Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Chemik Police wreszcie zwycięski

LM: Chemik Police wreszcie zwycięski

Siatkarki Chemika Police zapisały na swoim koncie pierwszą wygraną w rozgrywkach Ligi Mistrzyń. W przedostatniej kolejce fazy grupowej niemające już szans na awans do play-off policzanki pokonały CSM Bukareszt. Podopieczne Marcello Abbondanzy wygrały z rumuńskim zespołem po tie-breaku.

Siatkarki z Bukaresztu w inauguracyjnej partii bardzo szybko policzankom odskoczyły. Po kilku pierwszych akcjach wygrywały 5:0. Punkt numer jeden dla Chemika zdobyła Natalia Mędrzyk. Po chwili jednak było już 7:1 dla miejscowych. Trener Marcello Abbondanza poprosił wtedy o czas. Po wznowieniu gry w polskim zespole zapunktowała Busa, ale trzy kolejne akcje znów padły łupem siatkarek CSM-u. Przy stanie 12:4 dla gospodyń policzanki zaczęły odrabiać starty i wkrótce traciły do rywalek tylko dwa oczka (10:12). Chwilę później na tablicy wyników widniał zaś remis po 13. Gra wyrównała się jednak tylko na moment. Szybko inicjatywę znów przejął zespół z Rumunii, który odskoczył Chemikowi na pięć punktów (18:13). Wysokiej przewagi ekipa Ferhata Akbasa już nie roztrwoniła i wygrała tego seta pewnie, 25:17.

Drugą odsłonę od skutecznego zbicia rozpoczęła Martyna Łukasik. Początek tej partii był bardzo wyrównany. Do stanu po 10 trwała bowiem walka punkt za punkt. Wtedy na trzypunktowe prowadzenie wysunęły się policzanki. Długo jednak tej przewagi nie utrzymały, bowiem wkrótce ponownie był remis (13:13). Po krótkiej wymianie ciosów przewagę znów budować zaczęły siatkarki Chemika. Prowadziły 20:17, a chwilę potem miały pierwszą piłkę setową (24:19). Cztery kolejne próby zakończenia tej odsłony się jednak nie powiodły, a Rumunki zbliżyły się do podopiecznych trenera Abbondanzy na jedno oczko (23:24). Następna akcja padła już łupem przyjezdnych i Chemik wyrównał stan rywalizacji w tym spotkaniu.

W trzecią partię lepiej weszły zawodniczki CSM-u, które szybko wyszły na prowadzenie 2:0. Chemik Police nie zamierzał łatwo odpuszczać i zdołał doprowadzić do remisu (4:4). Po chwili jednak tracił już do rywalek trzy oczka. Przy wyniku 9:6 dla gospodyń gra policzanek zacięła się. Punkty seriami zaczęły zdobywać zawodniczki z Bukaresztu, które wkrótce wygrywały aż 14:6. Podopieczne trenera Akbasa całkowicie kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku, narzucając polskiemu zespołowi swój styl gry. Sukcesywnie powiększały prowadzenie, które w końcówce wynosiło nawet dziesięć oczek (23:13). Ostatecznie rumuński zespół triumfował w tej partii 25:16.

Będące na fali gospodynie znakomicie rozpoczęły też kolejnego seta. Już po kilku pierwszych akcjach miały czteropunktową nadwyżkę (5:1), którą utrzymywały do stanu 9:5. Wtedy straty zaczęły odrabiać policzanki i doprowadziły do remisu. Gra przez moment toczyła się wtedy punkt za punkt. Wkrótce trzy oczka przewagi znów miały miejscowe (16:13). Walka wciąż była jednak wyrównana. W końcówce siatkarki Chemika ponownie zniwelowały straty (19:19). Ekipa trenera Abbondanzy zaczęła następnie rywalkom odskakiwać i ostatecznie wygrała seta 25:21.

Decydująca partia od początku przebiegała pod dyktando drużyny z Polic. Przy stanie 2:1 dwoma asami serwisowymi popisała się Łukasik i przyjezdne miały trzy oczka przewagi (4:1). Gospodynie zdołały zniwelować tę stratę do punktu (4:5), ale na więcej policzanki już im nie pozwoliły. Szybko odzyskały prowadzenie, które z każdą akcją stawało się coraz wyraźniejsze. W pewnym momencie polski zespół miał już pięć oczek nadwyżki (10:5). Chemik wygrał seta bardzo pewnie, rozbijając rywalki 15:8.

CSM Bukareszt – Chemik Police 2:3
(25:17, 23:25, 25:16, 21:25, 8:15)

CSM: Sobo (11), Truszkina (22), Balkestein-Grothues (18), Tashiro (2), Koolhaas (13), Kodola (12), Inoue (libero) oraz Budai-Ungureanu i Markiewicz
Chemik: Busa (8), Chojnacka (9), Łukasik (23), Ogbogu (6), Mirković (3), Mędrzyk (9), Krzos (libero) oraz Grajber (11), Bednarek (2), Pleśnierowicz (2) i Popović-Gamma (1)