Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Budowlani w Mińsku zagrają o awans

LM: Budowlani w Mińsku zagrają o awans

fot. Łukasz Krzywański

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź starciem wyjazdowym z Minczanką Mińsk zakończą zmagania w fazie grupowej Ligi Mistrzyń. Jeśli odniosą zwycięstwo, a w innych grupach będą im sprzyjały wyniki, to być może awansują do fazy play-off najbardziej prestiżowego z europejskich pucharów.

Przed ostatnią kolejką fazy grupowej Ligi Mistrzyń z polskich drużyn w najlepszej sytuacji są Grot Budowlani Łódź, którzy wciąż mają szansę na wyjście z grupy. Obecnie zajmują drugie miejsce, a na koncie mają trzy zwycięstwa i dwie porażki z prowadzącym Igor Gorgonzola Novara. Na zakończenie zmagań grupowych podopieczne Błażeja Krzyształowicza udadzą się do Mińska, gdzie zmierzą się z miejscową Minczanką. Mimo że zajmuje ona ostatnie miejsce w grupie, to wcale nie musi być łatwym przeciwnikiem, o czym tydzień wcześniej przekonało się RC Cannes, które przegrało na Białorusi w czterech setach. Ekipa z Mińska nie ma już szans na walkę o awans, ale na pewno będzie chciała udanie zaprezentować się przed własną publicznością. Natomiast łodzianki będą grały ze świadomością, że mają szansę na dalszą grę w Lidze Mistrzyń. Zapewne będą też chciały zrehabilitować się za słaby występ przeciwko zespołowi z Novary, choć sytuacji zapewne nie ułatwią im problemy zdrowotne szczególnie na pozycji przyjmującej, bowiem wcześniej z gry wypadła Julia Twardowska, a kilkanaście dni temu także Agata Babicz.Dziewczyny mają takie charaktery, że jeszcze pokażą, na co nas stać. Walczymy o wyjście z grupy, a do Mińska jedziemy z bojowym nastawieniem – podkreśliła kapitan Budowlanych, Gabriela Polańska.We własnej hali Budowlani ograli Minczankę w trzech setach, ale nie było to jednostronne widowisko. Wszystkie partie rozstrzygały się w końcówkach, a jedna nawet grana była na przewagi. Na przestrzeni całego meczu przyjezdne osiągnęły nawet lepsze wskaźniki w przyjęciu, a w ataku ustąpiły gospodyniom nieznacznie, bo osiągnęły od nich o 3% gorszą skuteczność w tym elemencie. Częściej za to punktowały blokiem, co może świadczyć o tym, że u siebie mogą jeszcze więcej krwi napsuć łodziankom. W pierwszym meczu do sukcesu polską drużynę poprowadziły Jovana Brakocević oraz Anna Bączyńska, które zdobyły po 15 oczek, ale po drugiej stronie siatki miały równorzędne rywalki, głównie Katsiarynę Sakolczyk i Hannę Hryszkewicz, które łącznie na koncie zgromadziły 29 punktów. Łodzianki będą musiały w dużej mierze skupić się zatem na zatrzymaniu tych dwóch zawodniczek, jeśli myślą o odniesieniu zwycięstwa na Białorusi.

Jednak trzeba pamiętać, że do fazy play-of awansują tylko trzy najlepsze drużyny z drugich miejsc. Zanosi się więc na to, że nawet wygrana za trzy punkty może podopiecznym Błażeja Krzyształowicza nie zapewnić przepustki do najlepszej ósemki Ligi Mistrzyń. Muszą one też liczyć na korzystne rozstrzygnięcia w innych grupach. Paradoksalnie pomóc mogą im ŁKS i Chemik. Jeśli pierwsza z drużyn sprawi niespodziankę w Conegliano, a druga – w Moskwie, to może to przybliżyć Budowlanych do awansu. Obecnie bowiem mają na koncie osiem punktów i trzy zwycięstwa. Korespondencyjny pojedynek toczą z Allianz MTV Stuttgart, Imoco Volley Conegliano, Dinamem Kazań oraz Dinamem Moskwa. Wydaje się, że w najlepszej sytuacji jest ostatnia z ekip, która ma cztery zwycięstwa na koncie. Blisko awansu jest też niemiecka drużyna, która w ostatniej serii gier spotka się z najsłabszym w grupie A rywalem z Bułgarii, a w najtrudniejszej zespół z Kazania, który w grupie B podejmie lidera – Vakifbank Stambuł. Łodzianki w pierwszej kolejności muszą wykonać swoje zadanie, czyli wygrać najlepiej bez straty seta w Mińsku, a dopiero później nasłuchiwać wieści z innych hal. Być może szczęście uśmiechnie się do polskiego zespołu, a korzystne wyniki w innych spotkaniach sprawią, że po przerwie znowu będziemy mieli żeński zespół w fazie play-off Ligi Mistrzyń. A czy tak się stanie? Przekonamy się już we wtorek.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-02-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved