Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Dąbrowianki przypieczętowały awans

LM: Dąbrowianki przypieczętowały awans

Siatkarki Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza w meczu rewanżowym II rundy kwalifikacji Ligi Mistrzyń przypieczętowały swój awans do kolejnego etapu. Dąbrowianki pokonały we własnej hali Maccabi Hajfa 3:0 i o awans do fazy grupowej zagrają z czeskim Agelem Prostejov.

Rewanżowe spotkanie drugiej rundy eliminacji do Ligi Mistrzyń dobrze rozpoczęły gospodynie, które na początku prowadziły 4:2. Zawodniczki z izraelskiego klubu popełniły kilka błędów własnych w ataku i na pierwszej przerwie technicznej przegrywały 5:8. Podopieczne trenera Buzajewa zniwelowały straty do jednego punktu po tym, jak skutecznym blokiem popisała się Tsvetkova (10:9). Kilka chwil później po zagrywkach Paszek na tablicy wyników widniał rezultat 14:9 dla MKS-u. Przyjezdne miały problem z przyjęciem, nie kończyły ataków z pierwszego uderzenia i po kolejnej serii zagrywek, tym razem Scott, przegrywały 12:19. Zadowolone takim obrotem sprawy gospodynie zaczęły tracić przewagę i przy stanie 21:17 o przerwę na żądanie poprosił trener Serramalera. Niemające nic do stracenia zawodniczki Maccabi za sprawą Dovgopoliuk, która popisała się dwoma asami serwisowymi, przegrywały 20:22. Ostatnie słowo w tym secie należało do zawodniczek z Dąbrowy Górniczej, ciężar gry wzięła na siebie Helena Horka, dwukrotnie skutecznie zaatakowała, a pomyłka Kyrychenko zakończyła grę w tej partii.

W drugiej partii spotkania zespół Maccabi toczył w miarę wyrównaną grę do stanu 4:4. Seria zagrywek Heleny Horki dała gospodyniom czteropunktową przewagę (8:4), zawodniczki Maccabi miały problem z przyjęciem i były w odwrocie. Dąbrowianki grały skutecznie, gubiły blok swoich rywalek, Castiglione dobrze rozgrywała i na drugiej przerwie technicznej po ataku Horki było 16:10 dla dąbrowianek. Ekipę Maccabi poderwała do gry Kyrychenko razem z Dovgopoliuk i dzięki nim ekipa z Izraela częściowo odrobiła straty (13:16). Obie ekipy grały falami, raz jedna, a raz druga zdobywała po kilka punktów. Najpierw ekipa z Dąbrowy Górniczej po bloku Kamili Ganszczyk i Regan Scott na Kyrychenko prowadziła 20:15, potem zbicie Tsvetkovej i as Kyrychenko dały przyjezdnym nadzieję na nawiązanie wyrównanej gry (17:20). Słabe przyjęcie w końcówce seta oraz błędy własne w drużynie Maccabi sprawiły, że drużyna ta przegrała seta i w meczu było 2:0 dla MKS-u.

W ostatnim secie tego jednostronnego pojedynku na samym początku gospodynie prowadziły na pierwszej przerwie technicznej 8:4. W secie tym klasą dla siebie była Tamara Kaliuszuk, skutecznie atakowała ze skrzydeł i dzięki niej dąbrowianki prowadziły 16:8. Set ten miał jednostronny przebieg, ekipa gości myliła się w każdym elemencie siatkówki. Przy stanie 20:11 zadowolone z wysokiej przewagi dąbrowianki straciły kilka punktów z rzędu, lecz nie miało to większego wpływu na ich zwycięstwo. Rywalizację w tym secie atakiem ze środka zakończyła Dominika Sobolska.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza (POL) – Maccabi XT Hajfa (ISR) 3:0
(25:21, 25:19, 25:20)

MKS: Horka (16), Scott (9), Paszek (9), Ganszczyk (11), Sobolska (6), Castiglione (3), Lemańczyk (libero) oraz Dziękiewicz, Ciesiulewicz (4), Weiss, Kaliszuk (8) i Drabek (libero)
Maccabi: Gluck (1), Peham (3), Dovgopoliuk (9), Tsvetkova (11), Galperina (2), Kyrychenko (14), Zinober (libero) oraz Kolnogorov