Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Budowlani Łódź z kompletem punktów

LM: Budowlani Łódź z kompletem punktów

Drugie zwycięstwo w Lidze Mistrzyń zapisały na swoim koncie siatkarki Budowlanych Łódź. W trzeciej kolejce rozgrywek rywalkami łodzianek były zawodniczki Minczanki Mińsk. Podopieczne Błażeja Krzyształowicza bez większych problemów wygrały spotkanie 3:0. Białoruski zespół najbardziej wyrównaną walkę z gospodyniami starcia nawiązał w trzeciej odsłonie meczu, w której łodzianki triumfowały dopiero po grze na przewagi.

Na początku spotkania zespół Budowlanych miał nieco problemów z przyjęciem zagrywki, na szczęście dla gospodyń dobrze w ataku spisywała się Jaroslava Pencova. Po asie serwisowym niespełna 18-letniej Hanny Hryszkiewicz Minczanka prowadziła 6:4. Mistrzynie Białorusi utrzymywały niewielką przewagę, a gdy po kolejnym asie serwisowym odskoczyły łodziankom na cztery punkty (10:14), o przerwę poprosił trener Błażej Krzyształowicz, a po przegranym challenge’u przerwał grę po raz kolejny. Po powrocie na boisko łodzianki postawiły szczelny blok i zdobyły cztery punkty z rzędu, jednak potem zaczęły się mylić i rywalki znów odskoczyły (14:17). Dobre zagrywki Małgorzaty Śmieszek i błędy przyjezdnych pozwoliły jednak Budowlanym w końcówce wyjść na prowadzenie 21:19. Po skutecznym ataku Pencovej gospodynie miały piłkę setową przy stanie 24:21, a po chwili pierwszego seta zakończyła Małgorzata Śmieszek i łodzianki prowadziły 1:0.

Początek drugiej partii był wyrównany z lekkim wskazaniem na Budowlanych. Blok Minczanki miał spore problemy z zatrzymaniem Jaroslavy Pencovej, ale łodzianki popełniały też proste błędy (6:6). Gdy rywalki zaczęły atakować po autach i przewaga Budowlanych wyniosła cztery punkty (14:10), o przerwę poprosił trener gości, Wiktar Hanczarou. Wyraźnie pomogła, bo jego podopieczne czujniej grały w bloku i zaczęły kończyć ataki. Gdy zmniejszyły straty do jednego punktu (16:15), grę przerwał trener Krzyształowicz. Gospodynie nie zamierzały odpuszczać i po kiwce Jovany Brakocević-Canzian prowadziły już 22:19 i mistrz Białorusi już nie był w stanie im zagrozić. Seta wynikiem 25:21 zakończyła serbska atakująca Budowlanych i było już 2:0 dla brązowego medalisty mistrzostw Polski.

Siatkarki Minczanki trzeciego seta rozpoczęły od prowadzenia 3:0, ale łodzianki błyskawicznie odrobiły tę stratę i po ataku Agaty Babicz miały już punkt przewagi. Ten okres gry nie był zbyt ciekawy dla nielicznych kibiców zgromadzonych w łódzkiej Sport Arenie. Proste błędy po obu stronach i sporo niedokładności powodowały, że wynik cały czas oscylował wokół remisu. W zespole Minczanki coraz odważniej w ataku radziła sobie ukraińska przyjmująca Bohdana Anisowa, ale po atakach Jaroslavy Pencovej i Jovany Brakocević-Canzian to Budowlani jako pierwsi przełamali impas i wyszli na prowadzenie 12:9. Gdy łodzianki złapały zadyszkę i straciły dwa punkty z rzędu, od razu przy stanie 16:14 przywołał je do ławki trener Krzyształowicz. Po przerwie Hanna Hryszkiewicz popisała się asem serwisowym, a atak Katsiaryny Sakolczyk doprowadził do remisu. Łodzianki poprawiły skuteczność, trochę lepiej grały w obronie i znów wypracowały sobie niewielką przewagę (20:18). Trener Hanczarou jeszcze udzielił swoim siatkarkom ostatnich wskazówek przy stanie 23:21 dla gospodyń i po chwili po bloku na Babicz na tablicy wyników był remis 23:23. Gdy swój atak skończyła Hryszkiewicz, Minczanka miała piłkę setową, ale nie była w stanie tego wykorzystać. Mecz zakończył autowy atak Hryszkiewicz i Budowlani w trzech setach pokonali najsłabszy zespół grupy C Ligi Mistrzyń.

MVP: Jaroslava Pencova

Grot Budowlani Łódź – Minczanka Mińsk 3:0
(25:22, 25:21, 26:24)

Budowlani: Polańska (5), Brakocević-Canzian (15), Pencova (10), Babicz (6), Stoltenborg (5), Baczyńska (15), Stenzel (libero) oraz Śmieszek (1), Tobiasz i Urban
Minczanka: Kalinouskaja (9), Anisowa (8), Sakolczyk (15), Waldzko (1), Hryszkiewicz (14), Saliowa (1), Federynczyk (libero) oraz Stoliar (3) i Hanijewa (liber)