Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Druga porażka dąbrowianek z Fenerbahce

LM: Druga porażka dąbrowianek z Fenerbahce

Mimo chęci w 4. kolejce rozgrywek Ligi Mistrzyń MKS Dąbrowa Górnicza ponownie uległ lepiej dysponowanym siatkarkom Fenerbahce Stambuł. Na boisku rywalek polski zespół tym razem przegrał w trzech setach. Na razie zajmuje 3. miejsce w grupie C.

Od samego początku meczu ton wydarzeniom na boisku nadawały gospodynie. Po serii zagrywek Kim prowadziły 6:3. Wówczas o przerwę na żądanie poprosił trener Serramalera, jego podopieczne zniwelowały straty do dwóch punktów (8:6), po tym jak punktowym blokiem na Guidetti popisała się Sikorska. Potem do głosu ponownie doszły siatkarki Fenerbahce, odrzuciły one dąbrowianki od siatki, a trudnymi zagrywkami popisała się Tomkom i na tablicy wyników widniał rezultat 13:6 dla gospodyń. Przyjezdne popełniły w tym okresie gry wiele błędów własnych i nie potrafiły nawiązać w miarę wyrównanej gry z wyżej notowanym oponentem. Siatkarki ze Stambułu przez cały czas kontrolowały wydarzenia na boisku – skutecznie zagrały w kontrataku i w polu zagrywki, i dzięki tym elementom wygrały pierwszego seta.

Na początku drugiego seta 3:1 prowadziły dąbrowianki, a skutecznymi zagrywkami i zbiciami popisała się Kaliszuk. Odpowiedź gospodyń była natychmiastowa, ciężar gry wzięła na siebie Kim i dzięki niej był remis 4:4. Gospodynie po ataku Uslupehlivan prowadziły na pierwszej przerwie technicznej 8:7, dąbrowianki nie poddawały się i walczyły jak równy z równym. Ponownie w roli głównej wystąpiła Kaliszuk i po serii zagrywek tej zawodniczki MKS prowadził 13:10. Podopieczne trenera Abbondanzy wyrównały stan seta, po zagrywkach Uslupehlivan gospodynie prowadziły 16:14. Siatkarki z południa Polski miały problemy z przyjęciem, podobnie jak miało to miejsce w pierwszym secie i były w odwrocie. Zawodniczki Fenerbahce wzmocniły swoją zagrywkę, ciężar gry wzięła na siebie niezawodna Kim i dzięki niej miejscowa drużyna miała pięciopunktową przewagę (19:14). Drużyna gości nie punktowała w kontratakach, co wykorzystały gospodynie i po zbiciu Balkestein prowadziły 21:16. Miejscowe zawodniczki popełniły w końcówce kilka błędów własnych, ale nie miało to większego wpływu na ich końcowe zwycięstwo. Atakiem ze środka grę w tym secie zakończyła Dundar.

W ostatnim secie spotkania miejscowe siatkarki po asie serwisowym Uslupehlivan prowadziły 5:2. Nie mające nic do stracenia dąbrowianki po zbiciach Ciesiulewicz doprowadziły do remisu 6:6 i kontynuowały swoją dobrą grę. Przyjezdne poprawnie grały w obronie, podbijały ataki Fenerbahce i po zbiciu Kaliszuk oraz asie serwisowym Ciesiulewicz prowadziły 9:7. W tym okresie gry siatkarki ze Stambułu nie były już tak skuteczne, jak miało to miejsce w dwóch poprzednich partiach, popełniały błędy własne i nie kończyły ataków z pierwszego tempa. Grające bez żadnych obciążeń zawodniczki z Dąbrowy Górniczej po punktowym bloku Sikorskiej na Pereirze miały trzy punkty przewagi (16:13). Z kolei Castiglione dobrze rozdzielała piłki do swoich koleżanek, a te punktowały zarówno ze środka, jak i ze skrzydeł. Ponownie pierwszoplanową postacią w szeregach MKS-u była Kaliszuk, po jej punktowym ataku przewaga MKS-u wzrosła do czterech punktów (20:16). Sytuacja na boisku zmieniła się, gdy w polu zagrywki pojawiała się Toksoy. Dzięki niej gospodynie zniwelowały straty do jednego punktu (20:21) i przejęły inicjatywę na boisku. Był to moment zwrotny w tym secie i po tym jak Dundar zablokowała Ciesiulewicz, a Horka popełniła błąd w ataku, Fenerbahce prowadziło 22:21. Przy stanie 23:23 błąd dotknięcia siatki zanotowała Pereira i o końcowej wygranej jednej z drużyn musiała zadecydować gra na przewagi. Ostatecznie to miejscowe siatkarki po asie serwisowym Dundar zapewniły sobie zwycięstwo w tym meczu oraz awans do kolejnej rundy Ligi Mistrzyń.

Fenerbahce SK Stambuł – MKS Dąbrowa Górnicza 3:0
(25:15, 25:20, 26:24)

Fenerbahce: Uslupehlivan (11), Kim (15), Pereira (13), Tomkom (3), Dundar (11), Toksoy (4), Yilmaz (libero) oraz Avci, Dilik (2), Ercan, Balkestein-Grothues (1) i Dalbeler (libero)
MKS: Horka (16), Paszek, Weiss, Ganszczyk (1), Kaliszuk (13), Sikorska (5), Lemańczyk (libero) oraz Dziękiewicz, Ciesiulewicz (7), Drabek i Castiglione (1)