Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Chemik Police nie zagra w play-off

LM: Chemik Police nie zagra w play-off

Nie udało się siatkarkom Chemika Police awansować do fazy play-off Ligi Mistrzyń. W decydującym starciu przegrały z liderem grupy A, Liu Jo Nordmeccanica Modena. Podopiecznym Jakuba Głuszaka nie udało się ugrać nawet seta. Tym samym mistrzynie Polski musiały pożegnać się z rozgrywkami.

Od pierwszych akcji Włoszki wykorzystywały swoją zagrywkę i co rusz problemy z przyjęciem miały siatkarki Chemika. Dość szybko Nordmeccanica wypracowała znaczne prowadzenie (8:3). Policzanki cały czas miały problemy z przyjęciem, co wykorzystywały rywalki. Po dwóch atakach Belien o czas poprosił trener Głuszak, gdyż jego zespół przerywał już 5:12. Nic to jednak nie dało, a nadal włoska drużyna wiodła prym na boisku. Gdy Belien dołożyła do dorobku drużyny dwa punkty z pola zagrywki, było już 16:6 dla Nordmeccaniki. Kolejne punkty padały łupem miejscowych (18:6). Choć policzanki zaliczyły krótki zryw, atakowały Zaroślińska i Blagojević, to jednak przewaga Włoszek nie podlegała dyskusji i szybko zamknęły one rywalizację w tej odsłonie.

Po kilku dość wyrównanych akcjach znowu z wynikiem zaczęły odskakiwać rywalki. Udana zagrywka Brakocević, a także skuteczne ataki Włoszek dały Nordmeccanice prowadzenie 8:4. Chwilę po czasie technicznym o przerwę prosił natomiast trener Głuszak, bowiem cały czas potężnymi uderzeniami punktowały przeciwniczki (10:4). Siła ognia miejscowych nie malała, ale policzanki starały się też odpowiadać skuteczniejszymi akcjami. Gra odrobinę się wyrównała, ale toczyła się nadal przy znacznym prowadzeniu ekipy z Włoch (16:11). Po drugiej przerwie technicznej wyższy bieg włączyły rywalki, znowu zaczęły kąsać zagrywką (18:11). Jeszcze gdy trzy kolejne ataki Nordmeccaniki wylądowały w aucie, Chemik zaczął łapać wiatr w żagle (16:21), ale policzanki same nie zdołały pociągnąć tego dalej. Włoska drużyna znowu spokojnie dokończyła seta i triumfowała w nim po ataku Brakocević.

Początek kolejnej części meczu policzankom układał się dużo lepiej. Dłuższy czas trwała wymiana uderzeń punkt za punkt, natomiast po kontrze Montano Chemikowi udało się odskoczyć na 8:6. Miejscowe szybko jednak wyrównały, a Montano autowym atakiem sama oddała im prowadzenie (10:9). Niedługo później kolejne kontry ekipy z Piacenzy zwiększyły jej nadwyżkę do trzech punktów (13:10), ale tym razem policzanki nie pozwoliły przeciwniczkom na spokojną grę. Mistrzynie Polski powoli odrabiały straty, a punkt Zaroślińskiej z pola zagrywki wyrównał po 18. Szybko jednak Włoszki, blokiem na Werblińskiej, wypracowały dwupunktowe prowadzenie, a Chemikowi nie udało się jakkolwiek „ugryźć” przeciwniczek. Tym sposobem drużyna z Polic pożegnała się z Ligą Mistrzyń.

Liu Jo Nordmeccanica Modena – Chemik Police 3:0
(25:13, 25:18, 25:22)

Modena: Brakocević (8), Belien (11), Heyrman (7), Bosetti (12), Ferretti, Ozsoy (7), Leonardi (libero) oraz Caracuta (1), Valeriano (2), Marcon (4), Bianchini (6) i Garzaro (2)
Chemik: Bednarek-Kasza (3), Smarzek (5), Veljković (8), Wołosz (1), Blagojević (4), Zaroślińska (11), Krzosz (libero) oraz Werblińska (5), Montano (1), Gajgał-Anioł i Bełcik