Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Czterosetowe zwycięstwo Skry

LM: Czterosetowe zwycięstwo Skry

Skra Bełchatów w czterech setach odprawiła ACH Volley Ljubljana w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów. Dla bełchatowian było to dopiero pierwsze zwycięstwo w grupie D, w której rywalizują także Azimut Modena i SCM Un. Craiova.

Premierowa partia rozpoczęła się od walki punkt za punkt, akcja za akcję. Bełchatowianie źle weszli w spotkanie zagrywką, ponieważ oddawali bardzo dużo punktów właśnie tym elementem. Następnie swoją akcję skończył Armenakis, a zablokowany został Mariusz Wlazły. Wówczas zrobiło się 7:4 dla gospodarzy. Chwilę później znakomitym blokiem popisał się Gladyr i straty prawie zostały odrobione. Do remisu doprowadził natomiast Srećko Lisinac, który skończył atak po doskonałej wystawie Uriarte. Na dwupunktowe prowadzenie bełchatowian, kończąc z przechodzącej piłki, wyprowadził właśnie Uriarte. Jednak gospodarze szybko wyrównali, ale przyjezdni nie składali broni. W ataku „rozszalał” się Wlazły, swoje punkty dokładał także Szalpuk. Tym samym Skra prowadziła trzema punktami, a w końcówce znowu przypomniał o sobieLisinac. Popisał się świetną zagrywką i to drużyna z Bełchatowa triumfowała 25:19.

Drugą partię lepiej rozpoczęli bełchatowianie, którzy po ataku Szalpuka prowadzili 2:0. Ten sam zawodnik chwilę później miał problemy w przyjęciu, przez co gospodarze doprowadzili do remisu 4:4. Następnie Szalpuk odkupił swoje winy, posyłając asa serwisowego, dzięki czemu jego drużyna prowadziła 7:5. Słoweńcy jednak szybko odrobili stratę i na tablicy wyników pojawiło się 7:7. Dopiero w drugiej części seta bełchatowianie ponownie za sprawą Szalpuka uzyskali trzypunktowe prowadzenie, ale jak się można było spodziewać, szybko zostało one roztrwonione. Dopiero w samej końcówce świetnie na rozegraniu zagrał Nicolas Uriarte, a kropkę nad i postawił Mariusz Wlazły, który zaserwował asa serwisowego.Trzecia odsłona spotkania to lepsza gra Słoweńców, którzy prowadzili 5:3. Bełchatowianie natomiast popełniali błędy, które wykorzystywali bezlitośnie rywale. Od stanu 9:9 zaczęła ujawniać się przewaga gospodarzy, którzy za sprawą Diko Puric prowadzili po chwili 12:9. Skra jednak nie poddawała się i z pomocą dobrej gry w bloku odrobiła niemal całą stratę. Zepsute zagrywki mściły się natomiast niemiłosiernie, ponieważ dzięki temu rywale Skry zdobywali punkty za darmo. Do końca seta obraz gry nie zmienił się, to ACH Volley wygrało do 18.

Czwarta partia to pogrom w wykonaniu bełchatowian, którzy włączyli szósty bieg. Gospodarze natomiast popełniali bardzo dużo błędów, w wyniku czego już na samym początku przegrywali 0:6. Dobrze w ataku natomiast radził sobie Szalpuk, który zdobył jedenaste oczko dla Skry. Bardzo dobrze funkcjonował także blok bełchatowian, o czym boleśnie przekonał się Pokersnik. Gospodarze próbowali jeszcze odrobić straty, ale na niewiele się to zdawało, bo przewaga przyjezdnych była zbyt duża. Ostatecznie dwudziesty piąty punkt Skrze dała zepsuta zagrywka Flajs. Tym samym bełchatowianie odnotowali pierwsze zwycięstwo w grupie D.

ACH Volley Ljubljana – PGE Skra Bełchatów 1:3
(19:25, 22:25, 25:18, 15:25)

Składy zespołów:
ACH Volley: Kozamernik (3), Purić (6), Pokersnik (11), Armenakis (6), Buculjević (2), Stern (11), Kovacević (libero) oraz Flajs (1)

Skra: Penczew (10), Uriarte (2), Wlazły (13), Szalpuk (9), Lisinac (15), Gladyr (6), Milczarek (libero) oraz Kurek

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela grupy D Ligi Mistrzów

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-01-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved