Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Dotkliwa przegrana ŁKS-u z Imoco Volley Conegliano

LM: Dotkliwa przegrana ŁKS-u z Imoco Volley Conegliano

Bardzo wysoko przegrały swój ostatni mecz w Lidze Mistrzyń siatkarki ŁKS Commercecon Łódź. Faworyzowana ekipa Imoco w szybkich trzech setach pokonała polski zespół i awansowała do fazy play-off. W przypadku wygrania jednego seta przez ŁKS awans uzykałyby ich lokalne rywalki Budowlane, tak się jednak nie stało. Podopieczne Michala Maska zakończyły zmagania w swojej grupie na ostatnim, czwartym miejscu.

Od początku seta gospodynie narzuciły swój styl gry, w efekcie czego po wykorzystaniu przechodzącej piłki przez Robin de Kruijf prowadziły 5:1. Dodatkowo kiedy Samanta Fabris ustawiła szczelny blok, a Monika Bociek zaatakowała w aut przewaga, ta jeszcze wzrosła. Łodzianki nie istniały w żadnym siatkarskim elemencie, a rozpędzone Włoszki nie zamierzały zastosować względem nich taryfy ulgowej. Punkty przez przyjezdne tracone były długimi seriami, a różnica dzieląca oba zespoły była ogromna. Po tym jak w kontrataku zaatakowała Kimberly Hill, na tablicy wyników było 15:4, a po nie trafieniu w boisko przez Agatę Wawrzyńczyk – 16:4. Reprezentantki Polski odbierały surową lekcję siatkówki od Joanny Wołosz i jej koleżanek. Przy wyniku 18:5 stało się jasne, że wyjście z przysłowiowej „dychy” w przypadku zawodniczek ŁKS-u może być niewykonalne. Ostatecznie im się to udało po tym, jak z drugiej piłki trafiła Marta Wójcik. To było jednak wszystko, na co podopieczne Michała Maska stać było w pierwszym secie, którego zakończyło dobre uderzenie De Kruijf.

W drugiej partii siatkarki Imoco także od pierwszych piłek wypracowały sobie kilkupunktową przewagę, dzięki której mogły kontrolować przebieg całego seta. Wprawdzie nie była ona może tak duża jak w poprzednim, jednak z każdą akcją była regularnie powiększana. Długo utrzymywała się na poziomie czterech czy pięciu „oczek”, ale ponownie seria przegranych akcji przez Wiewióry spowodowała, że znacznie się powiększyła. Mistrzynie Włoch nie miały żadnych problemów z kończeniem swoich akcji, w przeciwieństwie do swoich rywalek, które grały bardzo bojaźliwie i niedokładnie. W efekcie po tym jak Samanta Fabris przedarła się przez ręce blokujących, było już 16:8. W zasadzie jedyną siatkarką, która potrafiła zapunktować po stronie łodzianek, była Regiane Bidias. W końcówce seta różnica była ponownie bardzo wysoka i po tym jak pomyliła się Bidias, wynosiła aż jedenaście punktów. Ostatecznie skończyło się 25:12 po uderzeniu Karsty Lowe w ataku z prawego skrzydła i wszystko wskazywało, że kolejna partia będzie ostatnią z udziałem ŁKS-u w tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń.

Wyrównana rywalizacja toczyła się do stanu 3:3, kiedy Monika Bociek nie trafiła w pomarańczowe. Od tego momentu seria sześciu straconych pod rząd punktów przy zagrywce Kimberly Hill ponownie otwierała zawodniczkom z Conegliano możliwość pełnego kontrolowania całego seta. Przestój ten po raz kolejny nie okazał się jedynym, gdyż chwilę później w polu serwisowym pojawiła się Joanna Wołosz, która zagrywała od stanu 11:5 do 15:6. Pojedyncze dobre akcje w wykonaniu wicemistrzyń Polski to było zbyt mało, żeby zostawić po sobie choćby dobre wrażenie, a co dopiero prowadzić wyrównaną rywalizację z przedstawicielkami Italii. Po uderzeniu ze środka Anny Danesi było 18:9 i wprawdzie łodzianki od tego momentu odrobiły część strat i po autowym uderzeniu Kimberly Hill zbliżyły się na sześć „oczek” do swoich rywalek, jednak to było wszystko, na co je było stać w tym meczu. Po zagraniu Karsty Lowe gospodynie miały aż jedenaście piłek setowych. Skończyły trzecią, a dokładnie Miriam Sylla, kończąc tym samym to krótkie i bardzo jednostronne spotkanie wygraną 3:0.

Imoco Volley Conegliano (ITA) – ŁKS Commercecon Łódź (POL) 3:0
(25:10, 25:12, 25:15)

Imoco: De Kruijf (5), Danesi (7), Fabris (14), Wołosz (3), Hill (14), Sylla (9), De Gennaro  (libero) oraz Bechis, Folie (1), Ferison i Lowe (3)
ŁKS: Muhlsteinova, Bidias (9), A. Wójcik (4), Bociek (5), Alagierska (4), Efimienko-Młotkowska (3), Korabiec (libero) oraz Szczyrba (1), Wawrzyńczyk, M. Wójcik (2) i Strasz (libero)