Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Chemik Police przegrał dopiero w tie-breaku

LM: Chemik Police przegrał dopiero w tie-breaku

Siatkarki Chemika Police nie były faworytkami starcia z mistrzyniami Rosji, Dinamem Moskwa. Mistrz Polski tanio jednak skóry nie sprzedał i z wyżej notowanym zespołem przegrał dopiero w tie-breaku.

Policzanki mecz ostatniej szansy w Lidze Mistrzyń rozpoczęły od prowadzenia 5:2, punktowała w ataku Sanja Gamma. Drużyna z Moskwy miała problemy z przyjęciem, nadziewała się na szczelny blok policzanek i traciła do nich dystans punktowy. W bloku punkty zdobyła Iga Chojnacka i było 9:4 dla Chemika. Po tym jak punkt w kontrataku zdobyła Sanja Gamma, przewaga policzanek wzrosła do sześciu punktów (12:6). Przyjezdne były w odwrocie, nie kończyły ataków, pojedyncze akcje w wykonaniu Jany Szczerban czy Natalii Gonczarowej na niewiele się zdały. Kolejny blok policzanek dał im dziesięciopunktową przewagę (21:11). Zadowolone tak wysokim prowadzeniem policzanki straciły trzy punkty z rzędu i musiał interweniować trener Abbondanza (21:14). Jego podopieczne powróciły do swojej dobrej gry. Seta blokiem na Gonczarowej zakończyła Chiaka Ogbogu.

Rosyjski zespół wyciągnął wnioski z przegranego seta, wzmocnił swoją zagrywkę i prowadził 7:3. Policzanki nie mogły poradzić sobie z zagrywką Gonczarowej i przegrywały 3:9. Sytuacja na boisku zmieniła się na korzyść Dinama, punktowała Jana Szczerban razem z Natalią Gonczarową. Policzanki w niczym nie przypominały walecznej drużyny z pierwszego seta. Przy serii Iriny Fetisowej tablica wyników wskazała rezultat 20:11. Sanja Gamma oraz Chaika Ogbogu próbowały odwrócić losy tego seta, drużyna Dinama bardzo dobrze zagrała w obronie, kontrataki zamieniała w punkty. Podopieczne trenera Aleksandra Sukomela dosyć pewnie wygrały tę część spotkania.

Dinamo poszło za ciosem i na samym początku prowadziło 6:2. Ekipa z Moskwy lepiej zagrała na siatce, nie do zatrzymania była Natalia Gonczarowa, która napędziła grę swojej drużyny. Niezrażone takim obrotem sprawy policzanki za sprawą Bianki Busy zniwelowały straty do jednego punktu (8:9). Drużyna z Moskwy straciła całą przewagę i po tym jak punkt w ataku zdobyła Martyna Grajber, Chemik prowadził 12:11. Gra obu drużyn falowała, drużyna z Polic nie kończyła ataków, co wykorzystał rosyjski zespół w kontratakach. Kolejne punkty w ataku zdobyła Natalia Gonczarowa, ta sama siatkarka popisała się trudnymi zagrywkami i było 19:14 dla zespołu ze stolicy Rosji. Chwilowy przestój w grze Dinama niczego nie zmienił, w dalszym ciągu Gonczarowa była nie do zatrzymania. Trener Chemika dokonał wielu roszad w składzie, ale na niewiele się to zdało. Zmagania w tym secie zakończyła niezawodna Gonczarowa.

Dla Chemika set czwarty był grą o przedłużenie meczu. Błędy własne policzanek na początku sprawiły, że Dinamo prowadziło 5:3. Ta przewaga zespołu z Rosji utrzymała się przez dłuższy czas, policzanki przegrywały 10:13 po ataku Jany Szczerban. Ciężar gry na siebie wzięła Bianka Busa, która popisała się asem serwisowym, Iga Chojnacka zdobyła punkt z piłki przechodzącej i było 14:13 dla polickiej drużyny. Liderki Ligi Siatkówki Kobiet poszły za ciosem, z dobrej strony pokazała się Sanja Gamma, siatkarki Dinama były w odwrocie. Policzanki dobrze zagrały w obronie, punktowały w kontratakach i po zbiciu Gammy miały czteropunktową przewagę (21:17). Ta sama zawodniczka popisała się mocną zagrywką, przyjezdne popełniły błąd i w całym spotkaniu był remis 2:2.

Seta prawdy lepiej rozpoczęło Dinamo. Po zbiciach Natalii Gonczarowej oraz Jany Szczerban było 6:0 dla zespołu gości. W Chemiku szwankowało przyjęcie, policzanki nie kończyły ataków i były w zupełnym odwrocie. Po ataku Lazarewej było 10:2 dla zespołu z Moskwy. Set miał jednostronny przebieg, policzanki były tłem dla swoich rywalek. Mecz atakiem ze skrzydła zakończyła Helena Havelkova.

Chemik Police (POL) – Dinamo Moskwa (RUS) 2:3
(25:16, 16:25, 21:25, 25:19, 5:15)

Chemik: Busa (19), Grajber (8), Chojnacka (8), Gamma (20), Ogbogu (12), Mirković (8), Krzos (libero) oraz J. Łukasik, Pleśnierowicz (1), M. Łukasik (1) i Mędrzyk
Dinamo: Jefimowa (6), Szczerban (15), Gonczarowa (31), Babeszyna (6), Fetisowa (10), Havelkova (7), Rajewskaja (lbero) oraz Lazarewa (2)