Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Czy Developres podtrzyma zwycięską passę?

LM: Czy Developres podtrzyma zwycięską passę?

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Przed siatkarkami Developresu SkyRes Rzeszów kolejne wyzwanie w Lidze Mistrzyń. W drugiej serii gier w fazie grupowej podopieczne Lorenzo Micellego zmierzą się z rumuńskim CSM Volei Alba Blaj. Czy przedstawicielki Ligi Siatkówki Kobiet odniosą kolejne zwycięstwo?

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów coraz lepiej radzą sobie nie tylko na krajowym, ale także na europejskim podwórku. Rok 2018 podopieczne Lorenzo Micellego zaczęły od zwycięstwa z Muszynianką Muszyna w Lidze Siatkówki Kobiet. Dzięki niemu umocniły się na trzecim miejscu w stawce. Udanie rozpoczęły również rywalizację na europejskich parkietach, bowiem najpierw przebrnęły przez kwalifikacje do Ligi Mistrzyń, a na początek zmagań w fazie grupowej odprawiły z kwitkiem ASPTT Mulhouse. Ale na odpoczynek zbyt dużo czasu nie mają, bowiem przed nimi kolejne wyzwania. Najbliższym będzie następna konfrontacja w Lidze Mistrzyń, tym razem rzeszowianki podejmą rumuńskiego rywala CSM Volei Alba Blaj.

Rumuńska drużyna dotychczas nie odnosiła znaczących sukcesów na europejskiej arenie. Kilkukrotnie rywalizowała już w Lidze Mistrzyń, ale nie odniosła w niej żadnego zaskakującego sukcesu. Potrafiła jednak sprawiać pojedyncze niespodzianki. Za taką po części można uznać jej wygraną w pierwszej kolejce z Volero Zurych. Wprawdzie pojedynek był bardzo zacięty, ale CSM Volei sięgnęło po trzy oczka, co świadczy o tym, że ma zamiar wykorzystać korzystne losowanie i włączyć się do walki o wyjście z grupy do fazy play-off. Jeśli ta sztuka rumuńskiej ekipie by się udała, to bez wątpienia byłby to dla niej spory sukces, tym bardziej że dotychczas koncentrowała się głównie na osiąganiu korzystnych rezultatów na krajowym podwórku, sięgając między innymi po mistrzostwo i Puchar Rumunii.W składzie zespołu prowadzonego przez Darko Zakoca nie ma może gwiazd światowego formatu, ale są solidne zawodniczki, które potrafią grać w siatkówkę. W sumie rumuńska drużyna jest wielonarodowościową mieszanką, ponieważ obok rodzimych zawodniczek znalazło się w niej miejsce dla przedstawicielek Niemiec, Bułgarii, Turcji, Serbii, Brazylii, a nawet Kuby. Nie przeszkadza im to jednak w osiąganiu dobrych wyników. Z pewnością za ofensywną siłę zespołu odpowiadają Adina Salaoru i Yilian Abel Cleger. Warto też zwrócić uwagę na Obiamakę Oneyjekwe, a także Mariane Thomaz de Aquino. W dużej mierze to te zawodniczki stanowią o obliczu rumuńskiej ekipy. Z pewnością jednak w szeregach Developresu jest więcej ogranych zawodniczek na międzynarodowej arenie, co powinno być dużym atutem podkarpackiej ekipy. Podobnie jak to, że zagra przed własną publicznością. Chcąc myśleć o wyjściu z grupy, musi wygrywać u siebie.

Nie ulega wątpliwości, że zarówno Developres, jak i CSM Volei Alba to ekipy na porównywalnym poziomie. Dyspozycja dnia może zadecydować o zwycięstwie jednej lub drugiej drużyny. Jeśli z tej konfrontacji zwycięsko wyjdą podopieczne trenera Micellego, to będą w doskonałej sytuacji przed kolejnymi meczami, a co więcej – otworzy się przed nimi szansa na awans do fazy play-off. – Jeśli pojawi się szansa na awans, to należy ją spróbować wykorzystać. Zresztą nie będziemy miały nic do stracenia. Musimy po prostu walczyć, zdobywać doświadczenie i wygrywać wszystko, co się da – oceniła na łamach Przeglądu Sportowego serbska atakująca podkarpackiej ekipy, Adela Helić. Jeśli rzeszowiankom uda się zatrzymać najgroźniejsze ogniwa ekipy z Blaj, to powinny odnieść kolejną wygraną. – Dużo będzie zależało od naszej postawy. Jeśli będziemy okazywały radość z gry i grały dobrze, to możemy odnieść korzystny wynik. Liga Mistrzyń jest przecież dla nas dodatkiem, mamy cieszyć się konfrontacją z najlepszymi zespołami w Europie. Mamy swoje szanse, ale będziemy musiały pokazać się z dobrej strony – dodała inna zagraniczna siatkarka Developresu, Jelena Blagojević. A czy tak się stanie? Czy Developres odniesie kolejne zwycięstwo? A może rumuńska drużyna utrze mu nosa? O tym przekonamy się już w czwartek.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-01-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved