiele punktów z rzędu, potrafimy wyjść obronną ręką praktycznie z przegranych partii – podkreślił szkoleniowiec łodzianek, Błażej Krzyształowicz.

Budowlani pokazali, że potrafią wychodzić z trudnych opresji, ale nie za każdym razem taka sztuka będzie im się udawała. Mimo że w pierwszym meczu dysponowały znacznie stabilniejszym przyjęciem od rywalek, to nie potrafiły przekuć tego na dominację na siatce. W ataku uzyskały tylko 3% wyższą skuteczność od przeciwniczek. W bloku również nie było dominacji jednej z drużyn. W meczu rewanżowym Budowlani będą musieli poradzić sobie bez kontuzjowanej Julii Twardowskiej. Na pewno pozytywem jest to, że w szeregach przedstawiciela Ligi Siatkówki Kobiet kreują się nowe liderki. Jest nią nie tylko Jovana Brakocević, która zdobyła ostatnio 18 oczek, ale coraz lepiej w zespół wkomponowują się chociażby Agata Babicz i Jaroslava Pencova. Jednak rywalki też pokazały, że stać je na prowadzenie urozmaiconej gry, o czym świadczy fakt, że aż 5 zawodniczek zdobyło przynajmniej 10 punktów, a najwięcej krwi łodziankom napsuła Anne Snyder, która zapisała na swoim koncie 14 oczek.

Mimo że przed rewanżem podopieczne Błażeja Krzyształowicza są w korzystniejszej sytuacji, to bez wątpienia na wyjeździe czeka je bardzo trudne spotkanie. Francuska ekipa nie ma nic do stracenia, więc można przypuszczać, że postawi wszystko na jedną kartę. Symptomy dobrej gry pokazała już w Łodzi, a jeśli jeszcze lepiej zagra u siebie, to łodzianki czeka trudna przeprawa. – Rywalki będą miały przewagę własnej hali. Musimy przede wszystkim poprawić własną grę. Tylko to może nam dać przepustkę do fazy grupowej Ligi Mistrzyń – skomentowała holenderska rozgrywająca Budowlanych, Femke Stoltenborg. A czy łodzianki ponownie zachowają więcej zimnej krwi w kluczowych momentach? Czy przypieczętują awans do fazy grupowej Ligi Mistrzyń? Jeśli tak się stanie, to kolejnymi ich przeciwniczkami będą: RC Cannes, Minczanka Minsk oraz Igor Gorgonzola Novara. Najpierw muszą jednak jeszcze postawić kropkę nad i w rywalizacji z ASPTT Mulhouse.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-11-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved