Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Dąbrowianki podejmują ostatni zespół w tabeli

LM: Dąbrowianki podejmują ostatni zespół w tabeli

Po czterech kolejkach fazy grupowej Ligi Mistrzyń siatkarki MKS-u Dąbrowa Górnicza zajmują aktualnie trzecią pozycję w tabeli i nie mają już szans na awans do kolejnej rundy rozgrywek. Dąbrowianki cały czas liczą się jednak w walce o drugie miejsce w tabeli, ale nawet ono nie zapewni im udziału w fazie play-off, bowiem jedynie dwie najlepsze ekipy z drugich pozycji będą mogły cieszyć się z awansu.

Dla siatkarek z Dąbrowy Górniczej będzie to już drugi pojedynek z francuskim teamem. Na początku stycznia podopieczne trenera Serramalery wygrały na wyjeździe 3:1, a rywalki sprawiły im kłopoty jedynie w secie numer trzy. Kilka tygodni temu do zwycięstwa polski zespół poprowadziły Daria Paszek i Helena Horka, które wspólnie wywalczyły aż 41 punktów. Do tej pory był to jedyny wygrany mecz MKS-u w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. To jednak niekoniecznie musi przeszkodzić dąbrowiankom w zajęciu drugiego miejsca w grupie C. Drużyna z Zagłębia musi wygrać dwa następne mecze bez starty seta, a także liczyć na to, że Fenerbahce SK Stambuł pokona Azerrail Baku.

Aby myśleć o awansie w tabeli, najpierw dąbrowianki muszą pokonać zespół z Francji. Drużyna St-Raphael, podobnie jak MKS, w tym momencie walczy już tylko o honor. Francuzki w dotychczasowych pojedynkach w europejskich pucharach ugrały jedynie dwa sety i są outsiderem grupy C z zerowym dorobkiem punktowym. Najlepiej punktującą siatkarką jest środkowa, Ciara Kathleen Michel, która w tej edycji Ligi Mistrzyń wywalczyła w sumie 43 punkty, choć w pojedynku z dąbrowiankami najlepiej radziła sobie Liesbet Vindevoghel, zdobywczyni 17 oczek. Najbliższe rywalki MKS-u nie najlepiej radzą sobie w rodzimej lidze i choć wygrały one swój poprzedni ligowy pojedynek, to do zwycięstwa z ostatnim zespołem ligi francuskiej, Terville Florange, potrzebowały czterech partii, z których aż trzy pierwsze rozstrzygały dopiero końcówki setów. AS Saint-Raphael VB z 24 punktami na swoim koncie plasuje się dopiero na 7. miejscu w lidze francuskiej.

MKS Dąbrowa Górnicza sytuację na krajowym podwórku ma odrobinę lepszą, ale zawodniczki trenera Serramalery będą chciały pokazać się z dobrej strony przed własną publicznością, zwłaszcza że w niedzielę wyraźnie przegrały ligowe spotkanie z Budowlanymi Łódź. Zespół z Zagłębia kompletnie nie mógł znaleźć sposobu na lepiej dysponowane łodzianki i walkę podjął jedynie w drugiej odsłonie, przegranej ostatecznie 23:25. Porażka w tym secie podłamała dąbrowianki, które trzecią partię całkowicie oddały rywalkom i uległy im 8:25. MKS w tym sezonie gra w kratkę i aktualnie zajmuje piąte miejsce w tabeli Orlen Ligi z 37 punktami w swoim dorobku. Zdecydowaną liderką zespołu z Dąbrowy Górniczej jest Helena Horka, która znajduje się w czołówce najlepiej punktujących siatkarek zarówno w Lidze Mistrzów, jak i Orlen Lidze. W europejskich pucharach zapisała do tej pory na swoim koncie 148 oczek, co daje jej 3. pozycję. W rozgrywkach polskiej ligi Horka wywalczyła już 368 punktów i pod tym względem lepsza od niej jest tylko Izabela Kowalińska. Czy Helena Horka po raz kolejny poprowadzi swój zespół do zwycięstwa? Pierwszy gwizdek pojedynku Tauron MKS Dąbrowa Górnicza z AS Saint-Raphael VB już w środę o godzinie 18.