Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Dąbrowianki lepsze w Czechach

LM: Dąbrowianki lepsze w Czechach

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza w III rundzie Ligi Mistrzyń pokonał na wyjeździe Agel Prostejov. Czeszki zdołały tylko w pierwszym secie postraszyć Polki, w pozostałych siatkarki z Dąbrowy Górniczej nie pozostawiły już złudzeń. W sobotę odbędzie się drugie spotkanie obu ekip, po nim okaże się, kto awansuje do dalszej fazy tych rozgrywek.

Dąbrowianki mecz z Agelem Prostejov rozpoczęły bardzo źle i po ataku Herelovej traciły do swoich rywalek sześć punktów (5:11). MKS miał kłopoty z przyjęciem, mylił się w ataku, przez co na drugiej przerwie technicznej przegrywał 6:16. Rozpędzony zespół z Prostejova niepodzielnie dominował na boisku i ani przez chwilę prowadzenie tej ekipy nie było zagrożone. Czujna gra w bloku oraz ataku drużyny Agela przyniosła efekt w postaci wysokiej wygranej w stosunku 25:13.

Przyjezdne szybko wyciągnęły wnioski ze swojej słabej gry w premierowej odsłonie meczu. Castiglione poderwała swoje koleżanki do skutecznej gry, wykonała serię trudnych zagrywek i na tablicy wyników widniał rezultat 7:4 dla MKS-u. Polska drużyna poprawiła swoje przyjęcie, podbijała ataki swoich rywalek i na efekty tego nie trzeba było zbyt długo czekać. As serwisowy Horki sprawił, że podopieczne Serramalery prowadziły 12:6, a ekipa z Prostejova była w odwrocie. Zawodniczki Agela nie były tak skuteczne jak w pierwszym secie, myliły się w ataku i często nadziewały się na szczelny blok dąbrowianek. Przewaga ekipy z Zagłębia ani przez chwilę nie była zagrożona, a punktowe zbicie Scott dało dąbrowskim siatkarkom siedmiopunktową przewagę (21:14). W końcówce zadowolone siatkarki z Dąbrowy Górniczej zaczęły tracić przewagę i przy stanie 23:19 o przerwę na żądanie poprosił trener Serramalera. Zbicia Sobolskiej oraz Scott dały wygraną w drugiej partii przyjezdnym, a w meczu był remis 1:1.

Trzeci set spotkania był bliźniaczo podobny do drugiego. Kolejny raz ciężar gry wzięła na siebie Castiglione i po serii jej zagrywek było 5:0 dla MKS-u, zespół z Prostejova był tłem dla dobrze grających dąbrowianek. Podopieczne trenera Petra Gogi ustępowały swoim rywalkom w każdym elemencie siatkówki, a po asie serwisowym Ganszczyk przegrywały 6:15. Dopiero przy stanie 8:16 Gambova nieco poderwała swoje koleżanki do skutecznej gry, było to za mało na dobrze dysponowany zespół z Dąbrowy Górniczej. Czeski zespół tracił cztery punkty do dąbrowskiej ekipy (12:16), kolejne akcje należały do dąbrowianek i po kilku błędach własnych to MKS prowadził 21:14. Dąbrowskie siatkarki pomimo chwilowego przestoju wygrały tego seta w stosunku 25:19 i były bliskie wygrania całego spotkania.

Czwarty set był ostatnim w tym meczu, dąbrowskie siatkarki poszły za ciosem i narzuciły swój styl gry swoim przeciwniczkom. Po czapie Ganszczyk na Herelovej było 7:2 dla dąbrowianek, pomimo niekorzystnego rezultatu gospodynie nie dawały za wygraną. Przyjezdne popełniły serię błędów własnych, miały problemy z przyjęciem i po asie serwisowym Basy prowadziły zaledwie jednym punktem (12:11). Ciężar gry wzięły na siebie Miros oraz Weiss i MKS odzyskał pięciopunktowe prowadzenie (17:13). Zespół z Prostejova nie podniósł się po takich ciosach i do końca seta nie zdołał nawiązać wyrównanej gry ze swoimi rywalkami. Spotkanie efektownym zbiciem zakończyła Horka i tym samym dąbrowska ekipa potrzebuje zaledwie wygrania dwóch setów.

Agel Prostejov – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 1:3
(25:13, 19:25, 19:25, 17:25)

Agel: Herelova (14), Basa (12), Frigo (9), Hindriksen (3), Emonts Weihenmaier (20), Matienzo Linares (7), Kovarova (libero) oraz Gambova, Rodriguez Lopez, Trnkova i Tinklova
MKS: Horka (19), Hood (15), Ganszczyk (9), Kaliszuk (2), Sobolska (4), Castiglione (4), Lemańczyk (libero) oraz Miros (4), Paszek (10) i Weiss