Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Developres w Rumunii ugrał tylko seta

LM: Developres w Rumunii ugrał tylko seta

Siatkarki Developresu Rzeszów na pewno nie będą mile wspominać wyjazdu do Rumunii. Lider grupy A CS Volei Alba Blaj pozwolił ekipie Lorenzo Micellego wygrać jedynie trzeciego seta. W pozostałych zaś wręcz rozbił przedstawicielki Ligi Siatkówki Kobiet.  Developres nie ma absolutnie żadnych szans na wyjście z grupy.

Gospodynie świetnie otworzyły spotkanie, Rumunki grały dobrze w polu serwisowym oraz w obronie, co pozwoliło im zejść  na pierwszą przerwę techniczną z trzypunktowym prowadzeniem (8:5). Podopieczne Darko Zakoca nie zwalniały tempa, skuteczny atak Any Cleger Abel oraz as serwisowy Petji Barakowej skutkowały zwiększeniem się przewagi rywalek (11:6), zmusiło to Lorenzo Micellego do wzięcia przerwy na żądanie. Czas nie pomógł rzeszowiankom, które cały czas miały problemy z przyjęciem, a to przekładało się na kłopoty ze skończeniem ataku i skutkowało siedmiopunktową stratą Polek (8:15). Krótki okres dobrej gry po kąśliwych serwisach Kamili Ganszczyk nie poprawił sytuacji przyjezdnych, które nie potrafiły przez dłuższy czas utrzymać wysokiego poziomu. Pierwszą odsłonę spotkania zakończył skuteczny blok gospodyń (25:15).

Początek drugiej partii był bardzo wyrównany, oba zespoły grały punkt za punkt, co dawało nadzieję na seta pełnego emocji i walki. Jednak zmorą rzeszowianek ponownie okazało się przyjęcie, a w zasadzie jego brak oraz błędy komunikacyjne (8:5). Dobre zagrywki Aleksandry Crncević skutkowały powiększeniem się przewagi gospodyń (11:6), lecz skuteczny atak Helene Rousseaux pozwolił Polkom zmniejszyć straty do przeciwniczek (9:12). Jednak na niewiele się to zdało, gdyż dobra postawa Adiny Salaoru w bloku oraz w ofensywie spowodowała szybkie powiększenie się przewagi gospodyń (16:10). Sytuacji nie poprawiały proste błędy w ataku podopiecznych Lorenzo Micellego, które nie były w stanie nawiązać wyrównanego boju z Rumunkami. Seta zakończył autowy atak Julii Andruszko (16:25).

Szkoleniowiec Developresu SkyRes Rzeszów dokonał kilku zmian w wyjściowym składzie, na boisku pojawiły się m.in Katarzyna Żabińska i Jelena Blagojević, co okazało się bardzo dobrym posunięciem. Polki poprawiły się w przyjęciu, co skutkowało lepszym rozegraniem i wzrostem skuteczności w ofensywie. Dzięki atakowi Moniki Ptak podopieczne Lorenzo Micellego mogły się cieszyć z trzypunktowej przewagi (9:6), którą jednak błyskawicznie straciły za sprawą dobrych ataków Any Cleger Abel (9:10). Polki przełamały chwilowy impas za sprawą dzięki serwisom Katarzyny Żabińskiej oraz rewelacyjnej postawie w ataku Jeleny Blagojević (16:11). Rumunki nie potrafiły powrócić do wysokiego poziomu, który prezentowały w pierwszych dwóch odsłonach spotkania. Zwycięstwo rzeszowianek w trzeciej partii przypieczętowała skutecznym atakiem Jelena Blagojević (25:20).

Gospodynie rewelacyjnie otworzyły czwartego seta za sprawą rewelacyjnych zagrywek Petji Barakowej, z którymi siatkarki z Rzeszowa nie potrafiły sobie poradzić (6:0). Polki otrząsnęły się po słabym początku, dobrze w bloku oraz w ofensywie prezentowała się Jelena Blagojević, co pozwoliło przyjezdnym błyskawicznie zbliżyć się do rywalek (5:6). Rumunki przełamały chwilowy impas, świetnie atakowała Ana Cleger Abel, dwa cenne oczka dołożyła Mariana Thomaz de Aquino, co skutkowało odbudowaniem wysokiej przewagi gospodyń (14:8). Sytuacji rzeszowianek nie poprawiła kontuzja jedynej libero w składzie przeciwniczek, podopieczne Lorenzo Micellego nie potrafiły znaleźć rytmu gry, myliły się w ataku oraz w przyjęciu i ich sytuacja była już bardzo trudna (9:17). Rumunki grały końcówkę czwartej partii na dużym luzie, spotkanie zakończyła atakiem z przechodzącej piłki Adina Salaoru (25:12).

CS Volei Alba Blaj (ROU) – Developres SkyRes Rzeszów (POL) 3:1
(25:15, 25:16, 20:25, 25:12)

CS Volei: Salaoru (12), Thomaz de Aquino (6), Barakowa (8), Crncević (8), Cleger Abel (29), Onyejekwe (9), Vujović (libero) oraz Mollers i Ilyasoglu
Developres: Rousseaux (6), Ptak (6), Kaczmar (1), Helić (11), Ganszczyk (3), Kaczorowska (8), Sawicka (libero) oraz Nowakowska (libero), Żabińska (2), Żak, Rabka, Andruszko (7) i Blagojević (9)